Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego po zmianie płyty na MS 7848, PC nie startuje i słychać 4 piknięcia?

darkowe1 05 Aug 2018 11:03 2523 127
GoodRam konkurs
    darkowe1
    Level 6  
    A jak zrobić takie pomiary?
  • GoodRam konkurs
    Pedros050
    Level 43  
    Do sprawdzenia napięć musisz mieć Multimetr. Napięcia podaje z wtyczki ATX.

Możesz go sprawdzić również po wyjęciu na stół zwierając przewód zielony z czarnym na wtyczce ATX. Zasilacz się uruchomi i możesz posprawdzać wszystkie napięcia.
    darkowe1
    Level 6  
    Pomiary mieszczą się w normie.

Dodano po 46 [sekundy]:

A mam pytanie: dlaczego jak podłączyłem procesor pod tą starą płytę PC nie reaguje na guzik start, po prostu nic się nie uruchamia?
  • GoodRam konkurs
    Pedros050
    Level 43  
    To podaj te napięcia? A podpiąłeś przewód od Power?
    Pedros050
    Level 43  
    A jakie te napięcia masz w normie podaj? Mowa płycie H81M-P33? Zasilanie procesora podpięte gniazdo procesora całe czy te ma jakieś wyginięte piny, RAM wsadzony chłodzenie i wentylator podpięty do płyty?
    darkowe1
    Level 6  
    https://www.youtube.com/watch?v=Ev7qcFerHw8

Takie pomiary mi też wyskoczyły, tak to ta płyta, gniazdo procesora na tej płycie jest ok. Podczas pomiarów działały dyski twarde, płyta główna mi nie startuje z przycisku, no i też ten kabel 4 piny odpiołem odpiąłem, bo tam tez robiłem pomiar. Mam pytanie: które zworki odpowiadają za start płyty, power sw?

Dodano po 10 [minuty]:

A da się jakoś sprawdzić procek procesor i karte graficzną czy są ok? To najwyżej bym zakupił jeszcze jedną płyte główną, tylko żeby to było np to.
    Pedros050
    Level 43  
    To mi wysłałeś film a miałeś mi tylko podać napięcia ze swojego zasilacza. Skoro tak podpiąłeś zasilanie ATX i zasilanie procesora i masz RAM wpięty bez dysków i napędu to zewrzyj PWR. zwieramy na JPF1 8-6 i zasilacz startuje.
    darkowe1
    Level 6  
    Stara płyta startuje, procesor, karta graficzna tez - i nic ;/ Nie widzę głośniczka na tej płycie, da się jakoś czegoś podłączyć, żeby posłuchać czy bios nie piszczy?
    Pedros050
    Level 43  
    Grafikę możesz wypiąć bo ma zintegrowaną po resecie CMOSu. Co do głośniczka POST musi być wpięty do płyty tu masz instrukcje.
    M7817v1...pdf Download (8.83 MB) Speaker to jest głośniczek.
    darkowe1
    Level 6  
    Na tej płycie ma resetu CMOS.
    Robert B
    Level 43  
    darkowe1 wrote:
    na tej płycie ma resetu cmos

Człowieku! Przestań się wygłupiać i przeczytaj wreszcie instrukcję albo poproś kogoś dorosłego!
    darkowe1
    Level 6  
    MSI H81M-P33. Gdzie niby na tej płycie jest reset CMOS? Baterię wyjmowałem.

Dodano po 53 [sekundy]:

Mniejsza o to. przełożyłem swoją starą płytę główną i procesor poskładałem wszystko i też nic nie ma na monitorze.
    Robert B
    Level 43  
    darkowe1 wrote:
    msi h81m p33 gdzie niby na tej płycie jest reset cmos

Jak byk str. 11 instrukcji!
    Powtarzam dzieciaku:
    Robert B wrote:
    poproś kogoś dorosłego!

Moderated By dt1:

Apeluję do Kolegi o powstrzymanie się od złośliwych docinek.

deser1
    Level 12  
    darkowe1 wrote:
    mniejsza o to . przełożyłem swoją starą płytę główną i procek poskładałem wszystko i też nic nie ma na monitorze

A kabel monitora sprawny oraz gniazdo w grafice też nie uszkodzone?

Dodano po 1 [minuty]:

Robert B wrote:
    Powtarzam dzieciaku:

Kolega sie nie irytuje tak bo mu guma w gaciach pęknie z napreżenia żyłki :D
    darkowe1
    Level 6  

Dodano po 1 [minuty]:

Co teraz? Wracając do tej zworki CMOS - według mnie jej tam nie ma i tą płytę podobno resetuje się tylko przez wyjęcie baterii.

Dodano po 5 [minuty]:

To nie jest moje zdanie, bo jestem laikiem, jak przestała mi działać to na innym forum kiedyś tak mi doradzono, a kolega nie musi się unosić.
    safbot1st
    Level 43  
    darkowe1 wrote:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/40018d833fb6dc9c

Dodano po 1 [minuty]:

co teraz

No, jakby działa Ci ten PC. Teraz tylko system potrzeba mieć na dysku.
    darkowe1
    Level 6  
    Ok, po założeniu starej płyty, procesora PC działa. Panowie, jak mogę sprawdzić stan procesora i tamtej płyty co się nie uruchamia? Na obecną chwile wiem, że mam zasilacz ok, kartę graficzną, RAM i dysk z tym zasilaczem, to tak na parę dni, bo go wywalę.
    Pedros050
    Level 43  
    Której konkretnie Mediona czy MSI?
    darkowe1
    Level 6  
    Ta Mediona ma uszkodzony socket, chodzi mi o tą MSI, dlaczego się uruchamia, a nic nie śmiga, tylko wiatraki wentylatory się kręcą?
    Pedros050
    Level 43  
    Dysk masz podpięty system zainstaluj skoro na monitorze się wyświetla brak systemu na dysku. A monitor podpięty do zintegrowanej grafiki?
    darkowe1
    Level 6  
    Kolego teraz to mi się to wyświetla na jeszcze starszej płycie, mojej pierwszej, która ma już z 13 lat ;D Na tym MSI nadal pustka, nie wygląda na uszkodzoną, nie mam pojęcia co jej jest.
    Pedros050
    Level 43  
    A czy ja ci kazałem tam wkładać kartę graficzną jak jest zintegrowana po resecie CMOSu obraz wychodzi z integrowanej i tam podepnij się monitorem wejdź do BIOSu ustaw zegar i datę . System masz z obrazem ISO na płycie czy na pendrive?
    darkowe1
    Level 6  
    Na tej z MSI nie mam obrazu, z karta graficzną czy bez ;/

Dodano po 53 [sekundy]:

Pewnego dnia pc-et się wyłączył i tak już zostało i nie wiem co jest przyczyną ;/
    Pedros050
    Level 43  
    A ta fotografia z postu nr #46 to z sieci ściągnąłeś?
    darkowe1
    Level 6  
    To jest na tej mojej starej płycie, tej co ma 12 lat, bo chciałem sprawdzić kartę graficzną, dyski i pamięci RAM.

Moderated By dt1:

Pisownia została poprawiona. Proszę o nią zadbać w kolejnych postach i zacząć stosować wielkie litery na początkach zdań, przecinki, oraz znaki oznaczające koniec zdania.

Pedros050
    Level 43  
    A to pisz tak od razu, wstaw zdjęcie tej twojej MSI w jakim jest stanie.
    darkowe1
    Level 6  
    Kolejny problem , podczas instalacji windowsa wyskakuje ten błąd.
    Instalacja dochodzi do ok 35 procent , mam dwa oryginalne instalatory windows 10 i windows 7 , problem jest na oby dwóch. Ramy wypinałem, jedna kość ram dwie , nie ma różnicy
    Pedros050
    Level 43  
    Dysk ustawiony z trybu IDE na AHCI w BIOSie?
    darkowe1
    Level 6  
    Nie mam tych ustawień, tylko opcja IDE ;/