Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Nie działa tylna prawa szyba Renault GrandScenic 2\ Scenic 2 2005r. 1,9dCi

07 Sie 2018 13:55 1320 17
  • Poziom 5  
    Witam.
    Potrzebuje pomocy w znalezieniu problemu w moim samochodzie jakim jest, to że nie opuszcza się (nie działa) tylna prawa szyba w
    Renault Scenic2 2005r 1,9dci 85kW/116KM .
    Sprawdziłem kostkę przy włączniku prawej tylnej szyby - tam nie ma wcale prądu. sam włącznik jest sprawny, bo przełożyłem go do innej szyby i było ok.
    Sprawdziłem też główna kostkę tzn w drzwiach kierowcy (lewa) i tam sprawdzając próbnikiem samochodowym na szybach przednich i tylnej lewej było ok, ale było brak prądu na 4 pinach dotyczących tylnej szyby prawej.
    a więc jako słaby fachowiec w tych dziedzinach proszę o podpowiedzi jak znaleźć przyczynę tej awarii. :)
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Pierwsze co to podmień moduł szyb - przykręcany do silniczka na małego torxa . Jeżeli wymiana modułu nic nie da to do sprawdzenia kostka R2 pod siedzeniem kierownika . Bezpieczniki oczywiście sprawdziłeś ???
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    tomasz sadowski napisał:
    Pierwsze co to podmień moduł szyb - przykręcany do silniczka na małego torxa . Jeżeli wymiana modułu nic nie da to do sprawdzenia kostka R2 pod siedzeniem kierownika . Bezpieczniki oczywiście sprawdziłeś ???

Obawiam się panie Tomku że zabawa ze zgnitym R2 dla nowicjusza bez właściwego schematu może być niemiła w skutkach. Panowie jest kilka wersji elektryki że względu na wyposażenie.

Na module szyby 2 kable to sterowanie, następne 2 zasilanie i 5ty kabel tzw.zezwolenie na pracę modułu szyby z UCH.

Co do R2, niejeden poległ licząc na połączenie po kolorach kabli. Bez porządnego przygotowania się przez autora nie ruszalbym tego dziadostwa.
  • Poziom 36  
    Zacznij od dobrania schematu do wyposażenia auta , będzie podstawa do dalszej pracy...HF czy bez itd...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Dajcie spokój ze schematami. Złącze R2 masz pod fotelem kierowcy. Pierwsza przesłanka żeby tam zajrzeć to wilgoć, bądź wręcz woda na podłodze. Jak gąbki są suche, raczej nie trzeba nic ruszać. Dobrym trafem jest usterka modułu silniczka, zresztą łatwo naprawialna. Zamień pomiędzy drzwiami jak pisał kolega Tomek i zobacz czy działa. Szyba może chodzić odwrotnie.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    kolego pisałem podmień moduł , możesz zamówić z all..... lub zamienic miejscami w aucie .- Nie działa tylna prawa szyba Renault GrandScenic 2\ Scenic 2 2005r. 1,9dCi

tak wygląda . Nawet jak się okaże że to nie on to jako właściciel renaulta powinieneś takowy posiadać . Przyda się na pewno .
  • Poziom 5  
    Zakup nawet uzywanego to koszt prawie 100 zl. Tylko po to zeby leżał to bezsens. Oczywiscie zaczne od modułu i chyba bardziej od zamiany. Zrobię to w wolnej chwili. Oczywiscie jesli potwtordzi się ze to moduł ma winę to zakupie i wymianie.
    Dam znac co wyszlo.

Dodano po 6 [minuty]:

A przód i tył mają takie same moduł, czy jednak jest to inny model?
  • Spec od samochodów
    Kolego koszt NOWEGO to 80zł . Przód i tył ma taki sam moduł . Możesz pomieniać . Zamiast pisać nowe posty podmień i zobaczysz .
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    kostka śmietnik - do wymiany .
  • Poziom 5  
    Ok moduł wymieniony i kostka też . Ale niestety po naciskaniu przycisku opuszczania i opuszczania szyby nic się nie dzieje, cos cyka.
    Po podłączeniu 12V z prostownika bezpośrednio do silnika, szyba sie podnosi, ale po zamianie biegunów nie opuszcza tylko robi sie takie jakby klejenie przewodów do biegunów i jakby był opór dla pracy silnika przy opuszczaniu.
  • Poziom 5  
    Zdemontowałem mechanizm szyby, przeczyściłem linki, wszystkie części obrotowe, i to wszystko nasmarowałem. Rozruszałem. wszystko po założeniu działa.
    Główna usterka był to spalony moduł, który podejrzewam, że spalił się z powstałych zabrudzeń na silniku i mechanizmie szyby.
    Dziękuję za pomoc.

Zamykam temat, jako rozwiązany
  • Poziom 5  
    Zdemontowałem mechanizm szyby, przeczyściłem linki, wszystkie części obrotowe, i to wszystko nasmarowałem. Rozruszałem. wszystko po założeniu działa.
    Główna usterka był to spalony moduł, który podejrzewam, że spalił się z powstałych zabrudzeń na silniku i mechanizmie szyby.
    Dziękuję za pomoc.

Zamykam temat, jako rozwiązany

Dodano po 1 [minuty]:

wymiana modułu oraz przeczyszczenie silnika szyby i całego mechanizmu.