Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Odkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarką

karold81 02 Sie 2018 14:24 213 8
  • #1 02 Sie 2018 14:24
    karold81
    Poziom 8  

Mam takie pytanie - odkurzacz jest zasilany baterią DC25.2V o pojemności 2450mAh, jest do niego ładowarka 28.8V 800mA, czy dało by się go zasilić samą ładowarką i jaką, bo ta chyba jest za słaba. Próbowałem jeszcze podpiąć ładowarkę wraz z baterią w odkurzaczu, ale jest chyba jakieś zabezpieczenie bo nie działa, po odpięciu ładowarki odkurzacz się załącza.
    Odkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarkąOdkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarkąOdkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarkąOdkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarką
    Odkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarkąOdkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarkąOdkurzacz Shark DuoClean Cordless Vacuum Cleaner IF200UK - zasilanie ładowarką

0 8
  • Pomocny post
    #2 02 Sie 2018 14:53
    mipix
    Poziom 30  

Akumulator, jak jego nazwa wskazuje akumuluje energię z ładowarki. W czasie kilku godzin jest w stanie zakumulować tyle energii, że odkurzacz może pracować kilkanaście/kilkadzsiesiąt minut.
    Akumulator jest w stanie dostarczyć prąd rzędu 10A co jest potrzebne do pracy odkurzacza. Sam zasilacz/ładowarka tego nie pociągnie. Za małą wydajność prądowa.

0
  • #3 02 Sie 2018 15:42
    karold81
    Poziom 8  

A ten akumulator dlaczego nie może działać równocześnie z zasilaczem podpiętym do odkurzacza. Mam laptopa bateria padła całkowicie ale jak podepnę ładowarkę to działa bez problemu.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sie 2018 16:08
    Borutka
    Poziom 24  

karold81 napisał:
    A ten akumulator dlaczego nie może działać równocześnie z zasilaczem podpiętym do odkurzacza. Mam laptopa bateria padła całkowicie ale jak podepnę ładowarkę to działa bez problemu.

Laptop to nie silnik. Chwilowy pobór prądu silnika bez problemu może przekroczyć 10A.

0
  • #5 03 Sie 2018 07:12
    karold81
    Poziom 8  

A nie można by tak zrobić że ten odkurzacz działał by z akumulatorem i podłączoną do niego ładowarką bo na samym akumulatorku działa 22 minuty a tak to ładowarka podczymywała by mu prąd . Chyba że źle myślę.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Sie 2018 08:11
    teskot
    Poziom 28  

W teorii jest możliwe zasilanie buforowe ale realizacja tego przedsięwzięcia leży poza Twoim zasięgiem. Najmniejszy z problemów to wymiana ładowarki na taką, która jest w stanie dostarczyć prądu o natężeniu przynajmniej kilku amperów, strzelam, że 6-8. Po drugie trzeba by mocno zaingerować w elektronikę baterii. Siedzi tam mikrokontroler, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu ładowania i rozładowania akumulatora; balansuje napięcie poszczególnych ogniw, nie dopuszcza do ładowania nadmiernym prądem, pilnuje temperatury baterii, nie dopuszcza do całkowitego rozładowania i pełni pewnie jeszcze klika innych funkcji. Należałoby więc zaprojektować nowy kontroler, który pozwala na pracę buforową akumulator-ładowarka.

0
  • Pomocny post
    #7 03 Sie 2018 08:16
    Borutka
    Poziom 24  

Nie, ponieważ prąd ładowania jest kilkakrotnie niższy od prądu znamionowego akumulatora. Zaś chwilowy pobór prądu przez silnik może być wielokrotnie wyższy od prądu znamionowego akumulatora. 20 minut to i tak typowy i dobry wynik.
    To co pisze kolega teskot byłoby trudne i kosztowne choćby ze względu na charakterystykę obciążeniową zasilacza w stosunku do akumulatora. I ogólnie kierunek jest bezsensowny, bo robi się odkurzacz na kablu, więc lepiej i taniej kupić odkurzacz na 230V.

0
  • Pomocny post
    #8 03 Sie 2018 09:37
    mipix
    Poziom 30  

Najprościej jest pozbyć się baterii i zasilić odkurzacz z zasilacza o odpowiedniej wydajności prądowej. Będzie on o wiele cięższy od baterii i odkurzacz będzie uwiązany do gniazdka. Gdzie tu sens?

0
  • #9 03 Sie 2018 15:46
    karold81
    Poziom 8  

Dzięki za wszelkie informacje chciałem się dowiedzieć czy to jest możliwe.

0
  Szukaj w 5mln produktów