Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Darmowa telewizja satelitarna

Supermycha90 03 Aug 2018 12:53 36840 9
 • #1
  Supermycha90
  Level 4  
  Przeszukując internet natknąłem się na stronę http://www.extremesat.pl/index.html
  Oferują oni telewizję satelitarną Smart HD+ za darmo, bez żadnego abonamentu, piszą również że ich dekodery uniwersalne działają bez kart.
  Czy takie coś jest bezpieczne i legalne?
 • #2
  mariuszp19
  Level 34  
  Zgadza się, ale zauważ, że chodzi o programy nadawane w DVB-t i satelitarne FTA. Żadnych kodowanych w ofercie nie ma.

  Fragment tekstu z Twojego linku:
  "Jeżeli nie masz możliwości zainstalowania anteny telewizyjnej do odbioru telewizji naziemnej DVB-T lub mieszkasz w miejscu gdzie nie ma zasięgu sygnału naziemnej telewizji
  (np. w górach lub za granicą Polski) a chciałbyś móc odbierać kanały telewizji "publicznej":TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP KULTURA, TVP HISTORIA, TVP ROZRYWKA, TVP ABC, TVP REGIONALNA, które są zakodowane na satelicie przez prywatne platformy telewizji płatnej (NC+,Cyfrowy Polsat, Orange) podobnie jak kanały nadawców komercyjnych (TVN,TVN7,POLSAT, PULS, TV4,TV6,STOPKLATKA TV, ATM ROZRYWKA, SUPER POLSAT, TTV także zakodowane na satelicie przez te platformy możesz tego dokonać na dwa sposoby - zawierając wielomiesięczną umowę o abonament platformy telewizji płatnej (najbardziej reklamowany i powszechnie znany sposób) albo korzystając z usługi PRE PAID czyli kupując kartę populanego pakietu o wiele mówiącej nazwie "TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD+" - bez umowy o abonament."
 • #4
  Tommy82
  Level 41  
  A nie chodzi czasem o to że to są kanały FTA satelitarne + dvbt a ich dekoder właśnie to odbiera chyba ze mu włożysz kartę to wtedy kodowane danej platformy też?
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  Supermycha90
  Level 4  
  Obecnie mam tuner dvb-t wbudowany w TV, czy kupując dekoder ze strony http://www.extremesat.pl/index.html odblokuje mi kanały typu Eurosport, BBC, Nickelodeon bez żadnego abonamentu?
 • #7
  Anonymous
  Anonymous  
 • #8
  LeDy
  Level 43  
  Ależ Eurosport oczywiście tylko nie w naszym języku.
  Do odbioru kanałów TV+SAT służy dekoder combo. Nie ma to jednak nic wspólnego z legalnym oglądaniem kanałów kodowanych .
 • #9
  Anonymous
  Level 1  
 • Helpful post
  #10
  ledd
  Level 12  
  Ktoś tu a ściślej użytkownik "Supermycha90" po prostu myli pewne pojęcia lub ma problemy z tzw. czytaniem ze zrozumieniem tekstu. Na stronie extremesat.pl/bez_abonamentu jest przecież dokładnie wyjaśnione, że darmowa telewizja cyfrowa to telewizja BEZ ŻADNEJ KARTY czyli kanały niekodowane FTA a tym samym ogólnodostępne dla każdego bez opłacania żadnej płatnej platformy satelitarnej czyli NC+ , Cyfrowego Polsat-u itp. Darmowe kanały to programy polskie i zagraniczne - Eurosport 1 jest DARMOWY czyli niekodowany w języku niemieckim i jak najbardziej jego odbieranie jest możliwe w całej Polsce - z satelity ASTRA 19.2E. Kanały dziecięce Nickelodeon Austria i Nickelodeon Germany też są darmowe czyli NIEKODOWANE i są dostępne z satelity bez opłat w języku niemieckim oraz angielskim.

  Wspomniana TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD+ to tak jak wspomniane w tekście kanały kodowane czyli płatne - odbierane przy użyciu karty. Telewizja Na Kartę jest BEZ ABONAMENTU bo to usługa przedpłatowa (PRE PAID) ale nie jest to darmowa telewizja przecież. Wystarczy sobie skojarzyć proste fakty - telewizja cyfrowa BEZPŁATNA / BEZ ABONAMENTU to telewizja BEZ KARTY a usługi kodowanej telewizji są odpłatne.
  Telewizja darmowa (naziemna i satelitarna) jest NIEKODOWANA czyli dostępna BEZ KARTY a kanały płatne (kodowane) odbiera się przy użyciu karty- karta "telewizja na kartę SMART HD+" nie ma abonamentu (bo nie ma umowy) ale zamiast tego dostęp do kanałów płatnych(kodowanych) polega na dokonywaniu tzw. doładowań karty - podobnie jak doładowanie telefonów"na kartę".

  Reasumując -kupując dowolny dekoder uniwersalny ( czyli satelitarno-naziemny COMBO) spośród tych :extremesat.pl/dekodery_uniwersalne można całkowicie legalnie i bez żadnej karty odbierać kanały naziemne DVB-T oraz kanały satelitarne FTA czyli darmowe kanały (niekodowane) i są wśród nich stacje takie jak EUROSPORT Germany czy Nickelodeon , BBC World News HD, CNN HD i inne ogólnodostępne. Dekodery mają wejście na kartę czyli gdy ktoś będzie chciał oglądać kanały płatne (kodowane) to może umieścić kartę operatora (albo moduł CAM z kartą) w takim dekoderze i wtedy będzie miał płatne kanały platformy. Darmowa telewizja satelitarna i darmowa telewizja naziemna to po prostu kanały niekodowane FTA i dlatego można je legalnie bez żadnej karty a tym samym bez ponoszenia żadnych opłat za dostęp (bez abonamentu/bez doładowań karty itp.) oglądać z dekodera uniwersalnego BEZPŁATNIE :D Polskie i zagraniczne (dostępne także w Polsce) kanały darmowe /niekodowane są opisane tu kanały niekodowane = dostępne BEZ KARTY=BEZ OPŁAT