Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampy

PanX360 02 Sie 2018 14:58 342 0
    PanX360
    Poziom 3  
    Witam, jak w temacie chcę oszukać projektor żeby działał bez lampy. Zakupiłem go z bez niej i z uszkodzonym zasilaczem.
    Musiałem dokonać przeróbki oryginalnego tak żeby logika ruszyła. Poniżej zdjęcia.
    Benq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampy
    Benq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampyBenq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampy

Teraz fragment PCB z oryginalnego zasilacza jest połączony bezpośrednio pod 12V 2A z zewnętrznego zasilania, logika startuje jak i wentylatory, świeci się dioda lampy tzn miga jak podczas normalnego uruchamiania. Gdy zwieram 1 i 2 pin z tego konektorkaBenq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampy
    Nie daje to żadnego efektu i wywala błąd lampy. Jeżeli natomiast szybko zaraz po włączeniu rozewrę i zewrę kilka razy te pin
    dioda lampy zapala się i projektor pracuje normalnie bez lampy i pojawia się obraz na chipie DLP.

Zdjęcia balastu o oznaczeniu EUC 200D V12
    Benq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampyBenq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampyBenq MP612 - jak oszukać żeby działał bez lampy

Mam zasadniczo 2 pytania, pierwsze jak oszukać ten projektor żeby działał bez lampy oraz czy powyższy balast można zasilić napięciem 230V zamiast 370V ponieważ nie posiadam fragmentu oryginalnego zasilacza który generuje napięcie 370V do zasilania balastu.