Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WV Passat b5 1.9 130 Tdi 2001 - Wtrysk i głowica do naprawy, czy to możliwe?

Veteranos 07 Aug 2018 10:52 1473 3
 • #1
  Veteranos
  Level 2  
  Witam wszystkich na tym forum. Mam nadzieję, że temat w odpowiednim dziale założyłem.
  Mianowicie pewnego dnia zaobserwowałem, że w oleju zbiera się ropa aż do pół bagnetu oraz zaczęła przez to świecić się kontrolka. Oddałem auto do naprawy do mechanika który jak się okazało ma fatalne opinie. Ma kilku pracowników. Stwierdził, że wszystkie cztery wtryski do regeneracji. Ok. 580 zł jeden. Będę miał gwarancję. Wysłał do regeneracji do firmy Bosch w Olsztynie. Dodam że od momentu kupna przy przyspieszaniu z 4 i 5 biegu trzesla się cała buda. Gdy włożył te 4 nowe pompowtryski dzień po odbiorze auta coś strzelił w silniku. Nie miał mocy i bardzo wysoko wchodził na obroty. Stwierdził po oddaniu do warsztatu że pompowtrysk do reklamacji. Aha, po wymianie na nowe wtryski przestało całkowicie trzasc buda. A więc abym nieczekal długo na reklamację wystawili jeden swój jakiś używany na ten czas. Zaczęło znowu trzasc buda a po pewnym czasie znowu do oleju dostawać się ropa. Gdy to usłyszał stwierdził no to pewnie głowica. Ze jak? To wychodzi ze to nie wtryski a głowica? Pieniądze w błoto? Czy może ktoś na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski? Już 4 miesiące mecze się z tym mechanikę a nie widzi mi się inwestować w głowice na ślepo.
 • Helpful post
  #2
  bula17
  Level 22  
  ,,Oddałem auto do naprawy do mechanika który jak się okazało ma fatalne opinie,, tu jest twój problem .

  Głowica całiem mozliwe ze ma spore wypracowanie na gniazdach mocujących pompowtrysk z biegiem czasu nacina uszczelnienie wtrysku i ropa dostaje sie do oleju druga opcja vacupompa przepuszcza efekt ten sam .
 • #3
  Veteranos
  Level 2  
  W jaki sposób można sprawdzić sprawność vacupompy oraz gniazd pompowtryskow w głowicy? Czy są jeszcze jakieś objawy dodatkowe usterki vacupompy aby ją wykluczyć lub potwierdzić? ?
 • Helpful post
  #4
  bula17
  Level 22  
  Veteranos wrote:
  W jaki sposób można sprawdzić sprawność vacupompy oraz gniazd pompowtryskow w głowicy? Czy są jeszcze jakieś objawy dodatkowe usterki vacupompy aby ją wykluczyć lub potwierdzić? ?  Jesli twój wtrysk tak wygladał to masz wypracowanie na głowicy duze najlepiej widac na wyjetych wtryskach głowice nie moze miec ostrych krawedzi . Swoja droga cos twoja sprawa smierdzi z reklamacja wtrysku bo ja osobiscie sie nie spotkałem zeby wtrysk tak padl ze cos strzeliło jeden przypadek kiedy mechanik dokrecił regulacje na maxa a nie jak producent zaleca wtedy padl popychacz wtrysku i było stukniecie ze tylko zadzwoniło . Zrób zdjecie wtrysku który strzelił to by sie wyjasniło .