Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Klimatyzacja przestaje chłodzić Ford Focus Mk.1 2003r, 1.8 TDDi

02 Sie 2018 14:47 981 15
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Posiadam Focusa mk1, 2003, 1.8 tddi i od miesiąca kliomatyzacja czasem przestaje chłodzić, nabita, odgrzybiona, wentylator się włącza, przekaźnik przełożyłem ze świateł na wszelki wypadek choć włączał, tylko jak nie chłodzi to nie jestem pewny na 100% czy kompresor ma sprzęgnięte sprzęgiełko .klimatyzacja manualna, Może ktoś miał podobny przypadek? wiem , najlepiej jak padnie i wtedy się szuka, tyle że czasem chodzi cały czas a czasem po godzinie przestaje itd. Mam tez pytanie czy manualna klimatyzacja ma czujniki temperatury w środku i z zewnątrz, ewentualnie gdzie ich szukać, może one coś szwankują? Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie znam tego auta ale powinno mieć przynajmniej czujnik ciśnienia i temperatury dla zabezpieczenia układu. Co do sprawdzenia kompresora - odpal silnik bez klimy i z klimą i zobaczysz różnicę co obraca się przy kole pasowym sprężarki.
  • Poziom 9  
    Wiem. Tylko jak sprawdzałem gdy nie chłodziła nie jestem pewny. A wydawało mi się że stał
  • Poziom 9  
    Dzisiaj znowu nie działa i zauważyłem , że gdy stoi na słońcu i jest gorąco. Sprawdziłem, kompresor nie chodzi wiec coś z elektryką. Wentylator się włącza.
  • Poziom 9  
    Mam pytanie, czy czujnik temp. Klimatyzacji odpowiada również za włączanie drugiego biegu wentylatora?
    W tamtym roku chodził na drugim biegu w tym roku mimo wysokich temp chodzi tylko na pierwszym przy wł klimie.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Na rurce wysokiego ciśnienia najprawdopodobniej pod prawym nadkolem. Problemem może być brak drugiego biegu wentylatora co powoduje zbyt duży wzrost ciśnienia HP a co za tym idzie wyłączenie sprężarki.
  • Poziom 9  
    Nie chodzi sprezarka, włącza się tylko wentylator na pierwszym biegu, a przekaźnik drugiego włącza drugi bieg, przynajmniej ręcznie sprawdzałem. Sprawdzę jeszcze przekaźnik i podepne pod prąd czy załącza się elektrycznie
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Tam przed cewką jest zabezpieczenie termiczne w obudowie sprężarki. Warto to też sprawdzić
  • Poziom 9  
    Klimatyzacja przestaje chłodzić Ford Focus Mk.1 2003r, 1.8 TDDiKlimatyzacja przestaje chłodzić Ford Focus Mk.1 2003r, 1.8 TDDi
    Na razie przez nadkola dotarłem do czujnika ciśnienia i kostki przy sprężarce. Poczekam na kanał i wtedy osłona silnika pójdzei do pola i dojdę do kompresora

Dodano po 6 [minuty]:

Jak wygląda to zabezpieczenie termiczne i jak je można wymienić? Może ono się rozgrzewa od słońca i wyłącza kompresor?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Z tyłu kompresora jest taka pestka ( z dwoma kabelkami) przykręcona i zablokowana blaszką.
  • Poziom 9  
    Klimatyzacja przestaje chłodzić Ford Focus Mk.1 2003r, 1.8 TDDiKlimatyzacja przestaje chłodzić Ford Focus Mk.1 2003r, 1.8 TDDi
    wymieniłem czujnik ciśnienia na fabrycznie nowy i wszystko gra. koszt 57 zł. Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za wszelka pomoc.
  • Poziom 9  
    wymieniłem czujnik ciśnienia na fabrycznie nowy i wszystko gra. koszt 57 zł. Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za wszelka pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

wymiana czujnika ciśnienia.