Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównej

01 Sie 2018 16:51 429 21
  • Poziom 14  
    Witam posiadam laptopa Toshiba L50-B-125 w którym płyta główna uległa uszkodzeniu (DABLIDMB8E0) chciałbym ją wymienić na płytę od laptopa L50-B-281 (DABLIDMB8E0). Czy nie bedzię problemów z takową wymianą choćby ze względu na to że ta druga płyta obsługuje full hd a ta pierwsza tylko hd.

• Spec od komputerów
    Nie powinno być problemu.
    To jaka jest zamontowana matryca w danym laptopie nie znaczy, że płyta obsłuży tylko taką matrycę.
    W niektórych płytach był problem z obsługą wyższych rozdzielczości, ale z zmianą na mniejszą nie było problemu.

P.S. Podałeś takie same oznaczenia płyt.
  • Poziom 14  
    Zakupiłem takową płytę jednak obraz się nie pojawia ani na matrycy ani na monitorze zewnętrznym. Osoba od której kupiłem płytę twierdzi że płyta była gruntownie sprawdzana i że jest sprawna. Uważa także że płyta główna powinna być podłączona do taśmy i matrycy przeznaczonej do rozdzielczości full hd. Moim zdaniem powinna chociaż wyświetlić obraz na monitorze zewnętrznym podłączonym do wyjścia VGA .

• Spec od komputerów
    Płyta powinna być podłączona do matrycy tego samego rodzaju (interface LVDS i eDP nie są zamienne) - dopytaj o model matrycy z którą pracowała płyta i podaj model swojej matrycy.
  • Spec od monitorów
    Te płyty zależnie od rev. obsługiwały RAM na 1.35V czyli DDR3L/ PC3L-12800S lub na 1.5V
    ponadto w rev.E bywał translator eDP-LVDS czyli U10 RTD2132N

SM pod tę platformę BLI > brak, ale zbliżony jest SM od Quanta BLF.
    Róznica w sposobie zasilania SPI, klucz na polowym ...sterowany z kbc npce985laodx

Reset CMOS robiłeś.?
  • Poziom 14  
    Jak tylko odpisze to dam znać. Zastanawia mnie dlaczego nie wyświetla się obraz na monitorze zewnętrznym podłączonym do złącza vga. Byłem przekonany że nawet przy odłączonej matrycy powinien się pojawić bez względu na obsługiwaną przez płytę rozdzielczość.

Kolego lisek zarówno jedna wersja płyty głównej jak i druga to REV:E, a co do resetu biosu to ja na tych płytach nigdzie nie widzę baterii od biosu chyba że jest jakiś inny sposób na reset.
  • Spec od monitorów
    Tam powinna być grafika , AMD chip GPU: 216-0858020
    * + cpu z seri np. i3-4005U/ i5-4200U/ i7-4510U
    Popatrz na forum Link

:idea: Być moze problem w Bios (25Q64), jak "lekkie dmchnięcie" na grafikę AMD Nie Pomoże!?
    Zweryfikowany Bios jest na Elvikom. Link
  • Spec od monitorów
    Ta płyta na Uk ebay za 190.funów jest z
    - i7-4510U with AMD Radeon R7 260-DABLIDMB8E0-REV E
    - w Chinach tez drogo ponad 250.$
    - 216-0858020 AMD Mobility Radeon R7 M260
    toshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównej toshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównej
  • Poziom 14  
    Chciałbym uzyskać odpowiedź czy mimo innej matrycy i taśmy powinienem uzyskać obraz na podłączonym zewnętrznym monitorze. Bo jeśli tak to wszystko wskazywało by na kupno uszkodzonej płyty.
  • Spec od monitorów
    Jesli Twoja płyta była pod HD matrycę
    Kupiona zaś pod FHD
    To przy zmianie płyt Twoja matryca i tasiemka od niej powinny zadziałac na nowej MB

:idea: :!:
    Chip 216-0858020 jest b.czuły na "pogrzewkę"> dmuchnij > zobacz efekt!
    Zrób reset Cmos i obejrzyj dokładnie translator eDP> Lvds RTD, > czy nie ma małej dziurki na obudowie?
    :idea: te płyty miały taki urok

Różnica w stosunku do N

Reset CMOS na tych płytach poprzez zwarcie(pinceta/ zalutowanie zworki(R=100 ohm)) na jednym z gniazd (małe trójkąciki obok SoC) opisywane jako G1/G3 lub G1/G2 i potem wł. zasilania
    - jedno ? od Reset Pasword w Bios
    - drugie ? Reset Cmos/ G2
    To z platformy BLBD
    * wychodzi na G2
    Cytat:
    have to short G2 jumper it's near the CPU plug the ac adapter short this jumper and power it on
  • Poziom 14  
    Zaczołem porównywać obie płyty i okazało się że na starej płycie mam RTD2132N a na nowej nie mam w ogóle tego układu jest on odlutowany. Zapewne jest to przyczyna braku obrazu.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    RTD2132N a na nowej nie mam w ogóle tego układu jest on odlutowany. Zapewne jest to przyczyna braku obrazu.

Albo był pod matrycę eDP.!
    :idea: lub RTD był uszkodzony i go wylutowano ?
    *są ślady po wylucie czy "czyste fabrycznie" pady i jest "drobnica RC" wokół RTD

Ilu pinowe złazce pod matrycę , daj foto tych miejsc.
    Skontaktuj się ze sprzedawcą.

p.s
    Płyty rev.E są na wszystkich foto. z ukłądem RTD...

• Spec od komputerów
    damix181 napisał:
    z tego że macie odmienne zdania chyba że źle rozumuje.
    - źle rozumujesz.
    Matryce LVDS i eDP mogą występować zarówno w wersji FHD, HD oraz innych.
    Jeśli na płycie występuje translator eDP to LVDS - musi być matryca LVDS, a jeśli nie ma to matryca eDP. HD lub FHD - obojętnie.

damix181 napisał:
    na starej płycie mam RTD2132N a na nowej nie mam w ogóle tego układu jest on odlutowany
    i wszystko jasne.
    Nowa płyta będzie pracowała tylko z matrycą eDP a stara z LVDS (rozdzielczości nie mają znaczenia w tym przypadku).
  • Poziom 14  
    Czyli wygląda na to że płyta prawdopodobnie jest sprawna a ja żeby ożywić laptopa muszę kupić nową płytę albo wymienić matrycę wraz z taśmą.

Jedno zdjęcie to z układem jest starej płyty a reszta nowej.

toshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównejtoshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównejtoshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównejtoshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównejtoshiba l50-B-125 - Wymiana płyty głównej
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    damix181 napisał:
    Czyli wygląda na to że płyta prawdopodobnie jest sprawna a ja żeby ożywić laptopa muszę kupić nową płytę albo wymienić matrycę wraz z taśmą.
    - dokładnie tak.

• Poziom 35  
    Nie rozumiem po co te koszty i problemy, czemu nie dasz do naprawy płyty głównej, co się jej stało? Jeśli Twoja nie jest złamana lub zgnita to wybrałeś najgorszy i najdroższy sposób naprawy.
  • Poziom 14  
    Stara płyta została zalana i nie daje znaków życia. A co do wymiany matrycy i taśmy to napisałem czysto hipotetycznie że taki zakup rozwiązał by problem ale z punktu finansowego nie warto. Jeśli ktoś z was zna dobry serwis do którego mógł bym wysłać taką płytę to z chęcią to zrobię. Już parę razy naciąłem się na serwisach w których zlecałem naprawę płyt. Wysyłałem płytę a po tygodniu że się nie da naprawić albo koszt naprawy tak wysoki że kupił bym dwie używane sprawne płyty.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Stara płyta została zalana i nie daje znaków życia.

Kiedy zalana?
    Podjęto próbę mycia, suszenia itp?
    Pokaż na foto. miejsce zalania.
  • Poziom 14  
    Po zalaniu komputer został wysuszony lecz nie włączał się, został odstawiony w kąt. Po kilku miesiącach kolega postanowił go sprawdzić i o dziwo włączył się wszystko było ok poza klawiaturą w której nie działało kilka klawiszy. Kazał mi wymienić klawiaturę na nową. Wymieniłem klawiaturę wyczyściłem go w środku z osadu i przez dzień lub dwa było z nim wszystko ok aż do momentu zrobienia recovery. Recovery doszło do formatowania dysku i po formacie cały proces się zatrzymał. Komputer nie chciał zainstalować systemu, dysk był widoczny w biosie lecz nie szło uruchomić ani recovery ani zainstalować systemu z płyty(dodam że próbowałem również na zewnętrznym dvd podłączanym przez usb). Następnie po włączeniu komputera można było tylko wejść do biosu, a na końcu już w ogóle nie reagował na klawisz power. Po podłączeniu zasilania świeci tylko dioda i brak reakcji na klawisz power. Zauważyłem że bardzo się grzeje radiator od procka.
  • Spec od monitorów
    Pokaż na foto. miejsce zalania.:!: