Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Beko DIN 5832 EXTRA - niedomykające się drzwiczki, nieszczelność drzwi

02 Sie 2018 09:16 1707 12
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Jaka jest przyczyna niedomykających się drzwi zmywarki w górnej części? Efektem tego jest wyciek przy małej ilości naczyń oraz zaparowany blat.
    Uszkodzone zawiasy? niewyregulowane? Czy można w ogóle je regulować?

Co zrobić jak żyć?
    PS.
    Zmywarkę dostałem jako używaną, nie wiem co działo się wcześniej...
    Proszę o pomoc.
    Zmywarka Beko DIN 5832 EXTRA - niedomykające się drzwiczki, nieszczelność drzwi Zmywarka Beko DIN 5832 EXTRA - niedomykające się drzwiczki, nieszczelność drzwi
  • Specjalista AGD
    Sprawdź podczas pracy zmywarki, czy otwarcie drzwi powoduje zatrzymanie cyklu.
  • Poziom 9  
    Tak. Po otwarciu drzwi cykl zatrzymuje się.

Zmywarka Beko DIN 5832 EXTRA - niedomykające się drzwiczki, nieszczelność drzwi

Hmmm... żadnych pomysłów? Nie wiem czy mam zamawiać nowe zawiasy, nie jest to może duży majątek, ale wolałbym mieć pewność że wymiana pomoże. Zawsze to tańsze niż wymiana spuchniętego blatu ...
  • Poziom 10  
    Cześć...
    Ten sam model zmywarki Beko i ten sam problem...
    Oczywiście w międzyczasie wymieniłem wszystkie uszczelki i zerowy efekt.
    Czy udało Ci się coś zrobić? Ponieważ u mnie front do wymiany a blat ma uszkodzenia od spodu od zawilgocenia jednak na razie niewidoczne...
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 9  
    Cześć
    Kupiłem zawiasy, ale nie miałem kiedy wymienić, więc nie wiem czy w tym jest problem, gdzieś czytałem że to może być właśnie problem z zawiasami. Dam znać jak wymienię.
  • Poziom 10  
    Ja jestem na etapie ewentualnej zmiany zmywarki... Po wymianie zawiasów okaże się, żę to kwestia górnego zamka drzwi... Jaki koszt zawiasów? Mam wrażenie, że problem u mnie pojawił się po wymianie sznurków przy sprężynach drzwi...
  • Poziom 9  
    Ja kupiłem a raczej dostałem tą zmywarkę używaną sznurki były pozrywane więc drzwi z całym impetem leciały na dół. Coś musiało się odkształcić.
    Za parę zawiasów lewe/prawe zapłaciłem 60 złotych.
    To nie jest w moim przypadku zamek drzwi, bo drzwiczki po zamknięciu nie są w pionie, nawet po demontażu zamka.
  • Specjalista techniki DVD
    Czy ten problem jest rozwiązany? Mam dokładnie ten sam problem.
  • Poziom 9  
    Jestem po wymianie zawiasów, ale efekt zerowy i dalej nieszczelność występuje :(
    Zmodyfikowałem natomiast plastikowy zaczep zamka cofajac go. Drzwiczki dociskają trochę bardziej do zmywarki. Problem częściowo znikł, ale nie całkowicie.
    tomelo79 napisał:
    Jestem po wymianie zawiasów, ale efekt zerowy i dalej nieszczelność występuje :(
    Zmodyfikowałem natomiast plastikowy zaczep zamka cofajac go. Drzwiczki dociskają trochę bardziej do zmywarki. Problem częściowo znikł, ale nie całkowicie.

Też przesuwałem ten zaczep, ale efekt podobny. Rozłożyłem całe drzwi do blachy. Ponaginałem zawiasy i całe chassis. Niby trochę lepiej, ale daleko do tego co było od nowości.
    Znajomi AGD-owcy mówili, że omijają BECO jak tylko mogą w zmywarkach, bo problem drzwi jest im znany i nie mają na to pomysłu.
    Ja pewnie jak mnie ta zmywarka doprowadzi do szewskiej pasji, wezmę flexa i spawarkę i przerobię te mocowania. Poza tym defektem, pierze mi gary już z 10 lat.
  • Poziom 9  
    MORTEM napisał:
    pierze mi gary już z 10 lat.
    Dlatego i za to ją lubię. Ja dostałem ją używaną, i już piorę kilka lat. Ponownie też wybrałbym Beko.
    Ja już NIGDY z tą firmą się nie zwiążę, tym bardziej, że wiem, kto tam teraz zarządza.
  • Poziom 9  
    Mamy wolny rynek. Ja wybieram Beko. Ponownie.