Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak poprawy zasięgu Antena Dualna Huawei B315 Play

Piterlund 31 Lip 2018 23:15 162 2
  • #1 31 Lip 2018 23:15
    Piterlund
    Poziom 4  

Cześć. mam pewien problem z internetem mobilnym z Plusa. Otóż mieszkam na wsi, miejscowość Sowno i jedyny internet, który tak naprawdę działa tutaj całkiem "dobrze" to internet z Plusa. Problemem jest to, że próbując poprawić parametry sygnału kupiłem antenę dualną od Cybertecha (2 panelowa), która tak naprawdę żadnych rezultatów nie dała, a nawet i te parametry pogorszyła. Router stojąc w rogu domu jednorodzinnego na parterze potrafi mieć 3 kreski, a antena zamontowana na dachu na maszcie z satelitą od telewizji skierowana w stronę BTS-a zmniejsza ten zasięg do 2 kresek (?). Potrzebuję pomocy w kwestii wybrania BTS, czy może coś jeszcze mogę zrobić etc. Dodam jeszcze, że w LTEWatchH na co dzień mam wymuszone pasmo 900MHz, które o dziwo działa lepiej od 1800MHz (na czas testów i podłączenia anteny przełączałem na 1800MHz). Screeny z aktualnego stanu wrzucam niżej ;)
    Pozdro

0 2
  • #2 01 Sie 2018 08:34
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Antena ustawiona na Strumiany? Pokaż screena LTEWarchH dla LTE1800 z anteną i bez anteny i speedtesty. LTE900 ze Strumian, póki co BTS nieprzeciążony , niezły SINR i prędkości mimo słabego sygnału.

0
  • #3 01 Sie 2018 23:06
    Piterlund
    Poziom 4  

Strumiany są idealnie gdzieś w lesie i miałem problem z zasięgiem w tamtym miejscu ale dzisiaj pokombinuję i dam znać co i jak.

Dodano po 12 [godziny] 4 [minuty]:

Kod: css
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    [syntax=text]Pogoda nie rozpieszcza, więc czekałem do późna na sprawdzenie wszystkiego, wyniki poniżej:

1. Router na poddaszu, antena odłączona, pasmo 900MHz^

2. Router na poddaszu, antena odłączona, pasmo 1800MHz^

3. Router na poddaszu, antena podłączona, skierowana raczej w stronę Przemoczy, pasmo 1800MHz^

Jak widać to poprawa z anteną jest, ale mnie to jakoś nie satysfakcjonuję i liczyłem na dużo lepsze zyski. Wszystko montowałem na 1m maszcie, na którym jest zainstalowany talerz satelitarny i antena do telewizji naziemnej. W razie czego będę wdrapywał się kolejny raz :)

0
  Szukaj w 5mln produktów