Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja/ połączenie z repeater TL-WA860RE

05 Sie 2018 21:00 1986 46
  • Poziom 3  
    Witam,

Produkt jest nowy.

Mam następujący problem nie mogę skonfigurować wzmacniacza wi-fi, a raczej połączyć się z nim TL-WA860RE korzystałem już chyba z wszystkich porad i nic nie działa resetowanie, włączanie i wyłączanie itp po prostu nic, podłączam kablem nie łączy się, bezprzewodowo również nie... już nie mam pomysłu co może być przyczyną. Jak go podłączyłem do gniazdka i spóbowałem przez wi fi skonfigurować to widziałem tylko raz sieć "TP-link extender", następnie nie połączyło się i później już nie wykrywało żadnej sieci... Proszę o pomoc, bo ręce mi już opadają...
  • Poziom 3  
    IP mam ustawione automatycznie, ręcznie nic nie ustawiłem. Zazwyczaj jak kablem LAN coś podłączyłem to wszystko ładnie się łączyło
  • Poziom 21  
    No jak nie wiesz jakie masz IP to ... że tak powiem daleko nie pojedziesz :)
    cmd -> ipconfig albo w menag połączeń
    Troszkę wykaż sie inwencją .
    Jak sprawdzisz IP i będzie się zaczynało od 192.168.0.x to się połączysz jak nie to się oczywiscie nie połączysz.
  • Specjalista Sieci, Internet
    modero napisał:
    cmd -> ipconfig albo w menag połączeń
    Kierunek dobry, ale jeśli jest ustawione na "auto", to ten adres będzie różny, w zależności od tego, do czego jest podłączony. Router może nadać inny adres, repeater inny. Trzeba to sprawdzać już w konkretnym połączeniu. Dlatego też, jeśli chcesz się połączyć repeaterem do konfiguracji, musisz być odłączony od routera. Albo odłączyć Wi-Fi, albo kabel.
    A to nie pomaga?:
    http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaett...0384-an-01-pl-WZMACNIACZ_SYGNAEU_REPEATER.pdf
  • Poziom 21  
    no to też fakt ale z tego co widzę w instrukcji to domyślnie jest .0.254
    Podpiąć po kablu ustawić na komp .0.1 i wejść ...
  • Poziom 18  
    A sprawdzałeś połączenie za pomocą WPS? W pierwszej kolejności daj repeater do ustawień fabrycznych.
    Następnie na czas konfiguracji przenieś go jak najbliżej routera. Wciśnij przycisk WPS na routerze, a następnie to samo z repeaterem.
    Po konfiguracji przenieś go w miejsce docelowe i sprawdź.
    Nawiasem mówiąc rozwiązania oparte o repeatery nie są za dobre - lepiej kupić AP i podłączyć go po kablu ethernet.
    Jeśli nie możemy przeprowadzić z różnych względów kable ethernet to można wykorzystać technologię Home Plug (pod warunkiem, że gniazda są na tej samej fazie)
  • Poziom 3  
    Powiem szczerze przyjechaliśmy do Norwegii zalecili nam kupić wzmacniacz wi-fi tak zrobiliśmy, po ciężkich trudach połączyłem się ze wzmacniaczem (nie wiem dlaczego ale musiałem go wyłączyć żeby nadawał sygnał TP-LINK_EXTENDER) zrobiłem szybką konfiguracje, aktualnie do routera nie mam dostępu żeby zrobić przyciskami wps... Jest połączenie między laptopem a repeater, oraz jest połączenie z routerem, ale nie ma internetu.
    Takie mam statusy:
    Konfiguracja/ połączenie z repeater TL-WA860RE Konfiguracja/ połączenie z repeater TL-WA860RE
  • Poziom 21  
    To teraz musisz mu ustawić DHCP Auto aby sobie przedzielił IP z routera.
    On sobie przydzieli IP z routera no teraz trzeba wiedzieć jakie ale wystarczy przeskanować sieć jakims skanerem IP i już wiemy
    Bez tego będziesz miał tak jak widać
  • Poziom 3  
    DHCP jest auto, fajnie wszystko się połączyło, lecz internetu brak, zrobiłem tak że podszedłem najbliżej routera jak się da połączyłem się przez wi fi i zobaczyłem jakie IP mi przydzieliło na telefonie zaczynało się na 192.168.10.xx więc tak też ustawiłem statyczne IP, błąd zniknął ale tak jak mówię internetu nadal brak.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    A jak masz siec bezpośrednio z routera (bez tego wzm) to jest internet ?
  • Poziom 3  
    Tak, przynajmniej przez telefony się łączy dlatego nie wiem dlaczego ten wzmacniacz nie może się połączyć i przekazać dalej sygnału żebym miał na całe mieszkanie wi fi bo tak mam tylko w małym kącie tam gdzie właśnie wzmacniacz podpiąłem... Podpiąłem nawet inny wzmacniacz i ta sama historia...
  • Poziom 21  
    Po primo ultimo User manual w rekę
    https://static.tp-link.com/1910012044_TL-WA860RE_V4V5_UG.pdf

Rozumiem że przez kabel możesz na niego wejść
    Dobrze zacząć od sprawdzenia wersji firmware i ewentualnej aktualizacji.
    Później zaczynając od strony 7 spróbować połączyć się z routerem przez przeglądarkę (nie WPS)
    Jeśli tak się stanie urządzenie powinno się połączyć z routerem.
  • Poziom 3  
    Połączenia przez kabel LAN nie mam niestety, nie wiem dlaczego wszystko robię bezprzewodowo, co do poradnika przestudiowałem go już wcześniej jest bardziej rozbudowany od tego który załączają do pudełka, ale nie poskutkowało jeszcze sprawdzę możliwość słabego zasięgu, ale wątpię jak na telefonie jest to wzmacniacz nie miałby na tyle silnego połączenia żeby przekazać choćby internet słabej jakości...? Zaaktualizuje firmware i dam znać czy coś pomogło.

Sciągłem porównałem, firmware jest aktualny...
  • Poziom 21  
    Jeśli się dostałeś do niego (bezprzewodowo) to udało ci się go połaczyć z WiFi samego routera TAK / NIE
  • Poziom 3  
    Tak połączyłem się z routerem niestety wina leży po stronie routera do którego nie mam dostępu bo zrobiłem prosty test, utworzyłem hot spota ze swojego telefonu następnie połączyłem go ze wzmacniaczem, nadałem sygnał i połączyłem się na laptopie i wszystko śmiga razem z internetem, coś będzie źle skonfigurowany router... tylko zastanawia mnie dlaczego telefony się łączą bezpośrednio z routerem a wzmacniacz połączy się ale internetu "nie da"...
    Tutaj jak to wygląda obrazkowo jak wejde w konfiguracje wzmacnicza:
  • Poziom 21  
    No dobrze a co to za router ?
    I kto jest dostawcą netu to już może coś powie ..
  • Poziom 43  
    Blootek napisał:
    Proszę o pomoc, bo ręce mi już opadają...

Zainstalować InSSIDer v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru sieci wifi w miejscu, gdzie owy wzmacniacz ma być zainstalowany:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html

Kolega ma świadomość, że repeater to najgorsze rozwiązania z możliwych?
  • Poziom 21  
    No to się zgadza choć nie zmienia faktu że ogólnie powinno działać.
  • Poziom 22  
    Na próbę, Niech autor umieści WA860RE w tym samym pokoju co router aby wyeliminować powód - za słaby sygnał.

Dodano po 48 [minuty]:

modero napisał:
    nie zmienia faktu że ogólnie powinno działać.

repeater => homeopatia WIFI
  • Poziom 3  
    Teraz już wiem że repeater to najgorszy wybór... już wyelimowałem słaby sygnał poszedłem do sąsiada który ma full zasięg tam go skonfigurowałem i to samo nie łączy się... router jak się dowiedziałem kolega mi przedstawił taki model zyxel fmg 35410a... Chyba wszystkie tematy z google prześledziłem z hasłem repeater nie działa. Ustawiłem mu statyczne ip oczywiście bo nie chciał się połączyć z routerem w ogóle... Repeater sobie przydzielał 192.168.1.xx a router działa na 192.168.10.xx, byłem z laptopem u niego i bezpośrednio do routera się podłącza ... Powiem szczerze niespodziewałem się takich problemów z tak małym urządzeniem to po prostu miało się połączyć i nadawać sygnał tak wiele oczekuje od tego "badziewia"?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Ten serwer DHCP który włączasz na WA860RE jest ustawiona brama internetowa w sieci? Podaj jak wygląda wogóle adresacja w sieci domowej.
  • Poziom 3  
    DHCP ustawione zawsze auto, ale mimo to już spróbowałem zostawić na bezpośrednio włączonym jak i wyłączonym...
    Oto stan bieżący ustawień repeatera:

Sieć domowa jak się połącze ma takie utawienia:
    Aktualny stan obrazkowo jak to wygląda:
    A tak mam ustawione żeby połączyć się z routerem inaczej sam sobie przydziela 192.168.1.xx i nie łączy się z routerem:
    Już widzę trzy błędy.
    Adres IP repeatera ustaw na stałe 192.168.10.250 i na taki się loguj. Zmniejsz też pulę adresów DHCP na wzmacniaczu 192.168.10. 150 do 192.168.10.200 tak aby nie pokrywał się z DHCP głównego router w sieci domowej.
    DHCP włączone na repeaterze ale adres bramy musi być 192.168.10.1 bo chyba taki adres ma główny router.
  • Poziom 21  
    Pytanie czy poprawnie jest ustawiony IP i brama i DNSy na tym Rep.
    Nawet jeśli by ustawić aby Rep sam to pobierał (DHCP)

Dlatego pytałem kto jest dostawcą internetu i co to za router
    Może tam sa jakieś blokady na adresy MAC ?
  • Poziom 3  
    Dostawcą internetu jest https://www.altibox.no
    Nazwe routera podałem wyżej

Co do ustawień teraz są takie i nic aktualnie się nie zmieniło dns przepisałem z adresu sieci domowej:
    Dlaczego brama domyślna 192.168.10.250??? Miało być 192.168.10.1, potem Save i reset urządzenia.
  • Poziom 22  
    Jak DHCP załączony w repeaterze to chyba repater robi w trybie NAT i nie może mieć wan ip w sieci lan ip (net adr = 192.168.10.*)
    myszkoscielna napisał:
    Jak DHCP załączony w repeaterze to chyba repater robi w trybie NAT i nie może mieć wan ip w sieci lan ip (net adr = 192.168.10.*)

Nieprawda, rozdaje adresy w tej samej podsieci dlatego kazałem zrobić inną pulę.
  • Poziom 22  
    W poście 23 router ma 192.168.10.* adres, czyli taka sama jak LAN repeatera.

Strony 14 manuala WA860RE IMO implikuje że repeater ma dwa tryby.

- ip dynamic (bez nat-u) - ip clienta z głównego routera
    - ip static - gateway (z nat-em) ip clienta z ustawień DHCP/lan repeater.