Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IVECO STRALIS CORSOR 10 - Gorące powietrze do osuszacza

lewandzix2 07 Sie 2018 12:17 270 2
  • #1 07 Sie 2018 12:17
    lewandzix2
    Poziom 2  

Witam mam problem z Iveco Stralis 2007 E5 - od dłuższego czasu w układzie pneumatycznym zbiera mi się kondensat, doszedłem że powietrze trafiające do podstawy osuszacza jest bardzo gorące i zapewne stąd problem. Wymieniłem podstawę osuszacza gdyż podejrzewałem sterowanie sprężarką ( nie odpoczywa) nie pomogło, wymieniłem głowicę sprężarki ( nie pomogło) sprężarka nie wygląda na zużyta nie rzuca olejem, rura dolotowa drożna brak nagaru, brak ubytków ciśnienia w układzie. Po 10 minutach jazdy układ osuszania jest tak gorący że nie da się go dotknąć . Pomocy.

0 2
  • #2 09 Sie 2018 20:25
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Tęperatura powietrza z każdego kompresora zawsze była i jest wysoka. Dlatego stosuje się w kompresorach stacjonarnych chłodnice ( rurka ożebrowana) a w samochodach rurki spiralne. Niestety nie są one w stanie całkowicie wystudzić powietrza z kompresora zwłaszcza przy takich upałach.

1
  • #3 14 Sie 2018 19:56
    kakibara
    Poziom 28  

Cześć, jeżeli zbiera ci się woda w układzie powinieneś zmienić cały osuszacz z filtrem w komplecie, gorące powietrze dochodzi do osuszacza z tłumika tym metalowym przewodem i właśnie tu upatrywal bym problem z kondensacja.
    Po dotknieciu góry filtra też jest tak gorący?
    Jaka zabudowa auta?
    Na wyświetlaczu do której kreski dobija ciśnienie?
    Przechodzi przez 10,5 bara - kreski lecą do końca skali?
    Czy nabija szybko układ po spuszczeniu powietrza?

0