Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator sufitowy 5x5 działa albo wentylator albo światło

05 Sie 2018 21:24 549 8
  • Poziom 6  
    Witam

Wraz z upałami pojawił sie nowy zakup i nowy problem.
    Zakupiłem wentylator sufitowy z oświetleniem na 5 żarówek(ja używam zarowek ledowych). W ścianie włącznik na dwa przełączniki u góry wszystko podłączone zgodnie z instrukcją. Sprzęt posiada dwa sznurki, jeden od prędkości wentylatora drugi od światła. Problem polega na tym że jednym przełącznikiem włączam wentylator a drugim światło. Nie mogę mieć jednocześnie włączonego wentylatora i światła. Aktualnie włożone dwie żarówki LED 9W z Ikeły 😂
    Jak włożyłem żarówki VIPOW 11W i włączam światło to wentylator zaczyna sie kręcić czego nie robi na żarówkach z ikeły... natomiast jak założyłem wszystkie żarówki co wymieniłem powyżej to dzieje sie dyskoteka.

Ktos miał podobny problem? Jest to do ogarnięcia zeby jednocześnie działało światło i wentylator i żebym mógł sobie tez włączać wszystko razem czy tak jak teraz musi zostać ze osobno światło i osobno wentylator?
    I dlaczego przy mocniejszej żarówce zaczyna sie kręcić wentylator powoli?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Nie podłączone zgodnie z instrukcją.
  • Poziom 6  
    Z sufitu 4 kable - żółto-zielony, niebieski, czarny (światełko na próbniku przy włączeniu pierwszego przełącznika) brązowy (światełko na próbniku przy włączeniu drugiego przełącznika)
    W urządzeniu - niebieski(opisany For light) biały (For common), zielon- żółty i czarny.
    Podłączone w następujący sposób - żółto zielony z żółto zielonym, niebieski ze ściany z czarnym z lampy, czarny ze ściany z niebieskim z lampy, brązowy ze ściany z białym z lampy? Co jest źle?
  • Poziom 29  
    Myślę że napisy na niebieskim i białym są zamienione.
  • Poziom 6  
    A to nie da takiego samego efektu? Przeciez brązowym i czarnym idzie prąd, wiec to chyba nie robi różnicy czy podłączę niebieski lub biały pod jedna lub druga fazę.
  • Poziom 29  
    Przepraszam nie doczytałem biały common ma być podłaczony do niebieskiego z sufitu
  • Poziom 6  
    Czyli jak połączyć to ostatecznie żebym nie strzelił gafy? :)
  • Poziom 29  
    żółto zielony z żółto zielonym niebieski z białym reszta obojętnie
  • Poziom 6  
    Wyglada na to ze działa. Faktycznie musiało byc to zle opisane przez producenta. Dziękuje za pomoc 😊