Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana szybki w LG K10 użycie LOCA Utwardzanie

01 Sie 2018 22:55 723 7
  • Poziom 26  
    Chce tu przedstawić przykład jak nie robić wymiany szybki w LG K10 ...
    Tradycyjny przypadek rozbita szybka w telefonie.
    Pierwszy etap ściągniecie szybki tutaj tradycyjnie trzeba podgrzać szybkę do ok 80 - 100 stopni.
    Wtedy oryginalny klej mięknie (nawet staje się półpłynny)
    I tu pierwsza uwaga ściągamy maksymalnie cały klej.
    Później dopiero czyścimy z resztek.
    Ja do zmycia używałem acetonu nie rozpuszcza żadnego elementu obudowy czy wyświetlacza ale ...
    Ale problem pojawia się w tym jak zbudowany jest sam wyświetlacz.
    Składa się on z właściwego wyświetlacza oraz warstw podświetlających. Niestety w LG jest to zrobione dość licho i te poszczególne warstwy są połączone na krawędzi cieniutkimi warstwami taśmy taśmy dwustronnej to nie jest trwałe połączone więc ewentualne zanieczyszczenia z kleju dostają się pomiędzy te warstwy.
    Można to wyczyścić ale po pierwsze trzeba to robić delikatnie aby nie uszkodzić tych warstw ...
    I teraz najgorszy proces połączenie szybki z wyświetlaczem.
    Można to zrobić na dwa sposoby.
    Odpinamy całkiem wyświetlacz i najpierw łączymy wyświetlacz z szybką przednią ... ale musimy posiadać albo specjalną ramkę albo tak sobie trafić aby wyświetlacz idealnie znalazł się na szybce tak aby po złożeniu idealnie to pasowało w obudowę.
    Ale od razu mówię bez tej specjalnej ramki jest to trudne, ... a później to trzeba jeszcze przenieść pod lampę UV w celu utwardzenia.
    I druga metoda wyświetlacz w obudowie i lejemy klej a następnie utwardzanie.
    Ja spróbowałem tej drugiej metody...

Kolejna zabawa (w sumie jak i w pierwszym oraz drugim przypadku) to ile umieścić na powierzchni wyświetlacza tego kleju ... niestety jest to na oko czasem podają w ml ale zabawa jest w tym jak odstaje wyś od matrycy ....
    Jak się da za mało to nie wypełnimy całego wyświetlacza jak za dużo to zacznie wyłazić.
    Mi się udało wylać mniej więcej dobrze .... tak mi się zdawało.
    Klej ładnie wypełnił wyświetlacz. Klej powinno się utwardzać lampą UV w instrukcji napisali ze światło ma być od 200 do 400nm i najpierw użyłem świetlówki UV 250nm naświetlałem wyświetlacz ok 20 min. I co ? I nic ... klej się nie utwardził jak był płynny tak był. Później używałem diody LED 1W 350nm i też nic klej za żadne nic nie chciał się utwardzić, i tu myślę że to wina samego kleju. Do utwardzania używałem tych źródeł w przypadku kleju do szyb i jak najbardziej nie było problemu.
    Niestety długi czas zaczął powodować że klej zaczął wnikać w warstwy między wyświetlaczem a warstwami odblaskowymi.
    Dziś wystawiłem sam telefon na słońce klej troszeczkę dosłownie minimalnie jak by się utwardził (albo wysechł).
    Niestety bardziej penetrował warstwy odblaskowe w wyświetlaczu....
    Jak to wyszło ....
    Ot tak mamy "piękne" wzorki na wyświetlaczu:
    Wymiana szybki w LG K10 użycie LOCA UtwardzanieWymiana szybki w LG K10 użycie LOCA Utwardzanie
    Wnioski.
    1. Najpierw sprawdzić jak klej zachowuje się pod wpływem promieni (źródła) UV jakie posiadamy.
    2. Uszczelnić połączenie warstw w wyświetlaczu (inne pytanie jak ?)
  • Poziom 15  
    2. Odnośnie drugiego pytania można użyć kleju mechanick który robi za uszczelniacz.
  • Poziom 19  
    Przerabiałem temat kilka lat temu, wprawdzie kleju "mechanick" wtedy nie było lub nie znalazłem, ale po wielu uszkodzonych wyświetlaczach, godzinach prób, poszukiwań i rozmyślań doszedłem do jednego wniosku. Tylko OCA, w samsungu od biedy loca zda egzamin.
  • Poziom 11  
    Bede to robil. Uda mi sie z klejem oca?
  • Poziom 31  
    Jesli masz sprzet zeby to poprawnie na OCA zrobic i uda ci sie odkleic stara szybe nie uszkadzajac wyswietlacza to tak. Skoro jednak zadajesz tak dziwne pytanie to pewnie jednak sprzetu i doswiadczenia ci brak.
  • Poziom 11  
    Sa zestawy szybka z kluczami na allegro to czlowiek mysli ze uda mu sie to zrobic tymi narzedziami. Mam slonce i suszarkę do włosów
  • Poziom 31  
    Malo ktory sprzedawca podaje informacje w jaki sposob telefon jest sklejony i czesto nawet przy dotykach, ktore sa lutowane (zdarzaja sie) mozna znalezc informacje, ze "nie wymaga lutowania" i "prosty w wymianie". Te "narzedzia" to standardowy, jednorazowy zestaw wkretakow i tyle.
    Pytasz o naprawe z uzyciem OCA a plastrow OCA w zasadzie i tak nikt do szyb nie doklada. Nawet gdyby jednak dokladal to sklejenie czegokolwiek na OCA bez posiadania odpowiedniego sprzetu (laminator, autoklaw) zwyczajnie nie ma sensu i nie bedzie wygladac dobrze.