Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autko na akumulator - zmiana silnika na 150w brak sterownika

marko-24 04 Sie 2018 15:50 246 3
  • #1 04 Sie 2018 15:50
    marko-24
    Poziom 10  

Witam posiadam silnik 12v 150w
    Autko na akumulator - zmiana silnika na 150w brak sterownika
    o parametrach:
    - Zasilanie 12VDC
    - Obroty 2800 obr./minutę

Chcę ten silnik zainstalować w samochodziku dla dziecka na akumulator żelowy, jednak nie posiadam do niego sterownika.
    Bardzo proszę o informacje czy mogę taki silnik sterować z samego przekaźnika?
    Tzn. pedał gazu zwiera przekaźnik 15a, który podaje prąd na silnik.
    Przy założeniu akumulatora 12v 7,5ah jaki czas jazdy srednio moge osiągnąć - 5 min? 10min?
    Pozdrawiam

0 3
  • Relpol
  • #2 04 Sie 2018 16:55
    JacekCz
    Poziom 37  

Po wartościach nominalnych:
    150W / 12V = 12.5A
    7Ah / 12.5A = 35min

Nie wiem jak ze startem, z ruszeniem autka (nie mam jakiś przemyśleń, chyba sterownik byłby pożadany). Domyślać się należy, że prąd startowy znacznie większy niż w/w.
    I obroty znacznie, masz pomysł na przekładnię?

0
  • Relpol
  • #3 07 Sie 2018 22:43
    endi1940
    Poziom 10  

Ten silnik nie nadaje się do autka dla dziecka, chyba że zrobisz nową przekładnię.
    Silniki montowane w akumulatorowych pojazdach tego typu mają wyższe obroty, najczęściej 9000 - 20000 rpm/min. Po zamontowaniu Twojego silnika do standardowej przekładni autko osiągnie maksymalną prędkość poniżej oczekiwań.

Jeśli chodzi o sterowanie Twoim silnikiem to standardowy przekaźnik to wytrzyma, przy akumulatorze 12V 7,5 Ah zasilanie jest mało wydajne prądowo i nie przepali przekaźników.

0
  • #4 15 Sie 2018 18:33
    Matt_at
    Poziom 8  

Tak jak kolega wyżej pisze . Do takich autek stosowane są silniki ok 13000 obr do tego maja przekładnie. Spróbuj zasrosować w swoim pojeździe taki gotowy zestaw (ok 70 zł. Tylko przy kole trzeba bylo by wykombinować "zabierak". Ja mam 2 takie autka. Jeden ma moduł a 2 nie. Z modułem auto łagodnie rusza i hamuje. Ten bez modułu kręci kołem w miejscu przy ruszaniu a przy hamowaniu kolo staje w miejscu. Zębatka w nim co chwila pada bo nie wyttzymyje przeciążeń... Na szczescie można dorobić metalowe tryby...
    Odnośnie czasu jazdy 120 zł kosztuje 12v 20ah... I masz ok 6h jeżdżenia i na noc do ładowarki.

0