Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralki Siemens - WS12T46EPL vs WS12T440PL

jamiro1 04 Aug 2018 15:06 1650 7
SterControl
 • #1
  jamiro1
  Level 11  
  Hejka.
  Zamierzam zakupić nową pralkę do 45cm głębokości. Swoją uwagę skupiłem na dwóch modelach i prawdopodobnie jedynych modelach Siemens WS12T46EPL oraz WS12T440PL. Może ktoś Mi wytłumaczyć jakie są znaczące różnice pomiędzy tymi dwoma pralkami? Bo za nic nie mogę informacji czym tak naprawdę się różnią, a i w sklepie też nie są w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
 • SterControl
 • #2
  PanAGD
  Level 23  
  Model WS12T440PL ma pełny aquastop, a po za tym różnią się niektórymi programami:

  Model WS12T440PL: antyAlergia, Dessous, Gotowe, Jeansy, Kołdra, Koszule, Nastawialna liczba obrotów, Ochrona przed zagnieceniem, Odpompowanie / Wirowanie, Outdoor, Pojedyncze płukanie, Start / Pauza, Super 15 min / Super 30 min, Super krótki / Mix, Temperatura, Woda Plus

  WS12T46EPL: Delikatne, Dessous, Gotowe, Jeansy, Kołdra, Koszule, Nastawialna liczba obrotów, Ochrona przed zagnieceniem, Outdoor, Pojedyncze płukanie, SpeedPerfect, Start / Pauza, Super 15 min / Super 30 min, Temperatura, Woda Plus
 • SterControl
 • #3
  jamiro1
  Level 11  
  Jeżeli chodzi o różnice w programach, to trochę dziwne, ponieważ przyglądając się panelowi sterowania programami nie zauważyłem różnic w ilości programów. Jest dokładnie taki sam.
 • #4
  PanAGD
  Level 23  
  No to dziwne, tym bardziej , że to dane producenta.

  Bump: zagłębiłem temat, i faktycznie różnica, to w zasadzie tylko ten aquastop. Reszta jest taka sama. Nie wiem jak wygląda sprawa wymiennych łożysk, bo jeszcze nie mam dostępu do serwisówki.
 • #5
  jamiro1
  Level 11  
  A tak z ciekawości, gdybyś miał to mógłbyś coś napisać na ten temat?
 • #6
  PanAGD
  Level 23  
  jamiro1 wrote:
  A tak z ciekawości, gdybyś miał to mógłbyś coś napisać na ten temat?

  Na temat aquastop, łożysk? Czy samych pralek?
 • #7
  jamiro1
  Level 11  
  Łożysk i oczywiście samych pralek. Czy faktycznie te silniki bezszczotkowe mają aż tak dużą przewagę nad tradycyjnymi silnikami stosowanymi w większości pralek.
 • #8
  PanAGD
  Level 23  
  jamiro1 wrote:
  Czy faktycznie te silniki bezszczotkowe mają aż tak dużą przewagę nad tradycyjnymi silnikami stosowanymi w większości pralek.

  Największym atutem silników bezszczotkowych jest bardzo cicha praca. Producenci także twierdzą, że są one wytrzymalsze niż tradycyjne szczotkowe silniki. Może coś w tym jest, bo Siemens i Bosch dają po 10 lat gwarancji na ten element.