Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IVECO STRALIS CORSOR 10 - Gorące powietrze do osuszacza

07 Sie 2018 12:17 519 2
 • Poziom 5  
  Witam mam problem z Iveco Stralis 2007 E5 - od dłuższego czasu w układzie pneumatycznym zbiera mi się kondensat, doszedłem że powietrze trafiające do podstawy osuszacza jest bardzo gorące i zapewne stąd problem. Wymieniłem podstawę osuszacza gdyż podejrzewałem sterowanie sprężarką ( nie odpoczywa) nie pomogło, wymieniłem głowicę sprężarki ( nie pomogło) sprężarka nie wygląda na zużyta nie rzuca olejem, rura dolotowa drożna brak nagaru, brak ubytków ciśnienia w układzie. Po 10 minutach jazdy układ osuszania jest tak gorący że nie da się go dotknąć . Pomocy.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 28  
  Tęperatura powietrza z każdego kompresora zawsze była i jest wysoka. Dlatego stosuje się w kompresorach stacjonarnych chłodnice ( rurka ożebrowana) a w samochodach rurki spiralne. Niestety nie są one w stanie całkowicie wystudzić powietrza z kompresora zwłaszcza przy takich upałach.
 • Poziom 31  
  Cześć, jeżeli zbiera ci się woda w układzie powinieneś zmienić cały osuszacz z filtrem w komplecie, gorące powietrze dochodzi do osuszacza z tłumika tym metalowym przewodem i właśnie tu upatrywal bym problem z kondensacja.
  Po dotknieciu góry filtra też jest tak gorący?
  Jaka zabudowa auta?
  Na wyświetlaczu do której kreski dobija ciśnienie?
  Przechodzi przez 10,5 bara - kreski lecą do końca skali?
  Czy nabija szybko układ po spuszczeniu powietrza?