Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intel RockLake D865PERL, Win98SE a pliki WMV

Gelip 26 Aug 2005 09:15 1870 8
    Gelip
    Level 33  
    Witam.

Mam kompa z płytą główną jak w temacie, Celeron 2,4, 2x256MB RAM, zintegrowany dźwięk (SoundMAX), GeForce FX 5200, Dysk 80GB SATA, sieciówka.

Problem polega na tym że nie mogę odtwarzać plików wmv. Objawia się to w ten sposób że używając WMP 6.4 lub Vplayera (wiadomo nakładka na WMP) zaraz po otworzeniu pliku pojawia się BlueScreen windowsa, a po zainstalowaniu nowszej wersji (próbowałem 7.1, 9 dla Win9x oczywiście) odtwarza ale nie da się tego słuchać bo przerywa.

Po zainstalowaniu systemu Win98SE na czystym dysku i sterowników z płyt był zainstalowany DirectX 8.1 i sterownik graficzny NVIDIA 44.03. Następnie zainstalowałem NFS5 w którym blokowała się klawiatura i myszka. Wyczytałem w necie że to wina sterownika graficznego i że trzeba zainstalować wcześniejszy np 30.xx więc usunąłem stary i próbowałem zainstalować detonator 30.xx ale instalator wyrzucił okienko że nie wykryto karty z chipem coś tam coś tam..., ściągnąłem więc najnowszy sterownik 72... i zainstalowałem ale było jeszcze gorzej bo gra nie chciała chodzić w ogóle. Próbowałem jeszcze ponownej instalacji gry i innych sterowników oraz wgrania nowszego DirectX 9, usuwałem za pomocą programu DirectX Uninstall DirectX i instalowałem wersję DirectX 7, aha instalowałem ponownie windows na już istniejący. I wprawdzie problem z zawieszaniem klawiatury i myszki w NFS5 rozwiązałem ale nie mogę odtwarzać plików WMV. Próbowałem różnych wersji WMP i nic. Czy da się to jakoś naprawić nie instalując windowsa od nowa?

Aha. BlueScreen to:

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:FF0BDE9C ble ble...

po wciśnięciu 2 razy Enter da się wrócić do pracy Windows.
    pierzi
    Level 11  
    wiem ze to dosc drastyczne rozwiazanie ale ja bym zapuscil na tym sprzecie xp i moze troche nowszy wmp...
    z drugiej strony wmv na 98 teoretycznie tez musi chodzic bezproblemowo...
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Gelip wrote:
    Aha. BlueScreen to:
    Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:FF0BDE9C ble ble...

No to błąd spowodował Ci moduł ble ble...
    Podaj pełny tekst komunikatu błędu, z liczbami i nazwą modułu.