Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka kondensacyjna - prosty wybór?

santorynxd 02 Sie 2018 19:37 348 5
  • #1 02 Sie 2018 19:37
    santorynxd
    Poziom 6  

Witam, we wrześniu planuje zakup suszarki. Czytałem dużo tematów i z tego co piszą użytkownicy suszarek to albo mogę wybrać suszarkę z pompą ciepła albo bez. Suszarka będzie stała w zimnym pomieszczeniu gospodarczym więc może oddawać ciepło. Suszarka będzie użytkowana 1-3 razy w tygodniu. Słyszałem, że wspomniana pompa ciepła jest bardziej energooszczędną jednak w sumie jej naprawa jeśli się zepsuje (a najczęściej to ona zawodzi) to koszta takie, że oszczędność z energii tego nie pokryje.

Upatrzyłem ten model : Bosch WTB86201PL (do tego te sanki bo by stałą na pralce)

Code:
    https://www.ceneo.pl/23196351

Proszę użytkowników suszarek o opinie i spostrzeżenia.

0 5
  • Pomocny post
    #2 02 Sie 2018 20:33
    arekb81
    Poziom 25  

Jeśli ma stać w zimnym pomieszczeniu, to tylko z pompą ciepła.
    "Zwykła" suszarka owszem, odda bardzo dużo ciepła, a razem z nim bardzo dużo wilgoci, która skropli się na zimnych ścianach, dzięki czemu wyhodujesz "pięknego" grzyba.

0
  • #3 02 Sie 2018 21:25
    santorynxd
    Poziom 6  

To jakie modele polecacie?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Sie 2018 17:25
    PanAGD
    Poziom 18  

Z pompą ciepła w miarę przyzwoitej cenie i z dobrymi funkcjami np. Bosch WTH8520EPL.

0
  • #5 04 Sie 2018 14:26
    Borutka
    Poziom 24  

Podstawa to wentylacja. Jeżeli w pomieszczeniu nie ma kratki wentylacyjnej, to w miarę możliwości lepiej kupić z pompą ciepła.

0
  • #6 11 Wrz 2018 11:58
    santorynxd
    Poziom 6  

kratke moge zrobic albo wentylacje w suficie, tylko ganek i tak wyziebiony w zime na maxa, maly grzejnik tam jest ale nie duzo pomaga. macie jeszcze jakies modele warte uwagi? moze ktos posiada :)

0
  Szukaj w 5mln produktów