Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laguna II, 1.9dci 120km - Przepala się rezystor dmuchawy wentylatora

02 Sie 2018 14:00 636 11
  • Poziom 11  
    Witam
    Przepala mi caly czas rezystor z wentylatora chlodnicy.
    Wymienilem wentylator bo myslalem ze to on robi zwarcie ale dalej to samo, teraz w upaly jest to tym bardziej uciazliwe bo na postoju gdy chodzi klima wentylatoe nie kreci I leci cieple powietrze
    Szukac winy nie wiem w przekazniku, wtyczkach, przewidach?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Wymieniłeś i chodził wentylator czy nie .
  • Poziom 11  
    Wymieniłem wentator I włączył się pare razy przy starcie klimy I znòw to saLaguna II, 1.9dci 120km - Przepala się rezystor dmuchawy wentylatoramo, przepalił sie rezystor
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Sprawdze prześwit chłodnicy I wymienie ponownie wentylator ponownie
  • Poziom 11  
    Wymieniłem wentylator, prześwit w chłodnicy jest, wstawiłem tymczasowo cienki drucik w rezystor I chciałem sprawdzić czy działa I całkowicie nie działa panel klimatyzacji. Wszystkie przekazniki I bezpieczniki przejżane I nic, lut odpowiedzialny za wyświetlacz poprawiony.
  • Poziom 11  
    Jutro to zrobie.
    Wczesniej podmienilem ten przekaznik I nic.
    Malo tego wstawilem kolejny panel I to samo po chwili calkowicie zgasl, nie ma zasilania, rozebralem go I nie ma przejscia na tym elemencie zaznaczonym na zdjeciu (oznaczenie 8017) co to jest bezpiecznik jakis ?
    Nie zmienia to faktu ze nie powinien panel sie zgasic na amen.
  • Poziom 11  
    Bylem na szrocie I wstawil 4 panele I na ani jednym nie ma zasilania, myslalem ze to wina tego ze sa inne nr.

Wczoraj podmienilem dwa przekazniki kolo akumylatora odpiwiedzialne za wolne I wysokie obroty, wyciaglem I przeczyscilem bezpiecznik 20a. obok UH ten z boku, odpowiedzialny za klime. Odlaczylem akum na 40 min I po ponownym podlaczeniu zaswiecilo sie zasilanie na przycisku off na panelu I po odpaleniu auta znowu zniklo zasilanie I przestal dzialac. Moze byc winna instalacja z webasto ? Jest odlaczona od akuma ale moze cos powoduje ze jakies zwarcie idzie ?
    Wiem tylko tyle ze na szarej wtyczce z panela klimy pin 15 (masa) odpowiada za zalaczenie sprzegla z kompresora, nir wiem ktorym idzie zasilanie samego panelu I czy idzie przez skrzynke uch ? I tam cos nie trybi
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie powodem była stara nie używana instalacja Webasto która chyba jakoś była pośrednio połączona z wentylatorem