Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J4620DW - Brak jednego koloru

jamiro1 07 Sie 2018 08:56 159 1
  • #1 07 Sie 2018 08:56
    jamiro1
    Poziom 10  

Witam.
    Mam dosyć duży problem z jakością druku w mojej drukarce. Przy druku na żółtym kolorze przeciągnięty był czarny pasek. Standardowe czyszczenie z menu nie pomagało. Postanowiłem przeczyścić głowicę za pomocą płynu do czyszczenia głowic drukujących. Z początku niby było OK, ale zaraz potem przestało drukować kolor Cyan. Ponowne zapuszczenie czyszczenia głowicy nie pomagało. Przepłukałem płynem jeszcze raz głowice, tylko już podpinając wężyk do wlotu Cyan, niby wydaje się głowica drożna ponieważ na podłożonym ręczniku papierowym pod głowicę przelewał się płyn, ale po zamontowaniu tuszy, zrobiłem wydruk testowy, coś tam wydrukowało, ale chyba tymi resztkami płynu, a potem znowu był brak koloru. Robiłem kilkakrotnie standardowe czyszczenie głowicy, ale przy wydruku testowym był nadal brak niebieskich kwadracików. Tusze używam oryginalne i są pełne.
    Czy może ktoś Mi pomóc co się mogło stać i jak rozwiązać problem z brakiem wydruku niebieskiego koloru mimo pełnych tuszy i wydaje się drożnej głowicy? Możliwe jest gdzieś zapowietrzenie? Jak mogę ewentualnie to sprawidzć i rozwiązać z tym problem.

0 1
  • #2 08 Sie 2018 23:38
    dr.master
    Poziom 37  

Zobacz czy widać gdzieś powietrze w przewodach.
    Na rozłożonej drukarce puść czyszczenie głowicy i będziesz widział jak tusz leci w stronę głowicy i gdzie się zatrzymuje ewentualnie.
    Zobacz czy nie zalewasz pampersa jednym kolorem z powodu nieszczelności.

0
  Szukaj w 5mln produktów