Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterowanie hoverboard - deskorolka elektryczna

pxl666 31 Jul 2018 23:47 2550 1
Relpol
    pxl666
    Level 10  
    hej
    mam taką zagwozdkę - posiadam deskorolkę elektryczną i jako że dzieciaki nie chcą z tego korzystać postanowiłem przerobić ustrojstwo na hulajnogę elektryczną...
    i tu pojawia się pytanie - czy da się wyizolować w płycie głównej sygnały z żyroskopów aby podpiąć zamiast nich manetkę z eroweru ? lub jakiś np potencjometr ? tak aby nie stracić funkcji hamowania elektrycznego oraz , poniekąd wstecznego ? wiem że można wygrzebać same silniki i baterię ale sterownik bldc do eroweru nie załatwi sprawy - jest wykastrowany z hamowania i jedynie co mogę zrobić wtedy to zabawa z przekaźnikami i zwieranie faz silnika. noi sterowniki muszę kupić dwa , co znacznie podraża projekt...myślę nad np wyizolowaniem żyroskopów i zamontowaniem ich na tulei - coś ala rolgaz - przekręcanie w przód - dodajemy gazu , przekręcanie w tył - hamujemy i potem jedziemy wstecz...

ktoś coś ? jakieś pomysły ?
  • Relpol
    Noff
    Level 1  
    Deski elektryczne nie mają hamulca, do hamowania stosują wsteczny bieg co zużywa baterię. Do hulajnogi zastosował bym właśnie sterownik o którym wspomniałeś i wystarczy jeden jak i jedno koło, a hebel mechaniczny.Mam tylko pytanie po kiego wsteczny w hulajnodze?