Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Whirlpool AWE 4316/P - świeci się kontrolka otwartej klapy

Rychu2018 06 Sie 2018 19:40 255 7
  • #1 06 Sie 2018 19:40
    Rychu2018
    Poziom 3  

Pralka nie załącza się, najpierw kontrolka blokady klapy świeci się ciągle, po kilku sekundach migocze. Nie zapala się kontrolka "serwis". Pralka stała kilka lat w piwnicy, nie była używana. Sprawdzałem blokadę klapy, zaskakuje ale może trzeba ją wymienić - tylko nie wiem jak.
    Pomocy

0 7
  • #3 06 Sie 2018 20:34
    Rychu2018
    Poziom 3  

Na razie dzięki . Może to istotnie coś z silnikiem. W następny weekend powalczę.
    Pozdrawiam

0
  • #4 08 Sie 2018 14:09
    Rychu2018
    Poziom 3  

Sprawdziłem szczotki w silniku. Są ok. 4,5 cm długości, przy okazji przetarłem komutator papierem ściernym. Zabrałem się za zamek blokady klapy. To był problem. Poprawiłem wygięcie blaszek w przełączniku. Teraz po włączeniu i zamknięciu klapy kontrolka gaśnie. Niestety pralka nadal nie działa. Przekręcając pokrętło programatora w dowolne położenie zawsze pali się ta sama kontrolka - wypompowywanie wody i mruga kontrolka start/pauza. Resetowanie nic nie pomaga i ciągle to samo.

0
  • #6 08 Sie 2018 20:19
    Rychu2018
    Poziom 3  

Dzięki, ale problemy dopiero się zaczęły. Przeczyściłem Hydrostat i pralka ożyła.
    Wszystko zaczęło działać tylko teraz nie można otworzyć klapy. To z pewnością efekt
    mojej ingerencji w blokadę.

0
  • Pomocny post
    #7 08 Sie 2018 20:22
    Kenworth 18
    Poziom 33  

No to teraz już tylko wymiana na nową bo narzędzia pójdą w ruch by otworzyć klapę. :cry:

0
  • #8 24 Paź 2018 09:20
    Rychu2018
    Poziom 3  

Witam.
    Najpierw wymieniłem mechanizm, rygiel zamknięcia klapy. Niestety zaczął działać prawidłowo, ale i tak pralka nadal nie działała. Zdemontowałem i przedmuchałem układ podciśnieniowy i pralka ruszyła! Przy okazji niestety urwałem najpierw jeden zawias klapy (wykonany z plastiku), a potem drugi.

Wyprawa do sklepu -Centrum Metalowe i zakup jednego małego zawiasu za 2,50 zł. Demontaż zawiasu, już w tym momencie miałem dwa. Przykręciłem je zwykłymi wkrętami do wykonanej również z plastiku obudowy i pełen sukces.
    Pozdrawiam'
    Jarek

0