Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 5s bateria - pożera baterię

gigit 06 Sie 2018 12:35 696 17
  • #1 06 Sie 2018 12:35
    gigit
    Poziom 12  

Witam.
    Nabyłem ostatnio iphone 5S dla swojej mamy, telefon miał uszkodzoną baterie. Zamówiłem na serwisie aukcyjnym baterie ... niby oryginalna telefon trzymał max jeden dzień leżąc nie używany. Wymieniałem dwa razy nie wiele poprawiła sie sytuacja. Kolejna bateria zastała zakupiona u Magboss, niestety problem nadal ten sam ... Nie jest to mój pierwszy iphone, ale żaden tak tragicznie nie trzymał baterii... Co może być przyczyna ?

0 17
  • MagBoss
  • #2 06 Sie 2018 13:11
    scorpi17
    Poziom 12  

Zainstaluj aplikacje live battery i sprawdz jej kondycję.

0
  • #4 06 Sie 2018 14:03
    scorpi17
    Poziom 12  

Wygląda na to że problem nie leży po stronie baterii. Czy urządzenie nie jest nadmiernie ciepłe?

1
  • #5 06 Sie 2018 14:17
    sanfran
    Poziom 37  

Ten ajfon ma 64 bitowy procek, więc będzie działał z najnowszym softem, jeśli jeszcze nie zupgrejdowany.
    A jeśli masz najnowszy soft to do kondycji baterii użyj oprogramowania wbudowanego w system (ustawienia/bateria)
    Poza tym w tym samym miejscu możesz sprawdzić co tak drenuje baterię.

0
  • #6 06 Sie 2018 14:23
    scorpi17
    Poziom 12  

Co działo się ze starą baterią ? Jaka jest historia tego iphona ? Może jest po powodzi ?

0
  • #7 06 Sie 2018 14:36
    gigit
    Poziom 12  

Telefon leżał przez bardzo długi czas bez ładowania i stara bateria w ogóle była bez reakcji. Dopiero po wymianie baterii telefon zaczął żyć. To wszystko co wiem na temat tego iphone. Może jeszcze tyle że wyświetlacz nie jest oryginalny...

0
  • #8 06 Sie 2018 15:02
    scorpi17
    Poziom 12  

Wyświetlacz nie powinien być źródłem problemu.Prawdopodobnie problem będzie na płycie głównej. Myślę że trzeba udać się do najbliższego serwisu celem sprawdzenia płyty.Możesz spróbować jeszcze zrobic odtworzenie iphona przez Itunes.

0
  • #10 06 Sie 2018 16:08
    sanfran
    Poziom 37  

Skoro robiłeś odtwarzanie to masz najnowszy IOS.
    Co bierze najwięcej energii w/g ekranu Ustawienia/bateria?

0
  • #11 11 Sie 2018 18:50
    apple_iphone
    Poziom 11  

Tristar do wymiany.

0
  • #12 17 Sie 2018 07:30
    gigit
    Poziom 12  

sanfran napisał:
    Skoro robiłeś odtwarzanie to masz najnowszy IOS.
    Co bierze najwięcej energii w/g ekranu Ustawienia/bateria?

Telefon 95%

Od czasu gdy zainstalowałem Bettery Life, telefon jakby lepiej zaczął trzymać baterię. Nie jeto to rewalacja, ale teraz przynajmniej dzień wytrzyma na jednym ładowaniu z jakimś tam użytkowaniem. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy może wpływ miało to ze bateria się kilka razy rozładowała do zera ...

0
  • #13 17 Sie 2018 07:38
    geryon
    Poziom 17  

Ja bym sprawdził pobór prądu na wyłączonym telefonie i włączonym czy coś nadmiernie się nie grzeje lub nie ma gdzieś zwarcia.

0
  • #14 22 Sie 2018 09:44
    131XIII
    Poziom 11  

Jeśli pobiera energie nawet jeśli nic nie robi no to układ od zasilania baterii (u2) bedzie do wymiany
    Jeszcze możesz rozładować telefon, i go tak zostawić na 4 godziny i potem podłączyć do ładowarki i zobaczyć czy wstanie czy nie

0
  • #15 22 Sie 2018 14:03
    kurozukin
    Poziom 15  

Jest banalnie prosty test - jeśli czas czuwania i aktywności jest bardzo podobny to U2 do wymiany. Generalnie jak naładujesz do pełna, poużywasz chwilę a potem zostawisz na dwie godzinki to czas aktywności powinien być mały, a czas czuwania duży. Jeśli będą podobne to na 99,9% układ U2 (czyli koszt jakieś 250-350zł w nieautoryzowanym serwisie + prawdopodobnie koszt nowej, niezajechanej baterii) - w obecnej chwili, przy wartości 5s nieopłacalne.

1
  • #16 22 Sie 2018 15:31
    gigit
    Poziom 12  

131XIII napisał:
    Jeśli pobiera energie nawet jeśli nic nie robi no to układ od zasilania baterii (u2) bedzie do wymiany
    Jeszcze możesz rozładować telefon, i go tak zostawić na 4 godziny i potem podłączyć do ładowarki i zobaczyć czy wstanie czy nie

Właśnie ro zrobiłem i tel ma problem z uruchomieniem się. Generalnie ostatnio czas działania poprawił się i potrafi wytrzymać z bardzo delikatnym użytkowaniem dzień i noc. Problem polega na tym ze ciągnie baterie do zera tak ze nawet nie pojawia się ikona rozładowanej baterii, nie będąc używanym. Tak jakby cos cały czas pobierało prąd. 96% zużycia pokazuje telefon (słaby sygnał)

1