Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemu

06 Sie 2018 21:47 1011 23
  • Poziom 5  
    Witam!

Mam bardzo duży problem z laptopem, otóż tak: Chciałem wejść do Biosu aby Sobie Windowsa zainstalować na laptopie z Windows 7 wgranym, tylko że pisało że trzeba wpisać hasło, takie okienko niebieskie. Więc chciałem zresetować BIOS, przy próbie rozkręcenia laptopa poddałem się więc go skręciłem, jedynie zwarłem pod pamięcią ram piny o nazwie:
    Samsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemu
    Samsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemu

I teraz nie mogę nic zrobić :( Czy da się go uratować? Dopiero co dostałem ten laptop od dziadka :( ...
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Zworką nie usuniesz hasła. Najlepsze rozwiązanie to serwis. Jak widać po resecie całkiem się zablokował...
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witam
    Huczul011 napisał:
    I teraz nie mogę nic zrobić
    To znaczy co się dzieje ? Ekran startowy , piski .... czy całkowicie się nie uruchamia ?
    Proponuję :
    1. Odłączyć zasilacz i usunąć akumulator.
    2. Rozebrać laptopa i wylutować ("DELIKATNIE odpowiednią lutownicą) baterię.
    3. Odczekać około 20min. i zewrzeć styki baterii (Nie samą baterię) które są na płycie przez około 30sek.
    4. Przed ponownym uruchomieniem odłączyć od płyty głównej: HDD, CD/DVD , klawiaturę i wszystkich moduły jakie są w nią wpięte.
    5. Jeżeli pamięci RAM są dwie to jedną też wyciągnąć.
    6. Sprawdzić jakie napięcie jest na baterii (ok.3V) jak jest ok to ją wlutować.
    7. Zrobić test uruchomienia bez akumulatora na zasilaczu, z samego akumulatora oraz trzecia próba dołączyć zasilacz.
    Oczywiście w.w. prace kolega @Huczul011 robi jak ma odpowiednie umiejętności w tym temacie.
    W innym przypadku można więcej uszkodzić niż naprawić.
    Powodzenia.
  • Poziom 5  
    Antek tego się obawiałem :/ kurka no. No cóż podejmę tę wyzwanie, kupie taśme kaptonową bo przyda się. Kurde wiedziałem, no nic zrobię to tylko nie wiem zabardzo jak ta bateria jest przylutowana. Zrobie to za 2 tygodnie dopiero bo jestem poza krajem :/ to będzie wyzwanie dla mnie, jak się uda to będę szczęśliwy :)
  • Red. Komputery FAQ
  • Pomocny post

Poziom 35  
    antek1cza napisał:
    sylweksylwina napisał:
    W laptopach nie działa takie czyszczenie haseł
    I tak i nie zależy od modelu.
    Przykłady innych którzy też mieli problemy z biosem i nie tylko:
    - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16874847#16874847
    - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3130242.html
    - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3120216.html

Przecież te linki zaprzeczają tym czarom, w laptopach to nie działa(ja nie miałem przyjemności z takim), trzeba czyścić ME albo cały wsad z innego zaprogramować
  • Poziom 5  
    O kurka, to w takim razie jest sens wylutowanua i wlutowania baterii od biosu na płycie głównej co kolega wyżej napisał???

• Poziom 35  
    Kliknąłeś że ta porada pomogła, myślałem, że już to zrobiłeś, zatem spróbuj, sam się przekonasz. :)
  • Poziom 5  
    Dobrze ale dopiero za 2 tygodnie bo jestem poza krajem, licze że się uda :) . Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 5  
    Samsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemuSamsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemu
    antek1cza napisał:
    Witam
    Huczul011 napisał:
    I teraz nie mogę nic zrobić
    To znaczy co się dzieje ? Ekran startowy , piski .... czy całkowicie się nie uruchamia ?
    Proponuję :
    1. Odłączyć zasilacz i usunąć akumulator.
    2. Rozebrać laptopa i wylutować ("DELIKATNIE odpowiednią lutownicą) baterię.
    3. Odczekać około 20min. i zewrzeć styki baterii (Nie samą baterię) które są na płycie przez około 30sek.
    4. Przed ponownym uruchomieniem odłączyć od płyty głównej: HDD, CD/DVD , klawiaturę i wszystkich moduły jakie są w nią wpięte.
    5. Jeżeli pamięci RAM są dwie to jedną też wyciągnąć.
    6. Sprawdzić jakie napięcie jest na baterii (ok.3V) jak jest ok to ją wlutować.
    7. Zrobić test uruchomienia bez akumulatora na zasilaczu, z samego akumulatora oraz trzecia próba dołączyć zasilacz.
    Oczywiście w.w. prace kolega @Huczul011 robi jak ma odpowiednie umiejętności w tym temacie.
    Powodzenia.

Witaj Antek1

Otóż dostałem się, do laptopa i łatwo nie było bo nieczęsto rozbieram laptopy. Zamierzyłem baterie jedyną jaka była i myślę że na bank to ona, ma taką niebieską obwódkę, a więc mam kilka pytań bo nie wszystkie zrozumiałem Antek1.

2. Chodzi o wylutowania baterii, głównie odlutowywuje w temperaturze 355 stopni, czy powinienem zmniejszyć temperature? A przylutować mogę cyną Cynel z topnikiem tak jak leżała jak coś. Czy można czymś zabezpieczyć te 2 malutkie prostokątny jakieś 1mm na 3mm czymś aby się nie spaliły lub poszły z baterią? Może taśmą izolacyjną ? Nie wiem jeszcze jak się nazywają te elementy.

3.Zewrzeć styki bez akumulatora i ładowarki tak? A styki to chodzi o pole na którym były nóżki takie baterii przylutowane? Skąd będę wiedzieć że styki są zwarte? Czy próbować do woli aż poprawnie się zrobi tak? Czyli zewrze.

4.Przed ponownym uruchomieniem? Ale mam włożyć akumulator czy z ładowarki zasilić? Laptopa chyba nie muszę skręcać jeszcze raz co? Czy mam uruchomić laptopa bez tej baterii przez ładowarkę czy akumulator?

5.Czyli mogę zostawić 1 kość ? Bo mam 2 kości 1 ma 2GB DDR3 a druga 4GB DDR3, czyli mam jedną z nich zostawić w laptopie tak?

7.O co chodzi z tą próbą? Czyli jak się nie uruchomi z samego akumulatora 3 raz to dołączyć akumulator i tylko czekać aż żadne hasło się nie wyświetli. Dobrze zrozumiałem?

Przepraszam za te pytania ale, chciałbym mieć pewność, przyda mi się to na przyszłość, na przykład na laptopie ciotki... Pozdrawiam i jutro biorę się do roboty, a grot którym lutuję to jest fabryczny stacji lutowniczej ZHAOXIN 936DH :) .

Samsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemu Samsung NP350E5C-A05PL - Hasło w laptopie i biosie, nie można włączyć systemu
  • Poziom 43  
    Huczul011 napisał:
    Chciałem wejść do Biosu ..., tylko że pisało że trzeba wpisać hasło,

Jeżeli uznać, że hasło nie wzięło się znikąd, to ta:
    Huczul011 napisał:
    ...dostałem ten laptop od dziadka
    informacja wydaje się kluczowa.
    Jeśli zaś tak, to chyba zacząć trzeba od spytania "dziadka" (zamiast kombinowania lutlampami, łomami i innymi działami laserowymi).
  • Poziom 5  
    No ale to jest hasło podczas bootowania biosu stało się ono przez zwarcie zworej JCMOS a wejscie do biosu było hasło ogólnie więc próbowałem zresetować bios i pominełem punkty z baterią i tylko zworki JCMOS zewrzołem pod ramem...

• Poziom 35  
    Wróć zatem do postu #7
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Bios trzeba zrobić programatorem i hasło zniknie.
  • Poziom 5  
    Sposób antka niestety zakończył się niepowodzeniem... Baterii nie szło odlutować, jedynie jedną nóżke, orzy drugiej pole lutownicze odpadło, 2 kabke wyszły ze wtyczki od głośników. Mam dosyć, grot uwalony nie da się go doczyścić ani nic, wie ktoś ile kosztuje serwis?

Batria wiśi normalnie, te pole z polem lutowniczym i nóżką to przykleiłem taśmą aby stykało, ale nie wiem czy to coś da. Laptop do serwisu muszę oddać :/ bo nie daje rady, za mało doświadczenia mam. Ile taki programator kosztuje? Bo wydaje mi się że to jest lepsze niż bateria...
    Czy ten programator jest uniwersalny czy do danej płyty głównej?
  • Poziom 27  
    Jak wpiszesz trzykrotnie złe hasło, masz komunikat SYSTEM DISABLED z takim długim numerem? Jeśli tak, wrzuć zdjęcie.
  • Poziom 31  
    Huczul011 napisał:
    Baterii nie szło odlutować, jedynie jedną nóżke, orzy drugiej pole lutownicze odpadło
    itd...
    Szanowny kolego na koniec postu 3 napisałem:
    antek1cza napisał:
    w.w. prace kolega @Huczul011 robi jak ma odpowiednie umiejętności w tym temacie.

To po pierwsze.
    --------------
    Po drugie cytat
    Huczul011 napisał:
    Ile taki programator kosztuje? Bo wydaje mi się że to jest lepsze niż bateria.
    Te dwa pytania sugerują , żeby jednak kolega oddał laptopa do serwisu.
    Woli wyjaśnienia :
    1. Programator kosztuje od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy złotych i są do różnych zastosowań-branż.
    2. Bateria-akumulator podtrzymuje aktualne ustawienia biosu.
    -------------
    Po trzecie : propozycje kolegów żeby dostać hasło od byłego właściciela, wgranie programatorem jak najbardziej są słuszne.
    Ja podałem inną metodę która może zadziałać i jest w miarę szybka jak ktoś to umie.
    Są jeszcze hasła serwisowe ale to też różnie z tym bywa.

ps.Przepraszam, że dopiero odpowiadam ale jestem bardzo zajęty.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Oddaj to do serwisu. Powinno się udać uratować pada, którego przegrzałeś. A z biosem większość serwisów sobie poradzi.

antek1cza napisał:
    1. Programator kosztuje od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy złotych i są do różnych zastosowań-branż.

Rozwijając post kolegi jeszcze trzeba mieć wsad, który pasuje do Twojej płyty głównej.
  • Poziom 27  
    Koledzy robicie z prostej usterki niesamowity problem. Dolutowanie pada od baterii to żaden problem, zwłaszcza że w necie dostępny schemat. Programator CH341 którym można to zaprogramowac kosztuje 20zl, a o wsad zawsze można poprosić.

A poza tym sprawdzał kolega czy ma ten komunikat system disabled? Bo może się obyć bez programatora.
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    W tym modelu na szczęście podłączenie bateryjki nawet z całkowicie wyrwanymi padami nie jest większym problemem.
    Ale jeśli nie dałeś sobie rady z odlutowaniem bateryjki - lepiej się za to nie bierz. Albo serwis, albo kup uszkodzoną płytę i poćwicz lutowanie na złomie.

W tej płycie jest jeszcze programowalne KBC (KB9012) i też może być konieczne jego zaprogramowanie - a tego nie zrobisz programatorem za 20 zł.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Do usunięcia hasła z BIOS w tym modelu nie trzeba programowac 9012
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Do hasła nie, ale niezgodność wersji EC i BIOS może powodować różne problemy - z tych z którymi się spotkałem - np. przełączanie grafik. Nie wiemy jaka wersja siedzi w KBC i BIOSie, a jaką ewentualnie wgra Autor do kości SPI.
  • Poziom 5  
    Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i przepraszam za odzew po takim czasie. Laptop idzie na serwis niestety. Pozdrawiam