Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rosnąca temperatura wody w Mniniterm GCO-DP-21-13

zbi1975 05 Sie 2018 13:45 165 17
  • #1 05 Sie 2018 13:45
    zbi1975
    Poziom 3  

Witam . Mam problem z temperaturą na piecu MiniTerm Elegance turbo GCO-DP-21-13. Ustawiam temperaturę na piecu 40 stopni i piec nagrzewa ją , następnie gdy chcem dodac trochę zimniej wody temperatura rośnie i aż do 60 stopni. Czy wina w jakimś czujniku ? Czy być może coś z płytą sterująca?

0 17
  • #2 05 Sie 2018 13:53
    goldzik15
    Poziom 11  

Bardziej podejrzenie, ze kocioł się przegrzewa. Zbyt mały odbiór ciepłej wody, kocioł przegrzewa się i gaśnie. Zbyt duża moc minimalna kotła nie nie wyrabia się. Ustaw temperature CWU tak, by po odkręceniu baterii można było korzystać z niej bez domieszki zimnej, wtedy najlepsza sprawność urządzenia i komfort CWU. Jeżeli jest to skok w sekundę, wezwij serwis, dziura w charakterystyce czujnika i do wymiany.

0
  • #4 05 Sie 2018 14:08
    goldzik15
    Poziom 11  

Duża moc min. kotla przy grzaniu cwu. Kocioł ma większą moc niz zapotrzebowanie na ciepło, dlatego rośnie temp. Mały strumień, mieszanie z zimna ogranicza odbiór ciepła z kotla, dlatego rośnie temperatura aż się przegrzeje i gaśnie. Potem znowu odpali ale efekt może być taki ze raz będzie ciepła raz zimna leciała. Można odkamienic wymiennik, trochę powinno pomóc, ale nie unikniemy tego efektu.

0
  • #6 05 Sie 2018 15:11
    goldzik15
    Poziom 11  

Temperatura rośnie do 60 stopni czy np z 45 robi się odrazu 60? Czy może jest tak że pokazuje 40,nagle gasnie i pokazuje 60?może być też ze pokazuje temp na wyjściu cwu a gdy zgaśnie temperature wody w kotle.

0
  • #8 05 Sie 2018 15:17
    goldzik15
    Poziom 11  

To czujnik właśnie został wykluczony. Pozostawal bym przy tym ze mały odbiór cierpią. Mały przeplyw, kamień.

0
  • #9 05 Sie 2018 15:38
    zbi1975
    Poziom 3  

Po roku już by sie zakamienił? Nie mam az tak bardzo zakamienionej wody, jutro zadzonie po serwisanta piec na gwarancji wiec nie bede grzebał . Napisze jaka przyczyna . Pozdrawiam i dzieki za pomoc

0
  • #10 10 Sie 2018 19:25
    zbi1975
    Poziom 3  

Dzień dobry. Mam problem z piecem MiniTerm Elegance typ GCO-DP-21-13 .Otóż przez rok czasu piec pracował normalnie to znaczy woda ustawiona na temp 42 stopnie prysznic brany i zmiana ciepłej wody ( strumienia) działało ok , nie podnosiła się temperatura . Około tygodnia temu piec przy zmianie strumienia wody ( gdy chcę zmniejszyć strumień lub dodać troszkę chłodniejszej wody temp. na piecu woda użytkowa ) zaczyna rosnąć . Jaka przyczyna?

0
  • #11 10 Sie 2018 20:13
    goldzik15
    Poziom 11  

Zmniejsz moc urządzenia zmniejszając płomień, poprostu się przegrzewa. Ustaw ciepła wode tak by leciała ciepła bez mieszania jej z zimna na krainie. Problem ustanie.

0
  • #12 10 Sie 2018 20:50
    zbi1975
    Poziom 3  

Ustawiam ciepłą na 37 stopni i strumień wody na max w kranie to wtedy temperatura na piecu trzyma gdy próbuje zmniejszyć strumień wody lub dodać delikatnie zimniej wtedy temperatura rosnie na piecu ps . przez rok czasu miałem ustawiona temp na 44 i gdy zmniejszałem strumień wody lub dodałem trochę zimnej to temperatura na piecu nie rosła zaczęła się zmniana około tygodnia temu

0
  • #13 10 Sie 2018 20:55
    goldzik15
    Poziom 11  

A czy pod prysznicem mieszales ciepła z zimna? Kiedy perlatory i sitka czysciles?

0
  • #14 10 Sie 2018 20:59
    zbi1975
    Poziom 3  

Tak pod prysznicem mieszałem wode właśnie to najbardziej mi przeszkadza , a co do czyszczenia to nic nie czyściłem . Dzwoniłem do serwisanta od pieców i mówił mi że to normalne i ze wcześniej to mi się chyba "zdawało" ze tak miałem

0
  • #15 10 Sie 2018 21:18
    goldzik15
    Poziom 11  

Bo bardzo dziwne. Tam gdzie masz najwiekszy problem z cwu odkręcić kran na max, i ustaw terme tak by leciała ciepła komfortowa woda, bez mieszania jej z zimna. Najlepszy komfort i mniejsze zużycie gazu. Twój problem jest dziwny, dlatego i serwisant tak postąpił. Nie patrz na cyferki w terme. Patrz na wodę i jej temperaturę. Tym się sugeruj.

0
  • #16 10 Sie 2018 21:49
    zbi1975
    Poziom 3  

Właśnie dziwne że przez rok działało ok a teraz coś się "pomieszało w piecu, ustawieniach? " Ja ustawie sobie na maksa wodę ale żona zmniejsza ponieważ dłużej bierze kąpiel ( i wtedy temperatura wzrasta :(

0
  • #17 11 Sie 2018 10:50
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Działa dobrze. Normalnie woda wchodząca do podgrzewania
    ma 4 do 7 st C. Przy tych upałach kilkanaście. Duża moc minimalna powoduje przegrzewanie. Miną upały i problem się skończy. Pozdrawiam

0