Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nice master 220 - programowanie bramy + fotokomórki = nie zamyka bramy

01 Sie 2018 21:30 1587 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam napęd nice master 220, napęd jest nowy.
    Brama otwierana na zewnątrz, programowanie przeprowadziłem zaawansowane wraz z odwróceniem pracy siłowników tak aby otwierała się na zewnątrz.
    Gdy odłączę fotokomórki brama po wciśnięciu pilota się otwiera, po kolejnym wciśnięciu się zamyka. Gdy podłącze fotokomórki zgodnie z instrukcją brama się otworzy ale już nie zamknie, jak chce zamknąć mignie kogut raz i tyle... gdy przejdę obok fotokomórek mignie na niej dioda i słychać klik przekaźnika, ale brama się nie zamyka. Gdzie szukać przyczyny problemu?

Dodatkowo mam pytanie, gdzie wpiąć się z kablem aby podpiąć otwieranie bramy z "guzika" domofonu? Opcje taką mam w domofonie, kabel też puściłem ale w instrukcji o tym ani słowa.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Uszkodzone mogą być fotokomórki. Wykrywają coś i dlatego się nie chcą zamknąć...
    Albo zwarcie
  • Poziom 12  
    Witam
    Jeśli jest to centrala STARG8 24
    Prawdopodobnie źle jest podłączony zestyk w fotokomórce zestyk NC do foto 1 i GND (styki 5 i 7) , zostawić mostek miedzy Foto 2 i GND(styk 6 i 7
    zestyk na otwieranie NO do STR i GND(styk 15 i 16)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    tak, taka centrala. Ok jutro sprawdzę.
    ale naszła mnie jedna myśl, jeśli nie ustawiłem idealnie na wprost siebie obu fotokomórek to też taki problem może być?
  • Poziom 12  
    jeśli fotobariera klika to znaczy ,że odbiera sygnał z fotki nadawczej
  • Poziom 12  
    jeśli ma pan miernik to proszę sprawdzić przejście w stykach foto
    miedzy 3-4 4-5 przy prawidłowej pracy pomiędzy stykami będzie przejście po zasłonięciu foto powinno rozwierać zestyk
    Jeśli jest tak to dalej sprawdzić przewód od foto do centrali
    dawno mnie montowałem kinggates ale chyba zestyk NC był pod 3-4
  • Poziom 10  
    ma Pan na myśli możliwość uszkodzenia kabla? kable są nowe, kładzione dodatkowo w arocie więc uszkodzenie odpada.
  • Poziom 10  
    problemu dalej nie rozwiązałem. ktoś coś ?
  • Poziom 12  
    a sprawdził Pan to co pisałem ?
  • Poziom 16  
    Witam miernik do ręki ustawić na ciągłość przewodzenia zasilanie fotokomórek zostawić a odpiąć przewody które podpinasz do PH1 i GND do nich podłączasz przewody multimetru jeśli będzie buzer piszczał to ok jeśli nie to masz źle podłączone przewody do fotek musisz tak podpiąć że jeśli brak przeszkody na linii fotokomórek to buzer ma sygnalizować ciągłość przewodzenia wtedy podepnij przewody do centrali. Co do otwierania to przycisk dzwonkowy podłączasz do 15 i 16.