Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] przekształcenia tabeli w excelu

01 Aug 2018 15:11 459 9
  • Level 9  
    Witam
    czy ktoś mógłby wyjaśnić jak przekształcić poniższą tabelkę w excelu tak by zamienić je kolejnością jak i pierwszą kolumnę dać jako wiersz??
    chodzi o to by wartością z drugiej kolumny dopasować wartości z pierwszej kolumny w wierszu - tych wartości mże być nawet 7-10.
    dla małej bazy to ręcznie można to zrobić lecz dla bazy gdzie jest 1000 pozycji to już jest problem :(

przed przekształceniem
    KOD asdasd
    883250 DIT 2010 PRO
    879336 DIT 2010 PRO
    876458 ACTIVE.5S CE
    873883 AVR-X520BT
    873884 AVR-X520BT
    838415 AVR-X520BT
    872648 AVR-X540BT

po przekształeceniu
    asdasd KOD KOD2 KOD3
    DIT 2010 PRO 883250 879336
    ACTIVE.5S CE 876458
    AVR-X520BT 873883 873884 838415
    AVR-X540BT 872648
    BAR 2.1 875997
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 38  
    Daj przykład w excelu.
  • Level 18  
    Dane tekst jako kolumny ustawiasz separator spacje, potem tabela przestawna jako wiersze kolumna z nazwami, jako kolumny kody, pobrubuj to wyjdzie Ci jak potrzebujesz. Dane wyglądają na wynik query z dwóch tabel, z jednej id, z drugiej nazwa produktu? Jak rozdzielisz na kolumny nazwy i kody to dalej bajka w tabeli przestawnej.
  • Level 9  
    Tabela przestawna nic nie da - próbowałem lecz mogłem coś źle zrobić.

Dodaje przykład w pliku - są dwie zakładki . Pierwsza jak to wygląda przed przekształceniem, druga wynik końcowy. nie wiem jak dodać plik także dodaje 2 zdjęcia

przekształcenia tabeli w excelu

przekształcenia tabeli w excelu

dziękuję za pomoc
  • Level 38  
    W pierwszym zdjęciu możesz zamienić kolumny, będzie łatwiej się to oglądało.
    Rozumiem iż masz wiele takich samych modeli i potrzebujesz w kolejnych komórkach otrzymać ich kody. Dobrze zrozumiałem?
  • Level 23  
    Witaj

Zastosuj funkcję =TRANSPONUJ(Tablica)

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Funkcja "transponuj" nic nie daje - wynik docelowy musi być taki jak na drugim zdjęciu.

Zbych034 dobrze rozumiesz, jest tego sporo - kilka setek i muszę mieć to tak jak na drugim zdjęciu - dany model i w tym samym wierszu poszczególne kody odpowiadające modelowi.
    Zmienić kolumny z pierwszego zdjęcia?? chodzi o nazwy bo tak troszkę nie czaję :(
  • Level 9  
    bardzo dziękuję za pomoc :)

pliczek jest mega i przyda się bardzo - mam nawet jeszcze kilka pomysłów co do tego ale najpierw spróbuję sam.

jeszcze raz dziękuję za pomoc, Czeles oczywiście przyznałem pkt. za mega sporą pomoc
  • Level 9  
    bardzo dziękuję za pomoc :)

pliczek jest mega i przyda się bardzo - mam nawet jeszcze kilka pomysłów co do tego ale najpierw spróbuję sam.

jeszcze raz dziękuję za pomoc, Czeles oczywiście przyznałem pkt. za mega sporą pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

użytkownik Czeles rozwiązał problem