Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Darmowa telewizja satelitarna

Supermycha90 03 Sie 2018 12:53 3354 9
 • #1 03 Sie 2018 12:53
  Supermycha90
  Poziom 4  

  Przeszukując internet natknąłem się na stronę http://www.extremesat.pl/index.html
  Oferują oni telewizję satelitarną Smart HD+ za darmo, bez żadnego abonamentu, piszą również że ich dekodery uniwersalne działają bez kart.
  Czy takie coś jest bezpieczne i legalne?

  0 9
 • #2 03 Sie 2018 13:03
  mariuszp19
  Poziom 32  

  Zgadza się, ale zauważ, że chodzi o programy nadawane w DVB-t i satelitarne FTA. Żadnych kodowanych w ofercie nie ma.

  Fragment tekstu z Twojego linku:
  "Jeżeli nie masz możliwości zainstalowania anteny telewizyjnej do odbioru telewizji naziemnej DVB-T lub mieszkasz w miejscu gdzie nie ma zasięgu sygnału naziemnej telewizji
  (np. w górach lub za granicą Polski) a chciałbyś móc odbierać kanały telewizji "publicznej":TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP KULTURA, TVP HISTORIA, TVP ROZRYWKA, TVP ABC, TVP REGIONALNA, które są zakodowane na satelicie przez prywatne platformy telewizji płatnej (NC+,Cyfrowy Polsat, Orange) podobnie jak kanały nadawców komercyjnych (TVN,TVN7,POLSAT, PULS, TV4,TV6,STOPKLATKA TV, ATM ROZRYWKA, SUPER POLSAT, TTV także zakodowane na satelicie przez te platformy możesz tego dokonać na dwa sposoby - zawierając wielomiesięczną umowę o abonament platformy telewizji płatnej (najbardziej reklamowany i powszechnie znany sposób) albo korzystając z usługi PRE PAID czyli kupując kartę populanego pakietu o wiele mówiącej nazwie "TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD+" - bez umowy o abonament."

  0
 • #4 03 Sie 2018 13:05
  Tommy82
  Poziom 39  

  A nie chodzi czasem o to że to są kanały FTA satelitarne + dvbt a ich dekoder właśnie to odbiera chyba ze mu włożysz kartę to wtedy kodowane danej platformy też?

  0
 • #5 03 Sie 2018 15:11
  1098678
  Użytkownik usunął konto  
 • #6 03 Sie 2018 17:50
  Supermycha90
  Poziom 4  

  Obecnie mam tuner dvb-t wbudowany w TV, czy kupując dekoder ze strony http://www.extremesat.pl/index.html odblokuje mi kanały typu Eurosport, BBC, Nickelodeon bez żadnego abonamentu?

  0
 • #8 03 Sie 2018 22:04
  LeDy
  Poziom 43  

  Ależ Eurosport oczywiście tylko nie w naszym języku.
  Do odbioru kanałów TV+SAT służy dekoder combo. Nie ma to jednak nic wspólnego z legalnym oglądaniem kanałów kodowanych .

  0
 • #9 11 Sie 2018 01:25
  goralpm
  Poziom 15  

  LeDy napisał:
  Ależ Eurosport oczywiście tylko nie w naszym języku.
  Do odbioru kanałów TV+SAT służy dekoder combo. Nie ma to jednak nic wspólnego z legalnym oglądaniem kanałów kodowanych .


  Chyba, że jest się poza granicami kraju. Wówczas to tak naprawdę nie ma znaczenia.

  0
 • Pomocny post
  #10 09 Paź 2018 20:24
  ledd
  Poziom 11  

  Ktoś tu a ściślej użytkownik "Supermycha90" po prostu myli pewne pojęcia lub ma problemy z tzw. czytaniem ze zrozumieniem tekstu. Na stronie extremesat.pl/bez_abonamentu jest przecież dokładnie wyjaśnione, że darmowa telewizja cyfrowa to telewizja BEZ ŻADNEJ KARTY czyli kanały niekodowane FTA a tym samym ogólnodostępne dla każdego bez opłacania żadnej płatnej platformy satelitarnej czyli NC+ , Cyfrowego Polsat-u itp. Darmowe kanały to programy polskie i zagraniczne - Eurosport 1 jest DARMOWY czyli niekodowany w języku niemieckim i jak najbardziej jego odbieranie jest możliwe w całej Polsce - z satelity ASTRA 19.2E. Kanały dziecięce Nickelodeon Austria i Nickelodeon Germany też są darmowe czyli NIEKODOWANE i są dostępne z satelity bez opłat w języku niemieckim oraz angielskim.

  Wspomniana TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD+ to tak jak wspomniane w tekście kanały kodowane czyli płatne - odbierane przy użyciu karty. Telewizja Na Kartę jest BEZ ABONAMENTU bo to usługa przedpłatowa (PRE PAID) ale nie jest to darmowa telewizja przecież. Wystarczy sobie skojarzyć proste fakty - telewizja cyfrowa BEZPŁATNA / BEZ ABONAMENTU to telewizja BEZ KARTY a usługi kodowanej telewizji są odpłatne.
  Telewizja darmowa (naziemna i satelitarna) jest NIEKODOWANA czyli dostępna BEZ KARTY a kanały płatne (kodowane) odbiera się przy użyciu karty- karta "telewizja na kartę SMART HD+" nie ma abonamentu (bo nie ma umowy) ale zamiast tego dostęp do kanałów płatnych(kodowanych) polega na dokonywaniu tzw. doładowań karty - podobnie jak doładowanie telefonów"na kartę".

  Reasumując -kupując dowolny dekoder uniwersalny ( czyli satelitarno-naziemny COMBO) spośród tych :extremesat.pl/dekodery_uniwersalne można całkowicie legalnie i bez żadnej karty odbierać kanały naziemne DVB-T oraz kanały satelitarne FTA czyli darmowe kanały (niekodowane) i są wśród nich stacje takie jak EUROSPORT Germany czy Nickelodeon , BBC World News HD, CNN HD i inne ogólnodostępne. Dekodery mają wejście na kartę czyli gdy ktoś będzie chciał oglądać kanały płatne (kodowane) to może umieścić kartę operatora (albo moduł CAM z kartą) w takim dekoderze i wtedy będzie miał płatne kanały platformy. Darmowa telewizja satelitarna i darmowa telewizja naziemna to po prostu kanały niekodowane FTA i dlatego można je legalnie bez żadnej karty a tym samym bez ponoszenia żadnych opłat za dostęp (bez abonamentu/bez doładowań karty itp.) oglądać z dekodera uniwersalnego BEZPŁATNIE :D Polskie i zagraniczne (dostępne także w Polsce) kanały darmowe /niekodowane są opisane tu kanały niekodowane = dostępne BEZ KARTY=BEZ OPŁAT

  0