Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris FL 2004 - Napięcie w gnieździe zapalniczki

comandos21 01 Aug 2018 21:28 999 5
    comandos21
    Level 18  
    Mam takie może dziwne pytanie, jakie powinno być napięcie w gniezdzie zapalniczki podczas jazdy?
    U mnie jest to na 13.6V mimo wyłączenia nawiewu nic nie wzrasta.

To normalne napięcie?
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Napięcie jakie samo jak mierzone na akumulatorze. Jak się nie mylę to w yarisie takie jest.
    comandos21
    Level 18  
    Dobra, to martwić się gdy napięcie zimą w gnieździe spadnie poniżej 12V?

Na samym zapłonie napięcie w gnieździe to 12.6V
  • Helpful post
    Robert B
    Level 43  
    Takie wahania są normalne.
    Chyba ci się strasznie nudzi, skoro wynajdujesz nieistniejące problemy.
    helmud7543
    Level 43  
    Yaris obniża ładowanie po rozgrzaniu, poza tym ma bardzo niskie wolne obroty, także napięcie wydaje się normalne. Spróbuj zmierzyć czy takie samo jest na aku, będziesz miał pewność. Spróbuj odpalić silnik z samego rana jak jest nieco chłodniej, napięcie powinno być przez chwilę wyższe.

EDIT> pomierzyłem u siebie. Na gnieździe zapalniczki jest spory spadek - ok 0,3 V bez obciążenia na tym obwodzie, w stosunku do tego jest na klemach. Jak coś pobiera z gniazda prąd (ładowarka telefonu) to dolicz kolejne 0,3 V. I kolejne 0,3 V spada dodatkowo po włączeniu ogrzewania tylnej szyby - niezależnie od pozostałych warunków. Na wolnych obrotach, po pełnym rozgrzaniu, że światłami mijania i tylnym przeciwmgielnym oraz dmuchawą na 3, ma ok 13,2 V na klemach. Włączenie przy tym ogrzewania tylnej szyby zbija do 12,8 V. Już odrobinę wyższe obroty podbijają ładowanie do 13,8 V na klemach.