Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaka żarówka punktowa do salonu? Gwint E27

WSRH 05 Sie 2018 13:44 318 8
  • #1 05 Sie 2018 13:44
    WSRH
    Poziom 16  

Witam, Panowie potrzebuję żarówek lub źródeł światła LED. Chodzi o oświetlenie nad stołem, abażur jest czarny i w środku nie odbija światła więc potrzebuję jakiegoś "spota". Nie jestem w temacie jeśli chodzi o takie żarówki na gwincie e27. Co możecie polecić? Pamiętam że kiedyś były takie halogeny grzybki ale to tak grzało się że można było używać zamiast kaloryfera. Abażur w instrukcji ma napisane MAX 60W.

0 8
  • Pomocny post
    #4 06 Sie 2018 08:48
    Borutka
    Poziom 26  

Moc 60W dotyczy żarówki tradycyjnej, więc w temacie wydzielanego ciepła możesz wybrać dowolną LED w/g uznania. Musisz najpierw ustalić, czy chcesz światło cieplejsze 2700-3000K czy chłodniejsze ok. 4000K. Jeśli chodzi o widmo światła, to z ciepłych proponuję produkty markowe. Chińczyki i polskie chińczyki miewają duże problemy z wiernością oddania barw i ogólnym klimatem światła. Mnie akurat LED IKEA nie podchodzą, a używam Osram Led Star i Value. LEDy Philipsa, nawet te droższe, jak dla mnie mają żółty zafarb. Z chłodniejszych lamp wybór tańszych jest większy. Bardzo ładnie świecą np. produkcji Pro-ffesional Sp. z o.o. Z kolei Osram jak dla mnie świeci zbyt niebiesko.

0
  • Pomocny post
    #6 06 Sie 2018 17:37
    Borutka
    Poziom 26  

WSRH napisał:

Znalazłem z Osram tylko takie coś...

Ale to jest klasyczna żarówka.
    Jeżeli to musi być światło kierunkowe, to szukałbym czegoś w tym stylu

Jaka żarówka punktowa do salonu? Gwint E27

0
  • Pomocny post
    #7 17 Sie 2018 01:53
    arigato
    Poziom 25  

Może kolega przyjrzeć się problemowi oświetlenia, nie pod kontem - E27 lub inne, ale co daje mocne źródło światła - skupione i podobne do tegoż, ale także dyskretnie rozproszone.
    Dalej to już wszystko zależy od oczekiwań.
    Obecnie nawet najbardziej ambitne "żarówki" daleko są poza owymi sześćdziesięcioma watami.
    Czyli moc nie powinna stanowić zasadniczego kryterium.
    Zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół - im bardziej punktowo (projekcyjnie) oświetlamy przestrzeń, tym bardziej wyraźne cienie nas prześladują. Dosłownie.
    Jeszcze uzupełnię - nie jest ważne czym, tylko jak oświetlamy swoją życiową przestrzeń !

0
  • Pomocny post
    #8 17 Sie 2018 04:22
    rb401
    Poziom 34  

WSRH napisał:
    Nie jestem w temacie jeśli chodzi o takie żarówki na gwincie e27. Co możecie polecić?

WSRH napisał:
    No dobra, poszperałem trochę i widzę że prawie w ogóle nie ma takich punktowych nad stół, same zwykłe okrągłe "typowe" żarówki...

Ze spotami ledowymi na gwint E27 może być na dziś faktycznie kiepsko.
    Ale polecałbym Ci zastosować po prostu przejściówki E27->GU10 i szukać spotów typu GU10. Tak właściwie to chyba większość GU10 jest kierunkowa a nie "kulkowa" (odwrotna sytuacja niż w żarówkach z gwintami).
    A w ledowych spotach GU10 jest teraz o wiele większy wybór i generalnie nie są drogie, bo są pospolite.
    Coś takiego:

Jaka żarówka punktowa do salonu? Gwint E27

0
  • #9 21 Sie 2018 15:27
    WSRH
    Poziom 16  

Kupiłem przejściówkę e27 na gu10 i do tego żarówkę ledową, spot.

0