Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kontrolera LED

Wiechu3 04 Sie 2018 00:22 129 4
  • #1 04 Sie 2018 00:22
    Wiechu3
    Poziom 2  

Witam!
    Mam pytanie na temat podłączenia żarówek LED do kontrolera. Paski zasilane są poprzez HUB LED podłączony pozasilania. Z HUB wychodzi podłączenie na kontroler. Podłączenie ma 3 piny: +5V, GND i DATA. GND i 5V podłącze do wejścia zasilania w kontrolerze LED, a kabelek DATA do wyjścia DATA na kontrolerze. Czy uziemienie musi być także doprowadzone do wyjścia GND w kontrolerze, czy wystarczy do wejścia? Rozrysowałem cały układ na prostym schemacie, możecie zerknąć i powiedzieć który lepiej zastosować? Ewentualnie co się stanie, jeżeli nie podepnę uziemienia do wyjścia w kontrolerze?

0 4
  • #2 04 Sie 2018 09:08
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Nie uziemienia tylko masa, a podpinanie masy dodatkowo na wyjściu nie ma zbytnio sensu po prawdopodobnie i tak jest ona połączona wewnętrznie z wejściem.

0
  • #3 04 Sie 2018 10:17
    Wiechu3
    Poziom 2  

Ok, dzięki. A co jeżeli nie byłoby połączenia w środku, a nie dostarczyłbym masy na wyjściu? Spaliłbym LEDy, czy po prostu by się nie zaświeciły?

0
  • #4 04 Sie 2018 13:17
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Rozumiem że same paski ledowe są zasilane z tego huba Corsair, który to natomiast jest sterowany z sp110e który to znowuż dostaje zasilanie z Corsair-a. Jeśli z jakiegoś powodu masy na wejściu i wyjściu nie były by połączone ze sobą to co najwyżej nie było by prawidłowej komunikacji i układ by nie działał poprawnie. Jakbyś podał konkretny model tego huba Corsair to można by było dokładnie określić czy twój projekt będzie działał.

0
  • #5 04 Sie 2018 16:33
    Wiechu3
    Poziom 2  

Z tego co udało mi się wyszukać ten HUB to po prostu płyta z 1 kondensatorem. Każdy wentylator ma 4 wyjścia: masa, +5V, DATA in, DATA out, pierwszy wentylator przekazuje dane do kolejnego, później 2 do 3... HUB od Corsair jest 1 do wszystkich modeli wentylatorów, różnią się jedynie pilotem dodawanym do zestawu, nie udało mi się jednak znaleźć zdjęć układu.
    Skoro SP110E jest zrobione w taki sposób, że do układu dostarcza się jedynie zasilanie przez gniazdo DC, a następnie wpina się wszystkie kabelki do kontrolera. Może to oznaczać, że masa oraz zasilanie na wejściu i wyjściu są połączone? Po podlączeniu wygląda to tak

Na jednej z aukcji udało mi się znaleźć zdjęcie rozebranego kontrolera SP108E, jest to model wyższy działający na WiFi, zamiast Bluetooth, ale jestem prawie pewien, że jest to ten sam układ lub bardzo podobny, jednak w miejscu, gdzie na zdjęciu znajduje się układ NodeMCU ESP8266 znajduje się moduł bluetooth.

Dodano po 13 [minuty]:

Dobra, bez podłączenia masy na wyjściu prawdopodobnie się nie obejdzie . Do tej pory tylko 1 osoba wykorzystała kontroler do zarządzania LEDami w wentylatorach Corsair. Użył on kontrolera SP103E, mówi, że trzeba podpiąć masę na wejściu i wyjściu.

Czy masa podłączona na wejściu i wyjściu może być z 1 kabla z rozdzielaczem na 2 tak, żeby szła do wejścia i wyjścia, czy lepiej podłączyć pin masy na wyjściu oraz DATA do HUB Corsair, a zasilanie dać z zewnętrznego źródła np. kabla MOLEX.

0
  Szukaj w 5mln produktów