Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone ładowarki akumulatorów żelowych BAT1128

02 Sie 2018 20:29 321 2
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam ładowarki akumulatorów żelowych BAT1128 i mam z nimi problem. Kilka z nich zostało włączonych bez akumulatorów i prawdopodobnie coś się w nich uszkodziło, gdyż po podłączeniu do akumulatora zapala się zielona lampka świadcząca o naładowaniu akumulatora, ale akumulator jest rozładowany, no i nie pojawia się żadne napięcie na klemach ładowarki, jedynie to z akumulatora. Niezależnie jak długo ładowarka pracuje, nie uruchamia się w niej proces ładowania. Na sprawnej ładowarce ten sam akumulator od razu się ładuje. Próbowałem szukać jakiś schematów tej ładowarki, ale nie ma nic w sieci. Może ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć, bo tych ładowarek mam ok 10 i są mi potrzebne.
    Pozdrawiam
    Uszkodzone ładowarki akumulatorów żelowych BAT1128 Uszkodzone ładowarki akumulatorów żelowych BAT1128 Uszkodzone ładowarki akumulatorów żelowych BAT1128
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Witam.
    Podaj oznaczenia układów przykręconych do radiatorów oraz układów U202 i U203.
    Zacznij od sprawdzenia elementów półprzewodnikowych (tranzystory, diody, układy scalone) testem diody na multimetrze - na czas pomiaru element (tranzystor, układ scalony) lub jego jedno wyprowadzenie (dioda) powinny być wylutowane. Możesz porównywać wyniki ich pomiarów z tymi uzyskanymi na sprawnej ładowarce.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam, spisałem dane elementów u202,u203 to TL431A, Q101 to MDF4N60, D201 to STTH1002CT. Podmieniłem te elementy ze sprawnej ładowarki pojedynczo i pomimo tego dalej nie działa. Teraz ta uszkodzona ładowarka zaczęła piszczeć, ale nadal nie działa. Nadmieniam, że przed zamianą pomierzyłem każdy z elementów i porównałem pomiary i były identyczne, ale zamieniłem je miejscami. /na pewno to żaden z tych elementów, bo elementy z ładowarki uszkodzonej działają w tej sprawnej. Będę szukał dalej. Pozdrawiam