Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka indukcyjna Whirlpool ACM 815 BF - przepalone kondensatory?

maxtczew 02 Sie 2018 22:24 96 1
  • #1 02 Sie 2018 22:24
    maxtczew
    Poziom 1  

Witam
    Mam pytanie odnośnie potencjalnej przyczyny przepalonych kondensatorów. Kuchenkę indukcyjną kupiłem 5 lat temu i do tej pory żadnych problemów z nie było.
    Zdarzenie miało miejsce rano. Po zagotowaniu wody w czajniku poczułem smród i zobaczylem dym wydobywający się z pod kuchenki. Od razu wyłączyłem zasilanie (korki nie strzeliły).
    Po rozebraniu kuchenki zobaczyłem, że kondensatory się nadpalily, a jeden, który nie został uszkodzony jest lekko napuchnięty.
    Pytanie jest co mogło być przyczyną takiej sytuacji? Czy po wymianie kondensatorów problem się nie pojawi?

Kuchenka zasilana jest prądem dwufazowym, zabezpieczenie w rozdzielni - bezpiecznik Hager B16 316B

Z góry dziękuję za odpowiedź
    Kuchenka indukcyjna Whirlpool ACM 815 BF - przepalone kondensatory? Kuchenka indukcyjna Whirlpool ACM 815 BF - przepalone kondensatory?

0 1
  • #2 02 Sie 2018 23:54
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

maxtczew napisał:
    Pytanie jest co mogło być przyczyną takiej sytuacji? Czy po wymianie kondensatorów problem się nie pojawi?

Nie wchodząc w szczegóły, kondensatory mogły się uszkodzić bez zewnętrznej przyczyny. Po wymianie się przekonasz, czy problem ustąpił :) Zwróć tylko dokładnie uwagę na oznaczenie kondensatora - pojemność i napięcie to zbyt mało.

0