Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złodziejskie praktyki firmy Pitney Bowes

OTLamp 06 Sie 2018 21:45 1245 13
  • #1 06 Sie 2018 21:45
    OTLamp
    Specjalista - urządzenia lampowe

Od pewnego czasu (a może tylko wcześniej miałem szczęście?) ta firma konfiskuje lampy i zabytkowe radia kupione w ramach programu wysyłki międzynarodowej. Oczywiście nie podaje żadego powodu, żadnych wyjaśnień. Na liście przedmiotów zakazanych nie znalazłem lamp elektronowych ani zabytkowych radiów. Dziś skonfiskowali mi świetnie zachowane i w oryginalnym stanie (nawet oryginalny miedziany kondensator elektrolityczny jest) radio Westinghouse z 1931 roku. I ta bezsilność doprowadza mnie do szału, nic z tym nie można zrobić, nie ma do kogo się odwołać, nie oddadzą towaru nikomu. Co oni z tym robią potem? Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy ktoś odzyskał cokolwiek od nich?

0 13
  • #2 06 Sie 2018 21:57
    modero
    Poziom 21  

No fakt są to mistrzowie wszelkich cudów.
    Ale chwila jak konfiskuje ?
    Na jakies podstawie i jak to wyjaśnia
    Pytanie co z kasą, oddają ? (paypal)
    co na to ebay i paypal.
    Już gdzieś o tym słyszałem.... chyba bodaj na eevblog.

0
  • #3 06 Sie 2018 22:07
    OTLamp

Kasę oddają i dlatego nie czują się w obowiązku podawania jakichkolwiek wyjaśnień, powodów zatrzymania. Poprzednim razem, gdy zatrzymali mi dużą paczkę z lampami, rozmawiałem z jakimś tam urzędasem od nich. W koło macieju powtarzał obietnice, że zwrócą pieniądze (a potem gdy już oddali, że przecież zwrócili) i że dbają o najwyższą jakość swoich usług. Raz towar przepuszczą, innym razem nie i nie wiesz dlaczego. A najbardziej nie rozumiem, dlaczego nie zwracają towaru sprzedającemu. O tej dzisiejszej sytuacji sprzedajacy dowiedział sie ode mnie, nie poinformowali go o niczym. Napisał mi, że miał to radio w kolekcji od lat i że gdyby wiedział że tak się stanie, w ogóle by go nie wystawiał na sprzedaż.

0
  • #4 07 Sie 2018 05:13
    modero
    Poziom 21  

No ta firma to nie szczęście na ebay koszty doliczają se gigantyczne.
    Ale czy np płacą owe te koszty to czasem mi się nie wydaje.
    Niestety wpychają ich usługi wszędzie ...
    Przez to kupowanie na ebay czesto staje się nie opłacalne (na ogół po za ceną +25%) nie oferują nic...

0
  • #5 09 Sie 2018 18:48
    OTLamp

Doczekałem się nawet odpowiedzi, więc ją cytuję:

After talking to our third party distributor Pitney Bowes, we have been informed that the item could not be delivered because the shipment contained items that were found to be restricted for export to Poland. Items containing vintage tubes/valves are restricted because of the potential that they are pressurised valves or that they could contain mercury. Any pressurised items are prohibited by GSP as are items that may contain hazardous material like mercury.

:-?

0
  • #6 10 Sie 2018 06:48
    modero
    Poziom 21  

tak myślałem ...
    Debilne przepisy EU.
    To ja słyszałem "lepsze" numery pewne firmy (pomiarowe) nie mogą albo nie sprzedają w oficjalnych kanałach (ewentualnie tylko po uzyskaniu specjalnych zezwoleń) pewnych sprzętów pomiarowych bo też zawierają substancje z grup zakazanych.
    Łot ... Pie..na EU.

0
  • #7 10 Sie 2018 12:36
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 29  

modero napisał:
    Debilne przepisy EU.

Zwracam uwagę, że firma nie powołała się na żadne przepisy (tak tylko se napisali).
    IMO to doskonały PR-owy wykręt, znacznie lepszy od przyznania prawdy; czyli utraty przesyłki (zniszczenie/kradzież/zaginięcie).

0
  • #8 10 Sie 2018 12:46
    modero
    Poziom 21  

ale takie przepisy są ....
    Nie robią w sumie tego dla sportu (bo w sumie co by im zależało)
    Te przesyłki ida przez RTG i tam im to wychodzi, a że oni za to odpowiadają a później ja by na wejściu do EU im to wyciągali to musieli by sie oni kopać z urzedasami w EU i pewnie jeszcze by im niezłą karę dołożyli ....

0
  • #9 10 Sie 2018 22:56
    OTLamp

Przepisy UE mają się nijak do poruszonego tu problemu, nawet jeśli zawierają jakieś restrykcje, są martwe - nigdy nie miałem żadnych problemów ani z lampami, ani jakimkolwiek sprzętem lampowym, a sprowadzałem również spoza Europy - z Nowej Zelandii i z Australii. W polskim urzędzie celnym doskonale wiedzieli co jest w paczce, w przypadku jednego z obiorników z Nowej Zelandii zażądali m.in linku do strony z aukcją lub zrzut z ekranu. Nie było żadnych obiekcji, nawet cła nie naliczyli (bo antyki są zwolnione), tylko podatek 23%. W przypadku zaś innego egzemplarza, otworzyli paczkę, radio było w dwóch kartonach (jeden w drugim), obydwa były oklejone taśmą z poczty polskiej. Nie było też żadnych obiekcji, choć nie byłem zadowolony, że ktoś tam zaglądał, ale towar przynajmniej dotarł.

Natomiast w tym przypadku obiekcje ma tylko rzeczona firma. Nie wiem czy skanują RTG, bo jak przejrzałem kilka ostatnich zakupów, które przepuścili (np. lampowo tranzystorowy woltomierz cyfrowy Ballantine 355), okazało się, że żaden z nich nie miał w tytule "tube". Zatrzymują więc wszystko, co ma w nazwie "tube". Z korespondencji jaką jeszcze poprowadziłem z pracownikiem ebay wynika, że towar jest absolutnie nie do odzyskania, firma Pitney Bowes odsprzedaje go tylko sobie znanymi kanałami (za pośrdnictwem jeszcze jakiejś trzeciej firmy) i nikt o niczym nie wie.

0
  • #10 11 Sie 2018 22:42
    modero
    Poziom 21  

tak czy inaczej trzeba unikać GSP niestety ta ... firma się dokleiła do ebaya i rypie kupujących na kasę, oczywiście dla jego "dobra"
    Niestety doklejają się do coraz większej ilości akcji (głównie prywatnych) firmy wiedzą że to ... więc na ogół tego unikają.
    Na aukcjach łatwo to poznać wtedy istnieje dodatkowa zakładka "opłaty importowe"
    Nie pozostaje nic innego jak kontaktować się z sprzedawcą aby to wyłaczył ale nie wiem czy ta opcja wysyłki nie jest wciskana na siłę więc...

0
  • #12 12 Sie 2018 10:35
    modero
    Poziom 21  

Być może GSP ma dwa albo i więcej oblicz
    To oficjalne co jest tak naprawdę "g...wno prawdą" a więc aby kupowanie było łatwiejsze.
    A tak naprawdę to Rypanie kupujących wiadomo gdzie to raz
    Dwa pełna kontrola co kupują i to oni uznają co może do kupującego trafić a co nie.
    I tu się można doszukiwać teorii spiskowych

0
  • #13 13 Sie 2018 00:54
    OTLamp

Niestety ebay też nic tym nie zrobi, bo jest to mu na rękę. Biorąc pod uwagę relację sprzedajacy - ebay, doszło do normalnej sprzedaży, sprzedający dostał pieniądze za towar a ebay inkasuje prowizję. Dlatego nie wprowadzą żadnych weryfikacji na etapie wystawiania aukcji, lub chociażby jakichś nagłówków o restrykcjach GSP w takich działach jak "tube radios". Trzeba będzie samemu informować sprzedającego i prosić o wysyłkę normalną drogą.

0
  • #14 19 Sie 2018 09:56
    OTLamp

modero napisał:
    tak czy inaczej trzeba unikać GSP niestety ta ...

No i właśnie postanowiłem uniknąć. Zakupiłem kolejne radio, oczywiście wysyłka była w programie GSP, ale napisałem do sprzedającego, że tego rodzaju przedmioty podlegają restrykcjom w GSP i zostaną skonfiskowane. Odpisał, że właśnie niedawno skonfiskowali mu sprzedane lampy i nie wiedział dlaczego, teraz już wie. Wpłaciłem mu należną sumę bezpośrednio na konto paypal, wysłał normalną firmą kurierską no i jest w drodze, czekam. A tymczasem asystent GSP w imieniu sprzedającego otworzł spór o niezapłacony przedmiot! To nic, że przedmiot miał status "zapłacony", po prostu nie zechciałem skorzystać z ich cudownych usług. Sprzedający musiał sam zamknąć nieotwarty przez siebie spór.

A w rzeczonej sprawie cisza. Kasy nie oddali, minęło ponad 10 dni. Wertując ich regulaminy znalazłem taki oto zapis:

"Alternatively, eBay or Pitney Bowes may elect to return to you at any U.K. address that you have on file with eBay any GSP Item that eBay or Pitney Bowes concludes is undeliverable and require reversal of the PayPal payment that your Buyer made to you. If an item is returned to you, you may be responsible for a return postage fee. "

Napisałem do nich i wkleiłem to. Od kilku dni cisza.

0