Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 740 + 1 para foto komórek

Masal 01 Sie 2018 18:55 183 4
  • #1 01 Sie 2018 18:55
    Masal
    Poziom 11  

Witam
    Czy taki zestaw Faac 740 z 1 para fotokomórek XP20D można podłączyć
    jako zabezpieczenie otwieranie/zamykanie
    czy trzeba 2 pary foto komórek?? jedne na zamykanie 2 na otwieranie
    (brama 1 raz dziennie otwarta i wieczorem zamykana - czujki mają tylko blokować w razie czego bramę podczas zamykania i otwierania)

oraz jak sprawdzić czy fotokomórki działają -model XP20D??
    Dziś podłączyłem cały zestaw wg schematu i brama mi się tylko otwiera - zamknąć już nie chce.
    Po naciśnięciu pilota słychać tylko przełącznik a brama stoi
    fotokomórki jak machnę ręka czy przy RX czy TX słychać też przełącznik.
    Proszę o pomoc bardziej zaawansowanych kolegów

0 4
  • #2 02 Sie 2018 10:15
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Chyba źle podpiąłeś - w instrukcji nie ma gotowego schematu na jedną parę fotek otwierająco-zamykającą i coś pomyliłeś.
    Czyli tak: minus zasilania TX (nadawczej) do TX-FSW centrali, minus zasilania RX (odbiorczej) do minusa centrali, plus zasilania obu do plusa centrali.
    Jeden styk przekaźnika fotki RX (odbiorczej) do minusa zasilania - możesz zmostkować w samej fotce od minusa zasilania fotki. Drugi styk przekaźnika do (uwaga!) jednocześnie czyli zmostkowanych ze sobą FSW-CL i FSW-OP. Oczywiście STOP i EDGE centrali do minusa.

0
  • #3 02 Sie 2018 11:27
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z tego opisu wynika, że podłączenie powinno wyglądać tak jak na rysunku 13 instrukcji, a ściślej tak jak na jego dolnej części. Wspomniany mostek (FSW-CL i FSW-OP) na schemacie jest jakby zamknięty stykiem przekaźnika w górnej parze fotokomórek (której nie ma).

Faac 740 + 1 para foto komórek

0
  • #4 02 Sie 2018 15:28
    Masal
    Poziom 11  

Ok Zrobiłem zworkę i brama się zamyka ale otwiera mi się tylko na 1 m - chyba opcja furtki
    i mam pytanie jak zrobić aby np pod 2 przyciskiem cała sie otwierała ??

0
  • #5 02 Sie 2018 16:06
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

W instrukcji masz różne logiki do wyboru. Z tego co się zorientowałem, to logiki "B" i "C" dają taką możliwość, że jeden przycisk otwiera a drugi zamyka bramę. Wtedy oczywiście nie korzystasz z funkcji furtki.
    Jak dla mnie, to najlepiej jednym przyciskiem otwierać i zamykać bramę. Drugi przycisk można wykorzystać do innych celów, np. załączenie oświetlenia przed garażem lub otwieranie elektrozaczepu zwykłej furtki.

0
  Szukaj w 5mln produktów