Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka kondensacyjna - prosty wybór?

santorynxd 02 Aug 2018 19:37 4173 6
Bosch
    santorynxd
    Level 7  
    Witam, we wrześniu planuje zakup suszarki. Czytałem dużo tematów i z tego co piszą użytkownicy suszarek to albo mogę wybrać suszarkę z pompą ciepła albo bez. Suszarka będzie stała w zimnym pomieszczeniu gospodarczym więc może oddawać ciepło. Suszarka będzie użytkowana 1-3 razy w tygodniu. Słyszałem, że wspomniana pompa ciepła jest bardziej energooszczędną jednak w sumie jej naprawa jeśli się zepsuje (a najczęściej to ona zawodzi) to koszta takie, że oszczędność z energii tego nie pokryje.

Upatrzyłem ten model : Bosch WTB86201PL (do tego te sanki bo by stałą na pralce)

Code:
    https://www.ceneo.pl/23196351

Proszę użytkowników suszarek o opinie i spostrzeżenia.
  • Bosch
  • Helpful post
    arekb81
    Level 28  
    Jeśli ma stać w zimnym pomieszczeniu, to tylko z pompą ciepła.
    "Zwykła" suszarka owszem, odda bardzo dużo ciepła, a razem z nim bardzo dużo wilgoci, która skropli się na zimnych ścianach, dzięki czemu wyhodujesz "pięknego" grzyba.
  • Bosch
    santorynxd
    Level 7  
    To jakie modele polecacie?
  • Helpful post
    PanAGD
    Level 23  
    Z pompą ciepła w miarę przyzwoitej cenie i z dobrymi funkcjami np. Bosch WTH8520EPL.
    Borutka
    Level 29  
    Podstawa to wentylacja. Jeżeli w pomieszczeniu nie ma kratki wentylacyjnej, to w miarę możliwości lepiej kupić z pompą ciepła.
    santorynxd
    Level 7  
    Kratkę mogę zrobić, albo wentylację w suficie, tylko ganek i tak wyziębiony w zimie na maxa. Mały grzejnik tam jest, ale niedużo pomaga. Macie jeszcze jakieś modele warte uwagi? Może ktoś posiada :)
    MikroPstryczek
    Level 9  
    arekb81 wrote:
    Jeśli ma stać w zimnym pomieszczeniu, to tylko z pompą ciepła.
    "Zwykła" suszarka owszem, odda bardzo dużo ciepła, a razem z nim bardzo dużo wilgoci, która skropli się na zimnych ścianach, dzięki czemu wyhodujesz "pięknego" grzyba.

U mnie w łazience 17-18 stopni i wentylacja mechaniczna, to jaką lepiej kondensacyjną czy z pompą ciepła?