Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C - Jaki olej dolać?

Silesia87 07 Sie 2018 09:11 453 5
  • #1 07 Sie 2018 09:11
    Silesia87
    Poziom 2  

Witam, muszę dolać oleju silnikowego bo pokazuje już minimum, a nie mam pojęcia jaki był tam wlany. Kojarzę tylko coś ze mechanik mówił że wlał półsyntetyczny.
    Mowa o Corsa C benzyna 1.2
    Jaki mogę wlać żeby nie było niespodzianek?

0 5
  • #2 07 Sie 2018 09:21
    rtj71
    Spec od komputerów

Silesia87 napisał:
    Jaki mogę wlać żeby nie było niespodzianek?

Żaden, wymień po prostu na nowy, wtedy i tylko wtedy będziesz mieć pewność że jest ok.

0
  • #3 08 Sie 2018 08:13
    helmud7543
    Poziom 42  

Wszystkie markowe oleje są mieszalne - gluta nie zrobi. Nie patrz na bazę, możesz dać spokojnie syntetyk, dolej coś co jakościowo (norma) jest akceptowalne przez producenta, uniwersalna lepkość to 5W40 w naszym klimacie. Jeśli masz półsyntetyk to mniejszej lepkości raczej tam nie niż 10W40. Nie wiemy w jakim stanie silnik. Za duża lepkość i może palić olej, za mała - jeśli silnik zużyty - może go dobić i też może pić olej.
    Natomiast wymiana całkowita jest optymalnym rozwiązaniem, tym bardziej jak nie wiesz co tam jest wlane (im więcej dodatków syntetycznych tym lepsze właściwości myjące, z kolei im więcej bazy mineralnej tym częstrza wymiana jest zalecana żeby utrzymać silnik w czystości, oczywiście dobierasz najpierw klasa jakościowa, potem lepkość, potem baza ale tu zalecam syntetyk lub dobry półsyntetyk).

0
  • #5 08 Sie 2018 08:32
    andrzej20001
    Poziom 42  

Ee te kosiarki chyba na 5w30 powinny chodzić. To te wynalazki na łańcuchu 1.0 1.2 16V

0
  • #6 08 Sie 2018 11:51
    helmud7543
    Poziom 42  

Powinien, ale pisze że półsyntetyk, a takich 5W30 nie ma chyba - co mówi co nieco o silniku a przynajmniej o właścicielu poprzednim. Nie wiadomo w jakim stanie ten silnik dlatego poszukałbym oleju z klasą dla tego silnika ale o lepkości 40 - ile oczywiście jest dostępny.

0