Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] daewoo lublin - wiskoza demontaz

04 Sie 2018 13:40 876 14
  • Poziom 4  
    Witam.czy ma ktos patent na odkrecenie wiskozy wentylatora bez odkrecenia pompy...?wiem ze klucz 32 I odkrecam przeciwnie do obrotow ale jak zablokowac pompe?prosze o podpowiedz..
  • Poziom 36  
    Nie pamiętam już, bo dawno, ale ja pierdykłem w klucz młotkiem i wiskoza puściła.
    Dobry strzał w klucz celem "zerwania" gwintu + przytrzymanie koła pasowego ręką, lub napiętym paskiem.
    Masz już wiskozę ? W tym moim należało kupić komplet ze śmigłem, bo w trakcie kupowania wyszło, że są ze 3 rodzaje wiskoz i oryginalny wentylator nie pasował do zamawianych dwóch nowych wiskoz, inne średnice i inny rozstaw śrub skręcających wiskozę z wentylatorem.
  • Poziom 4  
    Jeszcze niemam.jak zdejme to cos sprubuje dopasowac...kombinuje I niemoge odkrecic pasek na full naciagniety a wiskoza kreci sie z osia pompy..kombinuje zak zblokowac kolo pasowe..

Dodano po 3 [minuty]:

Ale u mnie jest jakis inny wentylator 8 lopatek..
  • Poziom 43  
    Nic nie blokujesz. Pasek naciągnięty i uderzasz w klucz młotkiem. Oczywiście w prawo
  • Poziom 36  
    Bo potrzebne jest szarpnięcie, raz a mocno. W ten sposób gwałtownie działasz na połączenie z gwintem, puści, albo nie i całość się obkręci na pasku.
    Napinając i ciągnąc nie wprowadzasz tego szarpnięcia.
    Coś w rodzaju jak pistolet udarowy do kół kojarzysz ?
    Na zwykłym kluczu w wyjątkowo trudnych sytuacjach mógłbyś stanąć z kolegą, i tam sobie powisieć, ale weź na nim podskocz :)
    Tak właśnie działa klucz udarowy, siłę ma, ale główna zaleta to te bicie, stukanie wraz z momentem obrotowym. Robi puk, puk, łap nie urywa, a odkręca...
    Oczywiście z umiarem i walisz w klucz, jego koniec, a nie tam gdzie trafisz...
    cyngiel666 napisał:
    Ale u mnie jest jakis inny wentylator 8 lopatek..
    Napisałem, u mnie chcieli się wykpić jedynie nową wiskozą. Nie udało się. Na tamtą chwilę nie dało dopasować nowej wiskozy do starego wentylatora, a ceny kompletu nie były jakoś zadowalające moich pracodawców...
  • Poziom 36  
    Przemyśl jeszcze w którą stronę się odkręca. Ja w ten upał ledwo myślę, ale kręcąca się pompa, wkręca się w gwint wiskozy. Będziesz odkręcał nie w tą stronę, nie odkręcisz...
  • Poziom 4  
    Wiem ze z moca trzeba walnac ale naparzami I nic a mlotek jest fest ....chyba zostanie mi tylko zdjac razem z pompa...

Dodano po 2 [minuty]:

Czekaj czyli reasumujac..stojac z przodu przed samochodem popa sie kreci zgodnie z ruchem wskazowek zegara czyli w prawo wie ja krece w lewo tzn w przeciwna..
  • Poziom 36  
    Napisałem wcześniej, ale usunąłem. Na moje, odkręcasz zgodnie z ruchem obrotu, ale to ty tam masz najlepiej to rozważyć.
    Śruba z nakrętką, pokombinuj co i jak się kręci w zależności w którą stronę kręcisz nakrętką.
    Albo stuknij w drugą stronę niż ci się wydaje...
  • Poziom 43  
    Jak przodem stoisz do silnika to walisz oczywiście w prawo. Uff upał. Lewy gwint odkręcamy w prawo.
  • Poziom 43  
    Zapsikaj wd czy cuś... musi iść
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Miejmy nadzieję że nikt wcześniej nie zapodał kleju na gwint, wtedy i odkręcenie pompy może nie pomóc...
    Odkąd kleje stały się łatwo dostępne, ludki stosują je gdy trzeba i nie trzeba...
    Jeszcze raz, pracująca pompa wkręca się w gwint wiskozy. Samo się dokręca.
    Pompa w prawo, wiskoza stoi.
    Czyli gdy pompa stoi, to wiskoza w lewo żeby nakręcić ?
    To odkręcając ?
    Naprawdę ty tam na miejscu, przed silnikiem, masz najłatwiej. Kombinuj.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2893369.html gwint lewozwojny ?
  • Poziom 4  
    Hura...nareszcie zdjalem wisko.Co prawda misialem niestety odkrecic pompe,wyjac na zewnatrz w imadlo I dopiero z ciezkim trudem odkrecilem wiskoze.Gwint byl lewy a odkreca sie zgodnie z ruchem wskazowek zegara,czyli w prawo tak samo jak obraca sie kolo pompy.g107r miales racje..dzieki za rady...temat uwazam za zamkniety.