Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniego

kubajawax 07 Sie 2018 10:20 624 11
  • #1 07 Sie 2018 10:20
    kubajawax
    Poziom 14  

Witam kupiłem używany silnik kompresja ok 30 bar, jednak panewki na wałku pośrednim są wyrąbane :cry: , czy jestem w stanie sam wymienić panewki wałka pośredniego ? do przedniej jest dostęp do drugiej chyba będę musiał zwalać wał...
    Macie jakieś sprawdzone sposoby na wymianę?

Czy nie bawić się samemu i oddać do zakładu..?
    Zastanawiam się nad reklamacją silnika, kompresja niby jest.. :|

0 11
  • #2 07 Sie 2018 10:23
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Zmierz raczej ciśnienie oleju nie kompresję. Teraz gdy rozbierałeś silnik to nie wiem czy Ci gwarancję uznają.

0
  • #3 07 Sie 2018 20:00
    kubajawax
    Poziom 14  

Na razie zdjąłem tylko pokrywę zaworów i uszczelniacz na tym wałku, przy zdejmowaniu go właśnie wyczułem ten luz.

Złoże to do kupy i chyba zmierzę te ciśnienie jak załatwie tester, ale na tak wyrąbanych panewkach ciekawe jakie będzie...

Wysyłka to połowa kosztów silnika, może się z nimi jakoś dogada... ehh te trupy :)

vw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniego

Dodano po 8 [godziny] 45 [minuty]:

Manometr pokazuje od 0,4bar do ponad 2bar na średnich obrotach. Nie mogę nigdzie znaleźć jakie są prawidłowe wartości dla tego silnika.

Link

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sie 2018 21:01
    ociz
    Moderator Samochody

kubajawax napisał:
    jakie są prawidłowe wartości dla tego silnika

Dobrze rozgrzany powinien osiągać 2 bary najpóźniej przy 1800rpm.
    kubajawax napisał:
    do drugiej chyba będę musiał zwalać wał

Wyjmij brok na końcu i pompę vaccum żeby było łatwiej celować. Brok potem włóż nowy, grosze kosztuje, bo stary nie będzie już trzymał. Kiedyś sobie robiłem przyrząd ze starego wałka do wciskania tych panewek.

0
  • #5 07 Sie 2018 21:11
    bearq
    Poziom 36  

Panewki podmienisz sam ale będzie problem na spiętej głowicy sprawdzić czy nie zaciska wałka na nowych panewkach ale i tak by to jakoś sprawdził.

0
  • #6 08 Sie 2018 10:39
    kubajawax
    Poziom 14  

Niemam obrotomierza, zakładając że traci cos ciśnienia na wałku pośrednim powinno być ok. Odkręce jeszcze panewki na wale zobaczę jak wyglądają.

Dodano po 44 [minuty]:

Odkreciłem jedna panewkę reszty chyba niema sensu, wygląda ok.
    vw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniego

0
  • #7 08 Sie 2018 12:34
    Daro122
    Poziom 28  

Widać już czerwone to nie jest OK.

0
  • #8 08 Sie 2018 12:46
    Szczepik_2306
    Poziom 3  

Warto sprawdzić wszystkie panewki, jak będą czerwonawe, to je wymień.
    w taki sposób zaoszczędzisz na żywotności silnika.

0
  • #9 08 Sie 2018 13:09
    kubajawax
    Poziom 14  

faktycznie za szybki hurrraoptymizm, dolne wyglądały jeszcze ok ale górne czerwone

vw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniegovw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniego

efekty silikonowania miski olejowej...
    vw golf 1,6d - wymiana panewek wałka pośredniego

Co radzicie zrobić reklamować silnik? Silnik ma okolo 30 bar kompresji na cylindrach. Panewki będą pewnie kosztować ze 200zł, teraz szukać następnego i się okaże gorszy albo taki sam trup. Żądać zwrotu cześći kasy?

0
  • #10 08 Sie 2018 18:22
    Daro122
    Poziom 28  

Zawiadom sprzedawcę o stanie rzeczy , powiedz że oddajesz silnik ale możesz zgodzić się na niewielką rekompensatę na naprawę . Z doświadczenia wiem że powinien na to przystać .

0
  • #11 08 Sie 2018 22:33
    bearq
    Poziom 36  

kubajawax napisał:
    Co radzicie zrobić reklamować silnik?

Nawet jeśli to skąd sprzedawca miał wiedzieć w jakim stanie są chociażby panewki, przecież nikt tego nie rozbiera i nie sprawdza chyba że silnik był kupiony za kilkanaście "setek" jako sprawdzony, po przeglądzie a nie jako "odpala, chodzi wyciągnięty z samochodu".

0
  • #12 10 Sie 2018 15:12
    quaczuq
    Poziom 12  

Nie obwiniał bym aż tak sprzedającego bo nie są to oznaki uszkodzenia a przebiegu a kupujesz używany silnik.
    Panewki gdzie przebija miedź nie są jeszcze niebezpieczne ale zalecam wymianę, wał widzę ładny więc panewki pewnie nominał.
    Pośrednie słabe więc także wymiana, Pamiętaj tylko żeby nie przekosić, potem płukanka, nowy olej i cieszyć się jazdą już klasykiem.
    Bym też rozebrał ,umył i zweryfikował pompę oleju.

0