Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piecyk ariston fast Evo nie odpala

04 Sie 2018 11:04 1662 5
  • Poziom 2  
    Witam bardzo proszę o pomoc. Posiadam piecyk gazowy ariston fast Evo (2014). Do tej pory wszystko było z nim wporzadku. Dopływ wody i gazu został odcięty na 2 tygodnie. Po tym czasie po podłączeniu wody i gazu i wymianie baterii piec nie odpala. Iskra jest ale lampka miga 3 razy. Gaz i woda podłączona już około 20 godzin temu. Proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Trzy mignięcia to brak płomienia /brak zapłonu. Ile razy próbowałeś go odpalić? Masz kuchenkę gazową która działa? Albo powietrze w rurze gazowej jeżeli kuchenka działa. Jeżeli nie masz kuchenki gazowej próbuj odpowietrzyć rurę gazową przez termę próbując ją odpalić. Mógł również wyrzucić bezpiecznik na reduktorze.
  • Poziom 2  
    Witam, mam kuchenkę gazową odpaliła od razu bez żadnych problemów. Kilkanaście razy próbowałem odpalać piec. Po zdjęciu obudowy zauwazylem, że na chwilę zapala cześć tego "rusztu" po czym gaśnie bezgłośnie, wtedy kontrolka zaczyna migać 3 razy. Czuc wtedy zapach gazu. Czy gdyby była to wina zapowietrzonej rury to da się ją samodzielnie odpowietrzyć czy tylko fachowa pomoc wchodzi w grę?
  • Poziom 15  
    Może filtr gazu? Jeżeli się zapala, gaz jest, ale albo brudna elektroda jonizacyjna lub zbyt małe ciśnienie na wejściu gazu, startuje palnik główny, spada ciśnienie, zbyt mało by uruchomić palnik główny, i na świeczce leci ciśnienie i wszystko gaśnie. Wezwij serwis. Miałem przypadek że i kula od zaworu się urwała i zawór choć rączka otwarta to kula zaworu była w połowie zamknięta.
  • Poziom 2  
    W poniedziałek będę musiał ich zawołać, dziękuję za fatygę 😀 a do tego czasu lodowaty prysznic, a maluchom w garnku ciepłą wodę heh, sytuacja jak lata temu, pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wyczyszczenie filtra usunęło usterkę 😉