Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Automatyczne włączanie się oświetlenia w witrynie meblowej

01 Sie 2018 20:51 264 8
  • Poziom 16  
    Witam, Panowie kupiłem witrynę z oświetleniem LED no i z tym nożnym włącznikiem, fajnie świeci ale chciałbym to trochę zautomatyzować. Posiadam smart włącznik SONOFF i chciałbym żeby to oświetlenie o którejś tam godzinie się włączało i wyłączało. Zadziała taki pomysł? w którym miejscu go zamontować ?

Między zasilaczem a włącznikiem nożnym

Między włącznikiem a oświetleniem ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    jaki model włacznika inteligętnego i co to za włącznik nożny?
    https://botland.com.pl/inteligentne-sterownik...zelacznik-wifi-android-ios-6920075701333.html
    jak taki to tam gdzie L i N INPUT podłączasz z gniazdka 230V a gdzie L i N OUTPUT podłączasz zasilacz od ledów. Zasilacz na wejściu powinien mieć 230V a na wyjściu napięcie zasilające ledy czyli niższe np 12V DC.
  • Poziom 16  
    Włącznik nożny https://www.eled.pl/Wlacznik-nozny-czarny-2A-250V-AC
    Tak to ten włącznik inteligentny co wstawiłeś
    Zasilacz w tym oświetleniu jest "wtyczkowy"

tak jak napisałem jest zasilacz 230V w gniazdku > kabel > włącznik nożny/podlogowy> kabel > listwy z ledami
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wyłącznik , który posiadasz służy do zdalnego załączania, wyłączania podłączonych do niego urządzeń. Czy posiada funkcję załączania i wyłączenia o określonej godzinie? Raczej nie posiada. Ja bynajmniej nie słyszałem o tym.

Do tego aby oświetlenie w witrynie załączało się o określonej godzinie i wyłączało się to najprostszym sposobem jest zastosowanie wyłącznika czasowego do nabycia w marketach budowlanych. Elektroniczne są droższe a mechaniczne tańsze.

Jakbyś zastosował wyłącznik czasowy to podłącz go w miejscu gdzie przychodzi zasilanie 230V do zasilacza. Przełącznik nożny musi być cały czas włączony.
  • Poziom 16  
    Sonoff posiada taką opcję bo już mam jeden zamontowany w domu, czyli mam go zamontować między wtyczką z zasilaczem a włącznikiem nożnym ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Możesz miedzy wtyczką z zasilacza a włącznikiem nożnym albo jeszcze przed włącznikiem nożnym.
  • Poziom 16  
    No panowie wziąłem się za to ale nie działa, nie ma napięcia po wyjściu z tego sonoffa.

Na zasilaczu są dwa kable, dwa czarne, jeden z białymi paskami ale nie ciągłymi tylko przerywanymi, a drugi cały czarny. Obstawiam że ten z paskami to + a czarny to -
    Próbowałem jeszcze montować za tym włącznikiem nożnym i tam są dwa kable, jeden czerwono czarny i drugi czarny, również obstawiam że czerwono czarny to + a czarny to -
    Informacje na zasilaczu to INPUT 100-240V OUTPUT 12V

Co radzicie?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Automatyczne włączanie się oświetlenia w witrynie meblowej

Pokaż zdjęcie zasilacza
  • Poziom 16  
    Prawidłowo podłączyłem