Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie

07 Sie 2018 03:19 1209 36
  • Poziom 7  
    Witam, mam taki problem:
    Komputer nie uruchamia programów, nawet przeglądarki się nie da uruchomić, znaczy udało się na chwilę uruchomić ale po chwili przestała działać. Nie mogę Ccleaner uruchomić, ani programu antywirusowego, przy przeglądaniu dysku jest z kolei tak że uruchomi się folder i potem następny przytnie i znowu się uruchomi. W trybie awaryjnym dysk normalnie można przeglądać i programy niektóre się uruchamiają ale nie mogę w trybie awaryjnym uruchomić malwarebytes. Robiłem 3 dni temu skanowanie malwarebytes oraz AVG i nie wykryło żadnych zagrożeń. Zrobiłem przywracanie systemu ale nic to nie dało. Teraz wyskoczył mi komunikat że nie mam programów antywirusowych uruchomionych, a mam zainstalowane dwa. Wie ktoś jaka może być przyczyna tego proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucieProblem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie

Instrukcja spod 0x0000000077010CD7 odwołuje się do adresu pamięci 0x00000000732A1E74. Żądane dane nie zostały umieszczone w pamięci z powodu błędnego stanu We/Wy adresu 0xc00009c. Taki błąd wyskoczył przy próbie uruchomienia malwarebytes a teraz się AVG zawiesiło nie da się go wyłączyć a malvare się nie uruchamia i nie wyskakuje błąd.

Te zdjęcia powyżej to test dysku HD tune komputer jest włączony w trybie awaryjnym. Tak mi się wydaje że to dysk bo w trybie normalnym przy włączaniu pulpitu wydawał dziwne dźwięki ale pewności nie mam dlatego proszę o pomoc.

Wykonałem też test za pomocą Windowsa na pamięci ram ale żadnego błędu nie wykazał.

Próbowałem też naprawy windowsa i też to nic nie dało. Chciałem usunąć malvarebytes oraz AVG ale nie da się tego zrobić za pośrednictwem panelu sterowania ale ręcznie udało mi się usunąć malvarebytes z dysku lecz AVG się nie da usunąć. Programem Ccleaner naprawiłem rejestr ale nie pomogło to nic. Wszystko to robiłem w trybie awaryjnym w normalnym trybie jest to nie do zrobienia.
    Nie wiem co jest przyczyną tego stanu rzeczy nie działo się tak wcześniej po prostu jak uruchomiłem komputer po kr?tkim czasie nie korzystania z niego taki problem wystąpił. Proszę o pomoc.

Specyfikacja:
    GTX 970 4GB MSI, Intel core i5 3,1 GHz, 16GB Ram, dysk HDD 1000GB.
  • Poziom 7  
    Z bootowalnego nośnika czyli z pendrive uruchomić antywirusa tak i przeskanować komputer ? Musi to być zrobione w trybie normalnym czy może być w trybie awaryjnym bo w normalnym raczej nie będzie się dało przeskanować . Malwarebytes nada się do tego ?
  • Poziom 43  
    @Dominik0990 ! Ważne dane do uratowania...

Dysk do utylizacji.
  • Poziom 7  
    No ja próbuję programem Kasperski z pendrive zrobić skanowanie ale pisze mi start booting from USB device i error booting a jak system naprawiałem z pendrive to czytało. Skąd pewność że dysk do utylizacji ?
  • Poziom 43  
    (01) błędy odczytu, błędy odczytu w hdtune, czerwone, skazują go na nią. Nic już nie skanuj tyko ratuj dane.
    Ps. Zasilacza zestaw nie posiada? Podaj model i markę.
  • Poziom 7  
    Pan powyżej napisał żebym spróbował zeskanować pan piszę na pewno padnięty ten dysk już nie wiem co robić a jak kupie dysk i bd tak dalej to lipa trochę będzię wtedy a pieniędzmi nie sram za przeproszeniem :d
  • Poziom 43  
    Pan @jdubowski jak się przyjrzy też potwierdzi Ci usterkę dysku. W dodatku te "dziwne dźwięki dysku" które opisałeś...
    Chcesz pewność, że wina jest po stronie dysku to wykonaj skan czasów dostępu do sektorów w MHDD.
    Zakupy sprzętu się zaczyna od markowego zasilacza, nie od dysku.
    Podaj model i markę zasilacza.
  • Poziom 7  
    Vero L1 Vero AC 230v silentium pc
  • Poziom 43  
    Markowy. Teraz już naprawdę zalecam ratowanie danych...
    Przykro mi, fakty mówią same za siebie.
  • Poziom 7  
    Sprzęt chodził dobrze do dziś 4 lata karta graficzna w nim była tylko wymieniana na lepszą ale nie z powodu awarii GTX 660 wciąż działa ale wymieniłem po prostu na lepszy model gtx970 a tak to nic nie zmieniałem w tym kompie od 4 lat.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    safbot1st napisał:
    Pan @jdubowski jak się przyjrzy też potwierdzi Ci usterkę dysku. W dodatku te "dziwne dźwięki dysku" które opisałeś...

Za dobrze ten dysk nie wygląda, dołaczę sie do tej opinii.
  • Poziom 43  
    @jdubowski Przykro mi, że się wcinam, ale nie uważa Kolega, że skany antywirusowe na HDD w takim stanie to lekkie faux pas?
    EDIT:
    Dziekuję za wsparcie. :)
  • Poziom 7  
    jdubowski napisał:
    Dominik0990 napisał:
    No ja próbuję programem Kasperski z pendrive zrobić skanowanie ale pisze mi start booting from USB device i error booting

Tego Kasperskiego jak umieściłeś na tym USB?

Wypaliłem obraz ISO programu za pomocą ultra ISO na pendrive w przypadku systemu Windows ta opcja się sprawdziła Kasperski nie działa poprzez tą opcję ...

Dodano po 2 [minuty]:

jdubowski napisał:
    safbot1st napisał:

Za dobrze ten dysk nie wygląda, dołaczę sie do tej opinii.
    .

Tak ale te dźwięki słyszałem tylko raz a w trybie awaryjnym też nie powinno się dać nic uruchomić jak dysk jest zepsuty ? Bo Ccleaner da się uruchomić ale już w trybie normalnym się nie da.
  • Poziom 43  
    Dominik0990 napisał:
    w trybie awaryjnym też nie powinno się dać nic uruchomić jak dysk jest zepsuty ?

Nie ma reguły. Otrzymałeś porady. Odnieś się do nich. Np. wykonanie backupu/kopii posektorowej danych oraz:
    safbot1st napisał:
    wykonaj skan czasów dostępu do sektorów w MHDD.

Link to tutoriala:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863
    Ja tylko na koniec wspomnę - praca na uszkodzonym dysku może się wiązać z całkowitą utratą danych.
  • Poziom 7  
    safbot1st napisał:
    Dominik0990 napisał:
    w trybie awaryjnym też nie powinno się dać nic uruchomić jak dysk jest zepsuty ?

Nie ma reguły. Otrzymałeś porady. Odnieś się do nich. Np. wykonanie backupu/kopii posektorowej danych oraz:
    safbot1st napisał:

Link to tutoriala:
    Ja tylko na koniec wspomnę - praca na uszkodzonym dysku może się wiązać z całkowitą utratą danych.

Obecnie robię skanowanie i jak na razie wykryło 6 obiektów więc może w tym tkwi przyczyna.

Jeśli to nic nie da przperowadze skan dysku za pomocą programu który podałeś i wstawię zdjęcie do weryfikacji bo ja się na tym nie znam .

Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie

Dodano po 5 [minuty]:

A program Kasperski zbotowałem za pomocą programu rufus i się odpalił z pendriva.

Dodano po 28 [minuty]:

Dominik0990 napisał:
    safbot1st napisał:
    Dominik0990 napisał:

safbot1st napisał:

Link to tutoriala:

Obecnie robię skanowanie i jak na razie wykryło 6 obiektów więc może w tym tkwi przyczyna.

Jeśli to nic nie da przperowadze skan dysku za pomocą programu który podałeś i wstawię zdjęcie do weryfikacji bo ja się na tym nie znam .

Dodano po 5 [minuty]:

A program Kasperski zbotowałem za pomocą programu rufus i się odpalił z pendriva.

Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucieProblem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie

Zdjęcia z reszty skanowania proszę o opinie i pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Dominik0990 napisał:

safbot1st napisał:

Link to tutoriala:

Oto zdjęcia z trwającego skanu dysku poprzez program mhdd proszę o opinię i pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Zdjęcia z zakończonego skanu dysku programem mhdd proszę o weryfikację i pomoc z góry dzięki .Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie

Dodano po 24 [minuty]:

Zdjęcie Smart attributes dysku Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie
  • Poziom 43  
    Nie jest tak źle z tym dyskiem jak myślałem. Tak jak widać w HDtune na początku dysku 4 sektory do remapu i to powinno załatwić sprawę.
    Wykonaj remap tak jak podałem w moim ostatnim linku. Najlepiej najpierw wykonać kopię ważnych danych, ale sam remap nie usuwa danych z dysku.
    Zamieść SMART po remapie.
  • Poziom 7  
    safbot1st napisał:
    Nie jest tak źle z tym dyskiem jak myślałem. Tak jak widać w HDtune na początku dysku 4 sektory do remapu i to powinno załatwić sprawę.
    Wykonaj remap tak jak podałem w moim ostatnim linku. Najlepiej najpierw wykonać kopię ważnych danych, ale sam remap nie usuwa danych z dysku.
    Zamieść SMART po remapie.

A jak już wyszedłem z tego to mogę ten remap zrobić bez skanowania dysku ?

Po prostu chodzi mi o to czy mogę od razu po uruchomieniu zrobić remap ?

A co Pan powie na to że jak teraz próbowałem uruchomić w trybie normalnym komputer żeby zgrać potrzebne pliki z dysku C na pendriva to jak się pojawia ikona windowsa i wczytywanie to potem na dosłownie sekunde bluscreen z jakimiś napisami których nie da się przeczytać bo zaraz ten ekran znika i komputer znowu się uruchamia i teraz się włączyła naprawa systemu i proponuje mi system żeby wrócić do wcześniejszej wersji windows która dobrze działała ale ja już to robiłem i to tak nic nie dało. A pliki chce zgrać ważne bo pomyślałem żeby zrobić format tylko dysku C i zainstalować windowsa na nowo na dysku C przy czym nie usunę danych z dysku D bo da się tak jak jest dysk podzielony na partycje czy się nie da ?
  • Poziom 43  
    Zacznij działania od ramapu. Jest konieczny. Oczywiście najpierw zgraj ważne dane na inny nośnik.
    Dominik0990 napisał:

Dokładnie tak. Remap będzie wyglądał identycznie jak skanowanie, ale zmieni się po nim SMART.
  • Poziom 7  
    safbot1st napisał:
    Zacznij działania od ramapu. Jest konieczny. Oczywiście najpierw zgraj ważne dane na inny nośnik.
    Dominik0990 napisał:

Dokładnie tak. Remap będzie wyglądał identycznie jak skanowanie, ale zmieni się po nim SMART.

I myśli Pan że to pomoże ? A tą instalację windows da się tak zrobić jak pisałem powyżej czyli że tylko dysk sformatować a dysk d żeby pozostał bez zmian jak dysk jest podzielony na partycje c i d ?

Dodano po 8 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Dominik0990 napisał:

3) Jak usunąć bad sektory i wolne sektory?
    Najlepszym sposobem na usunięcie badów i wolnych sektorów jest zerowanie a potem remap dysku (zerowanie powoduje bezpowrotną utratę danych)
    Aby wykonać zerowanie całego dysku w MHDD należy użyć komendy ERASE i liknąć 2 razy enter .
    Po zakończeniu zerowania wykonujemy następująco Remap.

Tutaj piszę że najpierw trzeba wykonać zerowanie i to usuwa dane z dysku. Mam pominąć zerowanie i wykonać sam remap i to pomoże ?

Dodano po 55 [minuty]:

O dziwo jak teraz uruchomiłem komputer to działa dobrze da się uruchamiać programy i kopiować pliki w trybie normalnym a nie robiłem jeszcze tego remapu także nie wiem co się nagle stało że działa dobrze jeszcze patrzyłem czy procesor nie jest obiciążony ale nie jest ramy też także nie wiem jak to się stało że chodzi dobrze . Ale zrobię ten remap i jeszcze raz Kasperskiego anty wirusa uruchomię i jak będzie potrzeba to wgram windowsa na nowo i tyle. Czy coś jeszcze mozna by zrobic ?

Dodano po 1 [minuty]:

A komputer się nie chciał uruchomić i wywalało bluscreen przy ładowaniu windowsa przez to że zmieniłem opcje dysku w biosie z atp na idt czy jak to tam zwał jak powróciłem do atp to się uruchomił.

Dodano po 12 [minuty]:

Jeszcze jedno jeśli komputer w pulpicie przy uruchomionym antywirusie wpiętym pendrive oraz programami nividia typu geforce experience zuzywa 3giga ramu pamięci to dobrze czy źle ? Bo przeczytałem teraz w jednym artykule z 2014r. że nie powinna ta wartość przekraczać 1 giga .. ? Proszę o pomoc z góry dzięki :)

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Tutaj zdjęcia załączam co pokazują jakie jest zużycie procesora oraz ramu podczas uruchomionego avg ale nie skanującego oraz programu geforce experience żadne inne programy nie są uruchomione oprócz tych systemowych co się zawsze uruchamiają w tle przy stracie systemu . Zastanawiam mnie czy to zużycie ram nie jest zbyt duże bo czytałem że nie powinno być większego zużycia ram niż 1gb podczas pobytu w pupicie i przy uruchomionym antyvirusie i programach systemowych a tutaj oscyluje ono w granicach 4 giga . Procesor nie przekracza 5 procent a taka jest norma z tego co wyczytałem a wyczytałem to tutaj : https://kindkomp.pl/blog/drastyczne-spowolnienie-komputera-szukamy-przyczyn/

Co może powodować to zbyt wysokie zużycie ram przy włączonym tylko antyvirusie , geforce experience oraz programach systemowych na które nie mam wpływu proszę o odpowiedź i pozdrawiam .
    Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucieProblem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucieProblem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucieProblem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucieProblem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie
  • Poziom 7  
    Robię to remap ale krzyżyki czerwone dalej są te bad sektory .Problem z Komputerem - Dysk HDD, programy, pamięć ram, spowolnienie, zepsucie

Dodano po 12 [minuty]:

Już wyskoczyło 6 krzyżyków czerownych a po każdym pojawia się niebieski prostokąt co to znaczy ?

Dodano po 40 [minuty]:

ElektroMaroslawos napisał:
    Masz tam cenne dane ze tak ci zależy? , bo masz kartę graficzną za prawie tysiąc złotych, a dysku nowego SSD nie?

A tak do tematu, ładnie to może być rozwiązane poprzez ratowanie go, lecz ile będzie działał taki dysk za nim nagle kompletnie się wyłączy ?
    Bo co spowodowało taki błąd?
    Ten dysk nie jest wart tego, to już złom.
    Temperatury pewnie za wysokie i doszło do uszkodzenia to jest częsty błąd przy mechanicznych dyskach.

Po naprawie dysku kupuje dysk ssd za 120zł posiadający 120 giga pamięci i jakiś hdd dobry z 1000 giga pamięci jak będę sobie chciał zagrać w grę co potrzebuje do dobrego działania dysku sdd to po prostu zainstaluję tę grę na tym dysku a po przejściu usunę i tyle taniej mi wyjdzie niż kupować jakiś drogi ssd z 1000 giga pamięci .

Nie wiem co spowodowało taki błąd dysk jest już używany non stop 4 lata to się zużył w końcu no nie nic nie trwa wiecznie . Temperatura dysku nigdy nie przekraczała 40 stopni podczas grania w gry pod obciążeniem także to nie wina tego. No a jak kupie te dyski to szybko na nie dane przerzucę z tego psującego się i tyle.

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Dysk po remapie :

Zdjęcie zaraz po skanowaniu :

Zdjęcie Smartu po remapie :
  • Poziom 43  
    Dobry plan, ten co powyżej napisałeś. Dysk jak widać definitywnie kończy żywot ->
    ciągle rośnie (01) błędy odczytu.
    Jak już zgrasz dane możesz wtedy wyzerować go, remapować i może będzie z niego magazyn na zapasową kopię danych.
  • Poziom 6  
    Napisz kiedyś czy poprawnie zkopiowałeś wszystkie dane z uszkodzonego dysku na nowy i czy są potem poprawnie odczytywane przez system.
  • Poziom 7  
    safbot1st napisał:
    Dobry plan, ten co powyżej napisałeś. Dysk jak widać definitywnie kończy żywot ->
    ciągle rośnie (01) błędy odczytu.
    Jak już zgrasz dane możesz wtedy wyzerować go, remapować i może będzie z niego magazyn na zapasową kopię danych.

Właśnie tak zrobię dzięki za pomoc :)

Co to znaczy że dyskwalifikuje (01) = błędy odczytu ?

Skanowałem teraz komputer drugi raz Kasperski Rescu Disc i nie wykryło 9 wirusów tak jak wczoraj ale wykryło 5 i z ich opisu wynika że to te same co wczoraj a przecież zaznaczyłem w programie żeby je usunął co w takim razie robić żeby pozbyć się tych wirusów ?

Dodano po 57 [sekundy]:

ElektroMaroslawos napisał:
    Napisz kiedyś czy poprawnie zkopiowałeś wszystkie dane z uszkodzonego dysku na nowy i czy są potem poprawnie odczytywane przez system.

Napiszę jak kupie dyski i zgram dane pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Dominik0990 napisał:

Paranetr #1 - na samej górze zlicza ile razy nie dało się odczytać danych z dysku.
    Jeśli nie jest na 0, to bardzo niedobrze.
    Dominik0990 napisał:
    Skanowałem teraz komputer drugi raz Kasperski Rescu Disc i nie wykryło 9 wirusów tak jak wczoraj ale wykryło 5 i z ich opisu wynika że to te same co wczoraj a przecież zaznaczyłem w programie żeby je usunął co w takim razie robić żeby pozbyć się tych wirusów ?

Zamieść logi z FRST. Link do programu. Załącz z niego 2 pliki TXT:
    https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/
  • Poziom 7  
    safbot1st napisał:
    Dominik0990 napisał:

Paranetr #1 - na samej górze zlicza ile razy nie dało się odczytać danych z dysku.
    Jeśli nie jest na 0, to bardzo niedobrze.
    Dominik0990 napisał:

Zamieść logi z FRST. Link do programu. Załącz z niego 2 pliki TXT:
    https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Ten program też się zgrywa na pendriva i przy uruchamianiu windows się go otwiera ?

Te logi zapiszą się na dysku tak ?

Da się coś zrobić żeby ten paranetr wskazywał 0 bez kasowania danych z dysku ?
  • Poziom 43  
    Dominik0990 napisał:

Ha ha. Nie trzeba. To tylko informacja jak bardzo zajechany jest dysk. Tak jakbyś cofał licznik w samochodzie, żeby lepiej jeździł. Bez sensu.
    FRST odpalasz normalnie jak program w windowsie.

ps. Bez sensu pisać na PW i w temacie jednocześnie. Piszmy w temacie.
  • Poziom 7  
    Czyli zainstalować ten program w normalnym trybie pracy windowsa uruchomić zeskanować dyski i zamieścić tutaj raport z tego skanu ?

Dodano po 51 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Dominik0990 napisał:

Ha ha. Nie trzeba. To tylko informacja jak bardzo zajechany jest dysk. Tak jakbyś cofał licznik w samochodzie, żeby lepiej jeździł. Bez sensu.
    FRST odpalasz normalnie jak program w windowsie.

ps. Bez sensu pisać na PW i w temacie jednocześnie. Piszmy w temacie.

Czyli zainstalować ten program w normalnym trybie pracy windowsa uruchomić zeskanować dyski i zamieścić tutaj raport z tego skanu ?
  • Poziom 43  
    Tego się nie instaluje, klikaj "Skanuj" i zamieść, co wypluje.