Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 318CDI v6 - Nie wchodzi na obroty

GRZESIEK1988_2 01 Aug 2018 12:22 1782 4
 • #1
  GRZESIEK1988_2
  Level 2  
  Witam, mam spory problem ze Sprinterem 318CDI. Silnik 3.0 v6 OM642. Miał robione głowice. Po naprawie nie chce się wkręcać na obroty. Dochodzi do ok. 2tyś. obr. i tak jak by go odcinało. Na niskich obrotach chodzi ładnie i równo. Brak błędów. Parametry mechanik twierdzi że w porządku. Podmieniany był czujnik ciśnienia doładowania, zawór EGR, przepływomierz, przepustnica. Sprawdzany ponownie rozrząd. Ma ktoś jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić? Jakie parametry zmierzyć?
 • #2
  Marek merc
  Level 11  
  Sprawdź czy wszystkie wężyki podciśnienie są podłączone prawidłowo ? czujnik AGR musi być w oryginale i odpowiednio ustawiony jest tam regulacja AGR może być nie sprawny lub nie podłączony . Miałem podobny problem z VITO nie podłączyłem czujnika podciśnienia turbiny i to znaczy wężyka podciśnienia i nie było czy jechać teraz autko chodzi jak z fabryki
 • #3
  migmig85
  Level 26  
  A wszystkie podciśnienia są dobrze powpinane .
 • #4
  Marek merc
  Level 11  
  Na odległość ciężko stwierdzić sprawdź jeszcze wszystkie czujniki jak nie pomoże to zajedź do dobrego fachowca to ci to ogarnie za nie duża kasę .Bo takie szukanie na odległość nic nie da ..
 • #5
  GRZESIEK1988_2
  Level 2  
  Okazało się że padły 3 wtryski. Co ciekawe przed naprawą jeździł i wtryski działały... Ale problem rozwiązany