Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio amplifier MD8002A - jak rozdzielić masę układu

Artur34 01 Sie 2018 18:45 402 0
    Artur34
    Poziom 14  
    Witam,

posiadam radio 6000CD Tuner LHD, problem już poruszany był na forum z tym radiem, ale ja pisze w sprawie czegoś innego, mianowicie chcę go wyposażyć dodatkowo w odtwarzacz mp3. Zakupiłem odtwarzacz, który dysponuje wyjściem audio na układzie "8002 audio amplifier" (MD8002A, ltk8002d).
    Audio amplifier MD8002A - jak rozdzielić masę układump3.jpg Download (7.76 MB)

Układ odtwarzacza bardzo ładnie działa i gra, grał do dziś.

Znalazłem w układzie radia piny gdzie mogę się podłączyć z tym odtwarzaczem prawy oraz lewy kanał. Działało to tak, że po wlutowaniu się do radia oraz uruchomieniu odtwarzacza, radio ładnie rozłączało wejście sygnału tunera (wyciszało) i zastępowało go sygnałem z odtwarzacza, co ciekawe jeśli odłączyło się pendrive automatycznie wracał sygnał radiowy testowałem to tak z pół dnia. Testowałem to na zasilaniu bateryjnym 3,8V, masa układu 8002 musi być podłączona do masy radia i sygnał na wejście od tunera znalazłem oczywiście prawy i lewy sygnał.

Po udanych testach postanowiłem zakupić przetwornicę Step_down na układzie MP1584EN ustawiłem napięcie takie jak panuje na baterii, którą stosowałem, bo wystarcza aby układ działał czyli 3,8V. I tu zaczynają się schody, po podłączeniu kłócą się masy niestety zanim się zorientowałem uwaliłem obydwa wzmacniacze.

Moje pytanie brzmi dlaczego tak się stało??
    I jak temu zaradzić??

Po prostu zgłupiałem...
    Czy mogę liczyć na podpowiedź...

Dodam, że jak już spaliłem te wzmacniacz podłączyłem do radia sygnał bezpośrednio z procesora czyli sygnał który wchodzi do układu wzmacniacza i z procesorem się nic nie dzieje mimo, że złączyłem masy, ale sygnał jest zbyt słaby i radio nie wycisza tunera...