Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka indukcyjna Whirlpool ACM 815 BF - przepalone kondensatory?

maxtczew 02 Aug 2018 22:24 618 1
 • #1
  maxtczew
  Level 1  
  Witam
  Mam pytanie odnośnie potencjalnej przyczyny przepalonych kondensatorów. Kuchenkę indukcyjną kupiłem 5 lat temu i do tej pory żadnych problemów z nie było.
  Zdarzenie miało miejsce rano. Po zagotowaniu wody w czajniku poczułem smród i zobaczylem dym wydobywający się z pod kuchenki. Od razu wyłączyłem zasilanie (korki nie strzeliły).
  Po rozebraniu kuchenki zobaczyłem, że kondensatory się nadpalily, a jeden, który nie został uszkodzony jest lekko napuchnięty.
  Pytanie jest co mogło być przyczyną takiej sytuacji? Czy po wymianie kondensatorów problem się nie pojawi?  Kuchenka zasilana jest prądem dwufazowym, zabezpieczenie w rozdzielni - bezpiecznik Hager B16 316B

  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Kuchenka indukcyjna Whirlpool ACM 815 BF - przepalone kondensatory? Kuchenka indukcyjna Whirlpool ACM 815 BF - przepalone kondensatory?
 • #2
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  maxtczew wrote:
  Pytanie jest co mogło być przyczyną takiej sytuacji? Czy po wymianie kondensatorów problem się nie pojawi?


  Nie wchodząc w szczegóły, kondensatory mogły się uszkodzić bez zewnętrznej przyczyny. Po wymianie się przekonasz, czy problem ustąpił :) Zwróć tylko dokładnie uwagę na oznaczenie kondensatora - pojemność i napięcie to zbyt mało.