Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor przestał odbierać

04 Sie 2018 09:12 909 8
  • Poziom 8  
    Witam! Telewizor przestał odbierać programy. Mam antenę pokojową - taką małą siatkową - była ze wzmacniaczem i działała do czasu. Później przerobiłem ją na pasywną zakładając do niej symetryzator. Działa dobrze - sporadycznie były jakieś zakłócenia. Przed wczoraj tj. 02.08.2018 przestały działać programy TVP - brak sygnału. Zacząłem kręcić anteną ale bez skutku. Łapało jedynie 8 programów Polsat, TVN i jeszcze kilka innych. Tyle kręciłem tą anteną, że w końcu nie łapie mi żadnego programu, nawet tych ośmiu i to przy tym położeniu przy którym wcześniej odbierało. Telewizor jest w Chrzanowie 32-500 na blokowisku. Antenę miałem ustawioną na Skrzyczne bo tak mam mieszkanie ustawione. Czy taki symetryzator mógł się zepsuć? Czy antena pokojowa za powiedzmy 150 zł rozwiąże problem (zależy mi na pokojowej)? Nie mam już pomysłów. Proszę o jakieś podpowiedzi.
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Poziom 42  
    qs300 napisał:
    Na początek wymień symetryzator, on też może ulec uszkodzeniu

A co w nim się uszkadza? Pokaż paluszkiem...
    Autorze, sprawdź tv na innej, pewnej antenie. Burzowo ostatnio.
  • Poziom 8  
    Wygląda na to, że udało się naprawić, a było coś z kablem do anteny. A było to tak: wykręciłem symetryzator i poszedłem do sklepu elektronicznego kupić nowy. Sprzedawca go obejrzał i powiedział, że ten nie jest pęknięty, a co innego nie ma się tu co zepsuć więc szkoda kupować (uczciwy sprzedawca). Przy okazji kupiłem 5 m kabla do tej anteny bo stary raz, że był trochę za krótki, a dwa był łączony z dwóch i to różnych. Zapłaciłem 10 zł za kabel. Podpiąłem w domu kabel do symetryzatora (tak jak na zdjęciu: chyba przepisowo?) i wkręciłem symetryzator do anteny. Puściłem wyszukiwanie w telewizorze i wyszukał programy te które miałem wcześniej czyli 23 i jeszcze dodatkowe Metro, Zoom TV, Nowa Tv , WP. Na tych podstawowych 23 pokazuje jakość sygnału prawie cały czas 100, natomiast na tych dodatkowych jakość sygnału jest poniżej 20, więc z oglądania ich nic nie będzie ale nie zależy mi na nich, wystarczą mi podstawowe kanały. Antenę mam ustawioną w kierunku Oświęcimia, Bielska-Białej, Skrzycznego - mniej więcej tak. Do końca nie wiem czy winił sam kabel czy jakieś połączenie w każdym razie po wymianie kabla zaczęło działać. Mam nadzieję, że chwilę będę miał z tym spokój. Dziękuję za wszystkie porady.Telewizor przestał odbieraćTelewizor przestał odbieraćTelewizor przestał odbieraćTelewizor przestał odbieraćTelewizor przestał odbierać
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    rho_psi napisał:
    Wygląda na to, że udało się naprawić, a było coś z kablem... Podpiąłem w domu kabel do symetryzatora (tak jak na zdjęciu: chyba dobrze?) i wkręciłem symetryzator do anteny. . Do końca nie wiem czy winił sam kabel czy jakieś połączenie w każdym razie po wymianie kabla zaczęło działać. Mam nadzieję, że chwilę będę miał z tym spokój. Dziękuję za wszystkie porady.

Po tym jak zrobiłeś teraz to problem z łączeniem, połączeniem. W dalszym ciągu źle i długo nie wytrzyma. Folia skrócona a na nią owinięty ekran, te druciki z wierzchu i dopiero to pod "blaszkę" symetryzatora.
    Chwilę to będziesz miał spokój ale jak zaczniesz znowu ruszać anteną to się folia przerwie i znowu będzie po odbiorze.
    Podobnie jak tu: Telewizor przestał odbierać
  • Poziom 8  
    Ok, kapuję. Już będę wiedział gdzie może być przyczyna.