Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espace nie włącza się klimatyzacja

01 Sie 2018 21:26 1719 12
  • Specjalista - kserokopiarki
    Espace IV 2006r.
    Nie działa klima. Sprawdziłem dwa bezpieczniki - pod maską za aku 70a oraz w prawym schowku prz liczniku 20a, oba ok. Byłem w serwisie i ponoć ilość czynnika jest ok. Przy naciśnięciu przycisku ac dioda się zaświeca, lekko podniosą się obroty i tyle. Wentylator klimy stoi w miejscu, chłodzenia brak. Jak ustawię temp na 16 i włączę funkcję auto to prędkość dmuchawy spada do jednej kreski. Przy temp zewnętrznej blisko 30 to normalne? Co mogę sprawdzić, gdzie tkwi problem?
  • Poziom 38  
    Nie masz przypadkiem jakiegoś błędu w ECU, jak będziesz miał to nie włączysz klimy.
    Na ekranie licznika brak informacji o błędzie
  • Poziom 38  
    pdw napisał:
    Na ekranie licznika brak informacji o błędzie

Nie każdy błąd będzie sygnalizowany kontrolką.
  • Poziom 43  
    Odczytaj i podaj błędy.

Tak to zatrzymuje klimatyzację.
    Mam pod ręką jedynie torque - błędów brak.
    Być może jestem wyczulony ale mam wrażenie, że z kratek leci ciepłe powietrze A na panelu jest ustawione 16 stopni
  • Poziom 18  
    To że na panelu masz ustawione 16 oznacza tylko tyle że klimatronik będzie dążył do osiągnięcia takiej temperatury w kabinie. Jako że nie działa Ci klima to co najwyżej wydmucha tyle co masz na zewnątrz. Tak jak któryś z kolegów napisał wcześniej, w przypadku renaulta sprężarka jest obsługiwana przez sterownik silnika i błędy są w stanie uniemożliwić załączenie kompresora. Łączysz się przez torque więc prawdopodobnie to interfejs ELM i ogarnia tylko protokół OBD, który nie pokaże nic więcej niż tylko błędy związane z emisją spalin. Osobiście mogę tylko poradzić wybranie się na diagnostykę CLIPem i sprawdzenie wszystkich błędów i parametrów bieżących odnośnie klimy. Inaczej będziesz błądził i tylko wróżka będzie w stanie Ci pomóc.
    Czy ktsem Boscha też to zdiagnozuję?
  • Poziom 38  
    pdw napisał:
    Czy ktsem Boscha też to zdiagnozuję?

Na 99% tak.
  • Poziom 5  
    Cześć odświeżam trochę i pytanie do autora tekstu, co to było? Mam identyczną sytuację.
  • Poziom 38  
    Parente napisał:
    Cześć odświeżam trochę i pytanie do autora tekstu, co to było? Mam identyczną sytuację.

To że masz takie same objawy to nie powiedziane że masz tą samą usterkę. Zrobiłeś diagnostykę?
  • Poziom 5  
    Nie miałem niestety możliwości oprócz tego, że klimatyzacja jest szczelna i nabita, na clipa I przegląd jestem umówiony dopiero po majówce. Szukam sobie w necie po prostu możliwości, wyświetla mi się komunikat "zaplanuj przegląd" ale to raczej klimy nie odcina, mechanik u którego nabijałem klimatyzację (bo i tak miałem) Powiedział, że nie rusza sprężarka w ogóle, ale nie miał czasu zająć się tematem.
    Skoro zostałem wezwany do tablicy...
    Po opisywanych anomaliach postanowiłem udać się do innego serwisu, układ został podłączony do urządzenia i... okazało się, iż czynnika jest bardzo mało. Po kompleksowej usłudze wraz z napełnieniem układu espace chłodzi jak nigdy dotąd.
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod