Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Czy warto kupić pozdespoły pod FM2 i DDR3?

ajpe_ninja 07 Aug 2018 01:22 720 19
Optex
    ajpe_ninja
    Level 13  
    Witam,

Od pewnego czasu patrzę na procesory i ogromnie kuszą mnie te tanie czterordzeniowe procesory na socket i zastanawiam się czy warto je kupić.
  • Optex
    ajpe_ninja
    Level 13  
    Kusiło mnie to:
    Cztery rdzenie
    4MB cache
    4.1GHz i możliwość podkręcania ( podkręciłbym )
    Zintegrowana grafika
    Niska cena
    Podzespoły do kompa wymieniam rzadko 4GHz wystarczyło by mi na 3-5 lat

Odstraszało mnie to: tylko DDR3
    W przypadku ulepszania procesora wymiana płyty i kości RAM
    dt1
    Admin of Computers group
    Core 2 Quad kusi jeszcze bardziej.
    Na przykład:
    cztery rdzenie
    12 MB cache
    3.0GHz i możliwość podkręcania (podkręciłbyś)
    jeszcze niższa cena.

Na Gigaherce nie mierzy się wydajności procesora. Kup sobie Pentium G5400 zamiast szrociastej platformy biurowej sprzed połowy dekady. Okazuje się, że dwurdzeniowe G5400 jest pod każdym względem lepsze od podkręconego A10-7890K. Kto by pomyślał. Mniej rdzeni, mniej "gigaherców" i jeszcze podkręcać nie można, a wydajniejsze...

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-A10-...-vs-Intel-Pentium-Gold-G5400/m118648vsm484278
  • Optex
    ajpe_ninja
    Level 13  
    To jaka jest dobra i tańsza alternatywa dla Ryzena 3 2200G?

Dodano po 3 [minuty]:

Moze być inny socket.
    Ta alternatywa ma po prostu być dobra w grach ale integry nie będę używał, ale chcę ja mieć.

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam za ogonki ą ę, ale piszę szybko na telefonie.

Moderated By dt1:

I Kolegi lenistwo jest usprawiedliwieniem, że nie stawia Kolega znaków przestankowych, robi błędy i nie używa polskich liter? W sumie to nie jest. Jeśli nie potrafi Kolega pisać szybko i poprawnie na telefonie, to proszę pisać wolno.

Pisownia tego postu została poprawiona, dalej proszę o nią dbać samodzielnie.

safbot1st
    Level 43  
    Pytanie w jakiej cenie toto. I w jakie gry zamierzasz grać na... Integrze?
    ajpe_ninja
    Level 13  
    [quote="ajpe_ninja"]To jaka jest dobra i tańsza alternatywa do ryzena 3 2200g?

Integry nie będę używał ale chce ją mieć.
    Cena do 450zł.
    ajpe_ninja
    Level 13  
    450 na procesor. RAM i płytę ja poszukam.
    dt1
    Admin of Computers group
    Sam ram kosztuje 350zł, więc w takim budżecie proponuję jeszcze trochę odłożyć i wtedy coś kupić.

Dla mnie sensowny pakiet minimum z możliwością rozbudowy to H310M + Pentium G5400 + 4 GB DDR4 w jednej kości. Sama płyta i procesor to około 480-490 złotych. Do tego 4GB RAM to jakieś 160-170zł.

Mniej sensowny, ale jeszcze nie beznadziejny zestaw to H110M, G4560, 4GB DDR4 - płyta będzie tańsza, procesor też minimalnie tańszy, ale gorsze opcje rozbudowy.

Za 450 złotych na płytę, pamięc i procesor nic szczególnie ciekawego nie kupisz. Możesz szukać płyty B75, procesora I5-2400/2500 i 4GB DDR3. taki komplet masz jakieś tam szanse kupić za 450zł, jeszcze da się coś na tym osiągnąć, procesor już nie jest za drogi, RAM DDR3 jest tani. Oczywiście zestaw dosyć stary i jakiejś bardzo dużej możliwości rozbudowy mieć nie będzie, ale do rozbudowy to był zestaw na samej górze (do niego musiałbyś ze dwie stówy dozbierać).
    ajpe_ninja
    Level 13  
    Ale 450zł chcę wydać TYLKO na pocesor
    dt1
    Admin of Computers group
    Stosowanie znaków przestankowych i wielkich liter gdzie trzeba ułatwia zrozumienie pewnych treści.

W takim razie i3-8100 (chociaż może on 470-480 kosztować). Jak ma być do 450 to pewnie wspomniany Ryzen 3-2200G będzie OK i nie ma co za bardzo szukać alternatyw, jeśli to 450 jest nieprzekraczalne.

Dziwię się, że nie poda Kolega budżetu na całość. Tak łatwiej szukać. Za chwilę pewnie będzie pytanie, jaki RAM do xxx złotych kupić i jaką płytę do xxx złotych kupić. A można byłoby sobie wszystkiego razem poszukać i poprzesuwać budżety tak, żeby suma się zgadzała, a żeby jeszcze z tego dobry sprzęt wyszedł.
    ajpe_ninja
    Level 13  
    Na procesor 450zł wymagania: odblokowany mnożnik , byle jaki zintegrowany układ graficzny.
    Na ram ok 380 (już znalazłem 2x 2400MHz 4GB DDR4)
    Płyta max 280zł (znalzłem na socket AM4 [może być inny]

Czekam na propozycję.

Przypominam alternatywa do Ryzena 3 2200G
    dt1
    Admin of Computers group
    Skoro OC jest konieczne to za te pieniądze nie będzie alternatywy od Intela. Łatwo sprawdzić, że i3-8350K kosztuje 750zł. Jedynie używki, i5-4690K znalazłem jedno za 480zł na Allegro, do tego używana płyta Z97 i RAM można sobie tańszy kupić, bo to jeszcze epoka DDR3.
    ajpe_ninja
    Level 13  
    Czyli nie ma alternatyw?
    ajpe_ninja
    Level 13  
    Dobrze czyli spokojnie można zamknąć ten temat.

Dodano po 13 [minuty]:

Albo i nie zapytam się ciebie jako specjalisty czy mój zestaw jest ok

Dodano po 2 [minuty]:

Spoiler:
    Czy warto kupić pozdespoły pod FM2 i DDR3?

Przepraszam za barwy ale mam włączany taki filtr aby mnie oczy nie bolały :)
    dt1
    Admin of Computers group
    Zasilacz bardzo przeciętny
    Napęd DVD raczej dość głośny (ale to nie jest specjalnie krytyczne urządzenie) - LG moim zdaniem są cichsze i mniej wibrują
    Dysk SSD słaby, na okrojonym dwukanałowym kontrolerze bez cache DRAM i do tego sparowany z dość słabymi pamięciami TLC
    Co do dysku HDD nie wiem - Seagate i WD ostatnio przestałem kupować, za dużo musiałem na reklamację wysyłać, ale może ta seria jest bardziej udana niż poprzednie - nie miałem, więc nie wypowiem się.
    Kartę graficzną bym wziął taką: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-ge...mi-displayport-box-gtx-1050-2gt-ocv1-1664782/ - chyba że za przetaktowanie o 2.5% chcesz zapłacić +50zł

No i to chyba tyle z uwag.
    ajpe_ninja
    Level 13  
    No to zmieniam grafikę

Dodano po 12 [minuty]:

Jaki inny zasilacz proponuhesz w tej cenie?

Dodano po 2 [minuty]:

A co powiesz o obudowie, karcie sieciowej, ram i coolerze procka?