Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak internetu przy komunikacie: "połączenie miedzy punktem dostępu routere

01 Sie 2018 09:45 1389 10
  • Poziom 3  
    Od niedawna jestem użytkownikiem internetu. W tym celu korzystam z routera ADSL
    TP LINK W8951ND oraz zintegrowanej karty sieciowej Realtek. Od kilku dni mam problemy z
    połaczeniem z internetem. Polegają one na tym że od włączenia kompa z routerem
    upływa 2-3 godziny do nawiązania połączenia przez przegladarkę. Mimo swojej niewielkiej
    wiedzy dostrzegam jednak coś co mnie dziwi. Otóż na routerze palą się wymagane diody
    (pierwsze trzy). Na ile się znam to wskazuje że internet "dochodzi" do routera. Klikając
    ikonkę sieci w rogu ekranu oraz narzedzia "Rozwiąż problemy" dostaje w efekcie komunikat:
    "połączenie miedzy punktem dostępu routerem lub modemem kablowym a internetem zostało przerwane"
    Co to jednak ogólnie jak i w moim przypadku może oznaczać? Jeszcze jedna wydaje mi sie
    że istotna sprawa. Otóż korzystam z programu do aktualizacji sterowników Drive Buster 5,5
    W ostatnich kilku tygodniach aktualizowałem w ten sposób sterowniki do karty sieciowej
    raz-badź dwa razy. Wydaje mi sie że po pierwszej aktualizacji opisany problem wystepował
    "od swieta" czyli raz badź dwa. Tydzień temu ponownie zaktualizowałem sterowniki do
    karty sieciowej(program to sugerował) i wydaje mi się że od tej pory juz stale mam wymieniony problem.
    Gdzie może tkwić przyczyna problemow z nawiązaniem połączenia z siecią i czy to czasem nie sugeruje
    problemów ze sterownikiem? Co chcąc je usunąć powinienem zrobić?
  • Poziom 39  
    Odinstaluj ten program do aktualizacji sterowników. Cofnij system używając punktów przywracania. Wpisz w uruchom "Przywróć system komputera do punktu ..... i znajdź odpowiedni po dacie.
  • Poziom 3  
    Komputer przywróce do wcześniejszego stanu w piatek ponieważ nawet wadliwy net ale bedzie mi jutro potrzebny. Jednak intryguje mnie konieczność odinstalowania programu do aktualizacji sterowników. Używam go od trzech miesięcy tak jak mam internet i dotychczas chyba nie powodował problemów wiec zapytam czy niezbędne jest tego programu odinstalowanie czy też można go pozostawić do aktualizacji innych sterowników niz karta sieciowa? Czy ogólnie zaleca się stosowanie takich programów do aktualizacji sterowników czy też nie?
  • Poziom 43  
    Premier02 napisał:
    Otóż korzystam z programu do aktualizacji sterowników Drive Buster 5,5

Skąd pewność, czy nie pojawiła się z programem koparka kryptowalut albo inne zagrożenie.
    Przecież każdy element komputera czy jego część ma swojego producenta i to tam i tylko tam szukamy sterowników dla danego układu.
    Wszelkiego rodzaju takie programy to proszenie się o problemy i kłopoty.
    Wywalić program i to jak najszybciej - nie masz pojęcia co robi, co instaluje, skąd i jakie drivery pobiera i co one dokładnie robią.
    Nawet w sterowniku można zaszyć wirusa, lub trojana.
  • Poziom 3  
    KOCUREK1970 napisał:
    Premier02 napisał:
    Otóż korzystam z programu do aktualizacji sterowników Drive Buster 5,5

Skąd pewność, czy nie pojawiła się z programem koparka kryptowalut albo inne zagrożenie.

Pewność pochodzi stąd że program jest z płyty PC Format. Uważam że nie jest to poważny argument. Gdyby było tak jak twierdzi Przedmowca PC Format nie załączałby takich programów do swoich płyt.
    Co do samego internetu z niezrozumiałych dla mnie przyczyn od piątku problem nie wystepuje a to własnie w piatek zamierzałem usunąć aktualny sterownik karty sieciowej. Nie wiem czy problem juz definitywnie sie skończył czy jeszcze powróci
    ale jeśli to nie wina sterownika...to czego?
  • Poziom 43  
    Premier02 napisał:
    Pewność pochodzi stąd że program jest z płyty PC Format. Uważam że nie jest to poważny argument. Gdyby było tak jak twierdzi Przedmowca PC Format nie załączałby takich programów do swoich płyt.

Co nie znaczy, że sam program nie miał updatu i jednak w nim coś nie zmieniono.
    Co więcej, to nie jest program PC Formatu i guzik o nim decydują, więc też nie mają na niego żadnego wpływu.
    Każdy program stosuje się na własne ryzyko i odpowiedzialność.
    Ja osobiście nigdy bym z czegoś takiego nie korzystał.
    Premier02 napisał:

Linia z internetem, sam internet, router, przewody, komputer.
    To wszystko do sprawdzenia.
    Nikt Ci na tacy bez sprawdzenia tego u Ciebie nie poda rozwiązania.
  • Poziom 3  
    Premier02 napisał:

To wszystko do sprawdzenia.
    Nikt Ci na tacy bez sprawdzenia tego u Ciebie nie poda rozwiązania.[/quote]
    Zgadza się ale będąc poczatkującym kiedy i jak mam sie czegoś tutaj istotnego nauczyć jesli nie teraz? Tyle tylko że to parszywy wybór między "mieć a nie mieć" awarii.

[quote="KOCUREK1970"][quote="Premier02"]
    Co więcej, to nie jest program PC Formatu i guzik o nim decydują, więc też nie mają na niego żadnego wpływu.
    Wolę mieć taki program od PC Format niż ...guzik wie skąd. Zresztą całe podejrzenie wypływa z tego że ...może. To nie jest poważny argument.
  • Poziom 43  
    Premier02 napisał:
    Zgadza się ale będąc poczatkującym kiedy i jak mam sie czegoś tutaj istotnego nauczyć jesli nie teraz? Tyle tylko że to parszywy wybór między "mieć a nie mieć" awarii.

To ADSL, więc:
    KOCUREK1970 napisał:

To pogrubione możesz chociaż sprawdzić:
    - router: zresetować i ustawić ponownie, w razie dalszych problemów podstawić inny,
    - wymienić przewody od routera do komputera,
    - komputer - w miejsce tego podstawić inny lub uruchomić na tym Live CD Windowsa i obserwować.
    Premier02 napisał:
    Wolę mieć taki program od PC Format niż ...guzik wie skąd. Zresztą całe podejrzenie wypływa z tego że ...może. To nie jest poważny argument.

Nie mam zamiaru Cię przekonywać.
    A czy moja argumentacja jest słuszna, przekonasz się zakładając np. temat w dziale oprogramowanie i prosząc o opinię w sprawie tego programu, jego przydatności czy korzyści z niego wynikających.
  • Poziom 3  
    Co do wspomnianych zaleceń wcześniej wymieniłem kabel router-komp i mogło tak być że nie natychmiast ale po pewnym czasie net sie pojawił. W czwartek był po 15 min na aktualnym kablu. Może to była przyczyna?
    Co do wspomnianego programu na innym forum nikt mi nie zasugerował abym program usunął. Dopóki nie jestem dość samodzielny zamierzam z niego korzystać
    a potem może usunę. Na razie dzieki za uwagę.
  • Poziom 43  
    Premier02 napisał:
    W czwartek był po 15 min na aktualnym kablu. Może to była przyczyna?

Wątpię.
    Jeśli z internetem jest wszystko ok, to kwestia połączenia się z siecią to kwestia sekund a nie tak długiego czasu.
    Pozostaje sprawdzić jeszcze obecny router.
  • Poziom 22  
    Uruchom komputer w tryb awaryjny + obsługa sieci, czy to coś zmienia ?