Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stilo 1.6 obroty mocno spadają przy wciśnięciu sprzęgła

01 Sie 2018 10:43 522 6
  • Poziom 6  
    Koledzy ma może ktoś pomysł co może być przyczyną nurkowania obrotów w Stilo 1,6 103 km?
    Rozrząd ustawiony książkowo ciśnienie w dolocie w granicy 320-330 obroty na jałowym 750-800, lambda przed katem. ok przepustnica i map sensor wyczyszczone.
    Świece mają niecałe 10 tys km. Sprawdziłem wszystkie połączenia na lewe powietrze jest ok.
    Przy sytuacji gdy przyspieszam powyżej 3 tys obrotów i wrzucę sprzęgło przytrzymam wciśnięte sprzęgło 2-3 sek bez zmiany biegu obroty strasznie spadają do 500 a nawet niżej. Nie ważne czy hamuje czy przyspieszam dłuższe przytrzymanie sprzęgła na obrotach powyzej 3 tys powoduje ich gwałtowne nurkowanie i zdarza się ze silnik gaśnie.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Silnik krokowy sprawdzony? Podpinałeś auto pod interfejs diagnostyczny?
  • Poziom 6  
    Tak mam interfejs silnik krokowy jest w przepustnicy jest to element nie rozbieralny. Jak mam go zdiagnozować ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Spróbuj jeszcze zrobić adaptację przepustnicy skoro ją wyczyściłeś. Powinno się to czynić po każdej ingerencji w przepustnice.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Podmień przepustnicę. Możliwe że wytarła się ścieżka w potencjometrze w nastawniku
  • Poziom 6  
    Okej tak zrobię czy ktoś wie jak rozebrać tą przepustnice w taki sposób aby ją później złożyć ?
  • Poziom 6  
    Źle dostrojona instalacja, przepustnica nie rozbieralna.