Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Whirlpool AWE 4316/P - świeci się kontrolka otwartej klapy

06 Sie 2018 19:40 447 7
 • Poziom 4  
  Pralka nie załącza się, najpierw kontrolka blokady klapy świeci się ciągle, po kilku sekundach migocze. Nie zapala się kontrolka "serwis". Pralka stała kilka lat w piwnicy, nie była używana. Sprawdzałem blokadę klapy, zaskakuje ale może trzeba ją wymienić - tylko nie wiem jak.
  Pomocy
 • Poziom 4  
  Na razie dzięki . Może to istotnie coś z silnikiem. W następny weekend powalczę.
  Pozdrawiam
 • Poziom 4  
  Sprawdziłem szczotki w silniku. Są ok. 4,5 cm długości, przy okazji przetarłem komutator papierem ściernym. Zabrałem się za zamek blokady klapy. To był problem. Poprawiłem wygięcie blaszek w przełączniku. Teraz po włączeniu i zamknięciu klapy kontrolka gaśnie. Niestety pralka nadal nie działa. Przekręcając pokrętło programatora w dowolne położenie zawsze pali się ta sama kontrolka - wypompowywanie wody i mruga kontrolka start/pauza. Resetowanie nic nie pomaga i ciągle to samo.
 • Poziom 4  
  Dzięki, ale problemy dopiero się zaczęły. Przeczyściłem Hydrostat i pralka ożyła.
  Wszystko zaczęło działać tylko teraz nie można otworzyć klapy. To z pewnością efekt
  mojej ingerencji w blokadę.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  No to teraz już tylko wymiana na nową bo narzędzia pójdą w ruch by otworzyć klapę. :cry:
 • Poziom 4  
  Witam.
  Najpierw wymieniłem mechanizm, rygiel zamknięcia klapy. Niestety zaczął działać prawidłowo, ale i tak pralka nadal nie działała. Zdemontowałem i przedmuchałem układ podciśnieniowy i pralka ruszyła! Przy okazji niestety urwałem najpierw jeden zawias klapy (wykonany z plastiku), a potem drugi.

  Wyprawa do sklepu -Centrum Metalowe i zakup jednego małego zawiasu za 2,50 zł. Demontaż zawiasu, już w tym momencie miałem dwa. Przykręciłem je zwykłymi wkrętami do wykonanej również z plastiku obudowy i pełen sukces.
  Pozdrawiam'
  Jarek