Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion NX302e ekran dotykowy

kanonier8003 07 Sie 2018 12:19 201 5
  • #1 07 Sie 2018 12:19
    kanonier8003
    Poziom 2  

Pomocy mam problem z NX302e ekran dotykowy nie reaguje w miejscach które naciskam np gdy na klawiaturze qwerty gdy chcę wybrać literę t to muszę nacisnąć ekran w okolicy litery e. Część liter lub funkcji z lewej strony jest nieosiągalna brakuje ekranu. Czy i gdzie można to naprawić najlepiej w Warszawie lub okolicy? Może da się ekran jakoś przesunąć podobnie jak w monitorach komputerowych?

0 5
  • #2 15 Sie 2018 11:03
    ospkam
    Poziom 10  

Zobacz czy w menu masz kalibrację ekranu , lub zmianę rozdzielczości ekranu. Jak jest kalibracja to ją zrób , a jak jest zmiana rozdzielczości to ją zmniejsz od dotychczasowej.

0
  • #3 15 Sie 2018 11:51
    miwi
    Poziom 27  

Witam miałem podobny przypadek w modelu 502. Na początek ze strony Clariona
    pobierz aktualny firmware do twojego radia. Postępuj zgodnie z instrukcją, efektem końcowym aktualizacji jest kalibracja ekranu. I tu uwaga u mnie prawa połowa dotyku była uszkodzona więc w moim przypadku kalibracja nie chciała przejść do końca. Radio w takiej postaci nie będzie się dało użytkować.
    Jeśli kalibracja się nie powiedzie, możesz spróbować rozebrać panel i podgrzać dotyk
    równomiernie hotairem lub ostatecznie suszarką do włosów (czasami pomaga).
    W moim przypadku niestety nie pomogło. Musiałem niestety za całe 7$ kupić dotyk
    na aliexpress. Po wymianie i kalibracji dotyk działa bez problemu.

0
  • #4 21 Sie 2018 11:14
    kanonier8003
    Poziom 2  

Dzięki za poradę spróbuję coś pokombinować . A przy okazji jak znaleźć taki dotyk na alliexspress?

0
  • #5 26 Sie 2018 22:16
    miwi
    Poziom 27  

Nie liczyłem że uda mi się kupić sam dotyk. Wpisałem w wyszukiwarkę symbol wyświetlacza. a potem po nitce do kłębka. Jest sporo dotyków na ali dlatego musisz porównywać po wymiarach. W tym który do mnie dotarł taśma była przesunięta o około 5 mm w stosunku do oryginału. Ale jest na tyle długa że bez problemu dało się ją odpowiednio wymodelować.

0
  • #6 01 Wrz 2018 17:02
    kanonier8003
    Poziom 2  

Jeszcze raz dzięki za wskazówki będę próbował znaleźć na allie może się uda

0
  Szukaj w 5mln produktów