Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch WAB2028FPL - zablokowany filtr

GieKa 05 Sie 2018 13:27 135 2
  • #1 05 Sie 2018 13:27
    GieKa
    Poziom 11  

Chciałem wyczyścić filtr w pralce Bosch WAB2028FPL, ale prawdopodobnie coś tam wpadło i nie można wykręcić filtra. 1/4 obrotu i koniec. Bardzo możliwe, że jest tam jakiś wkręt i blokuje dalszy obrót. Jak się dostać do tego filtra? Od tyłu, od dołu? Jak najprościej wyciągnąć to coś, co blokuje?

0 2
  • #2 05 Sie 2018 14:14
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Witam.
    Jeśli odkręcenie filtra ma spowodować pęknięcie korpusu pompy lub filtra to pozostaje zdemontowanie kompletnej pompy z pralki a następnie demontaż silnika by usunąć ciało obce.
    https://north.pl/karta/pompa-odplywowa-komple...8fpl-01--bosch--dp020056,L9V-QZ-CMMH-4HP.html
    Cała operacja była by bardzo ułatwiona gdyby silnik pompy był przykręcany wkrętami, ale tutaj jest na zatrzaski więc należy odblokować języczek blokujący i obrócić silnik tak by zszedł z korpusu.
    Gdy pompa będzie zamontowana w pralce to demontaż silnika może się okazać nie możliwy z powodu braku miejsca po prostu.
    Dlatego lepiej od razu zdemontować całą pompę. By nie zalać pomieszczenia a którym znajduje się pralka warto odpiąć wąż łączący zbiornik z pompą od zbiornika i wylać tyle wody ile się da do jakiegoś naczynia.
    Całą operację znacznie ułatwi ustawienie pralki na 2 krzesłach by móc bez problemu spuścić pozostałości wody i zdemontować pompę.

0
  • #3 07 Gru 2018 09:17
    GieKa
    Poziom 11  

Przechyliłem pralkę mocno na jeden bok, próbowałem odkręcić filtr - nic. Przechyliłem mocno na drugi bok, próbowałem odkręcić filtr - nic. Przechyliłem na trzeci bok, próbowałem odkręcić i udało się. Wszystkiemu winny był lekko rozgięty spinacz biurowy.

0