Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hotbird brak wybranych transponderow

dziadu_pl 07 Aug 2018 09:21 4104 14
e-mierniki
    dziadu_pl
    Level 5  
    Witam szanownych forumowiczów.

Jestem początkującym użytkownikiem telewizji satelitarnej i mam problem z instalacja SAT.
    Nie łapie mi kilku transponderów z hotbird, jeden z nich na którym najbardziej mi zależy (nc+) to: 12265 V, mam na nim jakość 45% sile 10%.

Większość transponderów działa mi prawidłowo (siła 90% jakość 75%). Obraz jest czysty i nie przycina. Przeszukiwanie wszystkich transponderów dla obu satelitów znajduje mi około 2000 kanałów. Antena była ustawiana przez instalatora miernikiem.

Instalacja oparta o multiswitch terra MRS-908, konwertery QUATRO Fte eXcellento, czasza triax 80, zez DUOBLOCK 6 TD TRIAX, tuner ferguson ariva 253 combo najnowsze oprogramowanie.

Pełna lista transponderów których brakuje mi na hotbird przeglądając poszczególne transpondery (siła 45% jakość 10%):

10853 H
    11096 H
    11200 H
    11258 H
    11585 H
    12015 H
    12245 H
    12399 H

11075 V
    11432 V
    11449 V
    11766 V
    11842 V
    11996 V
    12034 V
    12073 V
    12118 V
    12265 V
    12303 V
    12341 V
    12418 V
    12466 V
    12500 V

Co może być przyczyna ? Od czego zacząć szukać ? Jeśli ww. opis ma jakieś braki bardzo proszę o pytania.

pozdrawiam serdecznie
  • e-mierniki
    arekopo
    Level 14  
    miałem podobną usterkę, brak transponderów, winą okazał się konwerter, pożycz od kogoś i sprawdź. Instalator nie sprawdził? czy to się stało nie dawno?
  • e-mierniki
    dziadu_pl
    Level 5  
    Nie wiem jakie transpondery instalator sprawdzał podczas ustawienia anteny. Po jednym transponderze na każdym satelicie.
    Instalacja nowa (2 tyg). Efekt występuje od początku. Zamienię w takim razie konwerter z astry i sprawdzę czy działa. Chociaż nie ukrywam ze wolał bym zacząć szukać usterki "od dołu".

Kolego takie pytanie, czy w Twojej sytuacji nie było czasem uszkodzenia całego toru np.: HH, VH ? U mnie z każdego toru odbiera jakieś transpondery.
    Kenworth 18
    Level 42  
    Witam.
    Pożycz choćby od sąsiada jakiś tuner sat lub dekoder NC+ lub CP i sprawdź czy wina nie leży po stronie sprzętu.
    Mnie już też kiedyś uszkodziła się głowica w tunerze satelitarnym.
    dziadu_pl
    Level 5  
    Mam starego analogowego fergusona. Nada się ?
    Kenworth 18
    Level 42  
    Nie. Musi to być tuner lub dekoder pracujący w paśmie HD.
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    dziadu_pl wrote:
    wolał bym zacząć szukać usterki "od dołu"

Skoro "od dołu", to w pierwszej kolejności sprawdź czy w dekoderze masz aktualną listę transponderów. Kilka z w/w tp. nie nadaje (np. na HB - 11075, 11096, 11258, 12303) , a na pozostałych sprawdź poprawność SR, FEC, Standard.
    dziadu_pl
    Level 5  
    Kolego _kli_: dobry strzał, po czyszczeniu listy i modyfikacji parametru SR nie działa znacznie mniej transponderów:

Nadal nie działa ich sporo ale chyba tylko w paśmie HV. W Ariva combo 253 mogę edytować tylko częstotliwość, polaryzacje i SR.

Podłączyłem drugi dekoder (tego starego analogowego ferdka). Widzi Astre, wyszukuje kanały, nie widzi w ogóle Hotbirda ale nie mam co do niego pewności.

UPDATE:

Podłączyłem dekoder do drugiego portu w multiswitchu (za pominięciem gniazda abonenckiego) i pojawił się sygnał na 12188 V.
    Jak sprawdzę dokładnie o który element chodzi (port multiswitcha, kable, złącza F, gniazdo) dam znać.

Gniazdo TOU-01S kupione jako pasujące do systemu Polo Optima.

dziadu_pl
    Level 5  
    Wykonałem parę testów. Niestety dla mnie nie trzyma się to kupy.

Podłączyłem tuner kolejno w następujących konfiguracjach weryfikując wskazania sygnału TP dla każdej z konfiguracji.

1) multiswitch port 1 - beczka - tuner
    2) multiswitch port 2 - beczka - tuner
    3) multiswitch port 1 - gniazdo - tuner
    4) multiswitch port 2 - gniazdo - tuner

Przy konfiguracji 1 oraz 2 mam rożne poziomy sygnału dla tych samych transponderów (różnice rzędu 10%).
    Tak to wygląda jeśli chodzi o TP:

Jakieś pomysły ?
    _kli_
    Level 39  
    dziadu_pl wrote:
    multiswitch terra MRS-908

Czy ten multiswitch jest Twój? Masz możliwość sprawdzić odbiór bezpośrednio z konwertera - z pominięciem switcha? Problem występuje na wszystkich 8 portach wyjściowych, czy tylko na dwóch?
    dziadu_pl
    Level 5  
    Sprawdzę pozostałe porty.

Mogę się zapiać tunerem bezpośrednio do jednego z wyjść konwertera za pomocą beczki. Czy odpowiedni transponder na tunerze (zakres HL HV VL VH) musi być ustawiony zanim podłącze się do konwertera ? Czy tez mogę zmieniać te transpondery na tunerze przy bezpośrednim podłączeniu (chodzi mi o 14 i 18 V) nie chciałbym spalić wyjścia konwertera.

Dodam jeszcze że do multiswitcha mam podłączony wzmacniacz od tv naziemnej - jeśli to miało by coś zmienić.
    LeDy
    Level 43  

Ustawione ma być 9750 i 10600.
    Co to za dekoder?
    dziadu_pl
    Level 5  
    LeDy wrote:

Ustawione ma być 9750 i 10600.
    Co to za dekoder?

Częstotliwości oscylatorow wypróbowałem wszystkie możliwe. Podane wyżej również.

Tuner z zdjęć to: Ferguson FK 6900CR, niemniej jednak tak jak pisałem wcześniej nie jestem pewien czy jest sprawny.
    Właściwy tuner na którym próbuje to wszystko ostawić to Ferguson Ariva 253 Combo.
    User removed account
    User removed account